TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хонда го освои Франкфурт со својот електричен концепт кој позајмува од минатото, но гледа кон иднината (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 13.09.2017

Фокусот на автомобилскиот саем во Франкфурт можеби е врз европските произведувачи на автомобили, но Хонда успеа да привлече голем дел од вниманието со својот прекрасен урбан ЕВ концепт (Honda Urban EV Concept).

Honda го враќа стилот од 70-тите со нов електричен автомобил

Smartportal - 13.09.2017

Фото: Roberto Baldwin / Engadget Honda го претстави дизајнот на својот идеален урбан модел инспириран од легендарниот Civic. Имено, се работи за првиот модел на Civic произведен во далечните 70-ти години.

Urban EV: Електричниот концепт на Honda е совршен спој на ретро и модерно

Точка - 13.09.2017

Концептот Urban EV не спаѓа помеѓу најважните достигнувања на актуелниот авто-салон во Франкфурт, но секако претставува интересно освежување во светот на автомобилите. Малиот урбан автомобил на Honda е конструиран на потполно нова механичка ...

Франкфурт 2017: Премиера на Honda Urban EV Concept

Авто Плус - 13.09.2017

Свое деби за време на меѓународниот салон во Франкфурт забележува целосно електричниот прототип Honda Urban EV Concept. Од Honda велат дека новиот концепт е развиен на целосно нова платформа и го демонстрира правецот на развој на технологијата и ...

Honda ќе претстави нов мотоцикл во октомври

Мотори - 13.09.2017

Honda се подготвува за голема промоција кон крајот на следниот месец, но што ќе претстават се уште никој не знае. Но за да се подготват за настапот, од компанијата објавија видео серијал во пет дела насловен како “What Lies Beyond”.

Honda Urban EV (со видео) :: Црно-бело во боја

Авто Магазин - 12.09.2017

Honda на салонот во Франкфурт претстави интересен концепт на електричен градски автомобил со име Urban EV, кој веќе во 2019 година ќе се најде во сериско производство. Наменет е за Европа, каде Јапонците во последниве неколку години играат на ...

Frankfurt IAA 2017: Honda Urban EV Concept

Додај Гас - 12.09.2017

Она што е одлично е дека Honda има завземено ретро пристап, за кој се надеваме дека ќе биде префрлен и на серискиот модел. Она што е уште поважно е дека сериската верзија на оваа студија е планирана за 2019 година, што е потврдено од страна на ...

Honda со најинтересен електричен автомобил

ЗаЗабава - 13.09.2017

Honda на салонот во Франкфурт претстави интересен концепт на електричен градски автомобил со име Urban EV, кој веќе во 2019 година ќе се најде во сериско производство. Наменет е за Европа, каде Јапонците во последниве неколку години играат на ...