TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Паднал во несвест при тепачка за имот

+инфо - 17.07.2017

Повредениот е пренесен во Клинички центар -Тетово, соопшти МВР. Седумдесет и седумгодишен тетовец паднал во несвест откако негови роднини го истепале поради нерасчистени имотно-правни односи.

Повреден старец во Тетово поради нерасчистени имотно правни односи

Курир - 17.07.2017

Седумдесет и седумгодишниот М.Ј. од Тетово вчера со повреди во пределот на главата и телото бил пренесен во Клиничкиот центар во Тетово, откако претходно во подрумска просторија од неговата куќа на ул.

Тетово: Роднини се степале за имот, едно лице во кома

Точка - 17.07.2017

77-годишен тетовец паднал во кома откако негови роднини го истепале поради нерасчистени имотно-правни односи. Според информациите на МВР, вчера, околу 10,30 часот, во Тетово на ул.„Железничка“, во подрумска просторија од куќата сопственост на М.Ј.

Го тепале додека не се онесвестил - хорор за старец од Тетово

Press24 - 17.07.2017

Седумдесет и седумгодишниот М.Ј. од Тетово вчера со повреди во пределот на главата и телото бил пренесен во Клиничкиот центар во Тетово, откако претходно во подрумска просторија од неговата куќа на ул.

Тетово: Тројца роднини го претепале во сопствениот дом – паднал во несвест

Либертас - 17.07.2017

Вчера, околу 10,30 часот, во Тетово на ул.„Железничка“, во подрумска просторија од куќата сопственост на М.Ј.(77), дошле тројца негови роднини, со кои ја делел куќата и истите поради нерасчистени имотно правни односи веднаш физички го нападнале, ...

Повреден старец во Тетово поради нерасчистени имотно правни односи

Телевизија Нова - 17.07.2017

Седумдесет и седумгодишниот М.Ј. од Тетово вчера со повреди во пределот на главата и телото бил пренесен во Клиничкиот центар во Тетово, откако претходно во подрумска просторија од неговата куќа на ул.

Претепан до бесвест од роднини

МКД - 17.07.2017

Вчера во Тетово на ул.„Железничка", во подрумска просторија од куќата сопственост на М.Ј.(77), дошле тројца негови роднини, со кои ја делел куќата, и го нападнале. Тројцата роднини околу 10.30 часот, поради нерасчистени имотно правни односи веднаш ...

Повреден старец во Тетово поради нерасчистени имотно правни односи

Пулс24 - 17.07.2017

Седумдесет и седумгодишниот М.Ј. од Тетово вчера со повреди во пределот на главата и телото бил пренесен во Клиничкиот центар во Тетово, откако претходно во подрумска просторија од неговата куќа на ул.

Тетово: Роднини се степале за имот, едно лице во кома

Правдико - 17.07.2017

Седумдесет и седумгодишен тетовец паднал во кома откако негови роднини го истепале поради нерасчистени имотно-правни односи. Според информациите на МВР, вчера, околу 10,30 часот, во Тетово на ул.

Повреден старец во Тетово поради нерасчистени имотно правни односи

А1 On - 17.07.2017

Седумдесет и седумгодишниот М.Ј. од Тетово вчера со повреди во пределот на главата и телото бил пренесен во Клиничкиот центар во Тетово, откако претходно во подрумска просторија од неговата куќа на ул.

Тетовец во кома, роднини го претепале за имот

Република - 17.07.2017

77-годишен тетовец e во кома откако негови роднини го истепале поради нерасчистени имотно-правни односи. Според полицијата, вчера околу 10,30 часот, на ул.„Железничка“ во Тетово, во подрумска просторија од куќата сопственост на М.Ј.

Старец од Тетово доживеал хорор - Го тепале додека не се онесвестил

Сител - 17.07.2017

Седумдесет и седумгодишниот М.Ј. од Тетово вчера со повреди во пределот на главата и телото бил пренесен во Клиничкиот центар во Тетово, откако претходно во подрумска просторија од неговата куќа на ул.

Старец од Тетово доживеал хорор - Го тепале додека не се онесвестил

Вечер - 17.07.2017

Седумдесет и седумгодишниот М.Ј. од Тетово вчера со повреди во пределот на главата и телото бил пренесен во Клиничкиот центар во Тетово, откако претходно во подрумска просторија од неговата куќа на ул.

Повреден старец во Тетово поради нерасчистени имотно правни односи

ТВ21 - 17.07.2017

Седумдесет и седумгодишниот М.Ј. од Тетово вчера со повреди во пределот на главата и телото бил пренесен во Клиничкиот центар во Тетово, откако претходно во подрумска просторија од неговата куќа на ул.