TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Животна глупост и безумие: По поразот на омилениот клуб – се полил со бензин и се запалил

Спортклуб - 09.11.2017

Навивачката љубов кон клубот понекогаш знае да ја мине и линијата на разумот, па честопати навивачите прават глупости за својот клуб. Таков е случајот со навивач на шпанскиот клуб Спорт Ресифе, извесен Маркос, кој бил толку разочаран од најновиот ...

Бразилците буквално се изгорени за фудбалот – Откако му изгубил клубот, се полил со бензин и запалил

Поглед - 09.11.2017

Добро познат факт за Бразил е дека тоа е држава на фудбалот со голем број фудбалери, но уште поголем број и навивачи. Овој спорт за „кариоките“ е религија, па секоја победа и секој пораз се доживува доста емотивно.

Навивач се запалил после пораз на неговиот омилен клуб

Кајгана - 09.11.2017

Од Бразил ни пристигнуваат ужасни вести. Имено, еден навивач на клубот Спорт од Ресифе не сватил дека фудбалот сепак е само спорт. Како што пренесуваат тамошните локални медиуми, 54 – годишниот Маркос Барет се обидел да извршил самоубиство, на тој ...

Во Бразил фудбалот е повеќе од обична игра - се запалил поради пораз на неговиот тим!

Sport 1 - 09.11.2017

Фудбалот во Бразил е религија и како таков „создава“ армија фанатици кои се подготвени на сѐ кога станува збор за саканиот клуб. Кога се радуваат, тогаш не се спие до раните утрински часови.