TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаос во Марибор: Хулиганите ја нападнаа полицијата, судијата избегна ракета (ВИДЕО)

Курир - 14.09.2017

Во нередите на улиците во словенскиот град не учествувале навивачите на Спартак, туку оние на Марибор, кои имале помош од хулиганите на Висла. Дивеењето на навивачите продолжило и на стадионот.

Страшно во Словенија: Пиротехнички рафал иташе кон судијата кој спаси жива глава (Видео)

Спортклуб - 14.09.2017

Неверојатни сцени синоќа во Словенија за време на мечот помеѓу Марибор и Спартак Москва. Словенскиот шампион Марибор го угости Спартак од Москва, а во еден момент гостинските навивачи испалија ракета на теренот, која иташе со немилосрдна брзина кон ...

(Видео) Ќе има казни – Германски судија ќе настрадаше во Марибор!

Спортски - 13.09.2017

Навивачите на Спартак Москва се познати како навивачи кои знаат да прават проблеми, па така и нивното гостување во Марибор не помина без проблеми. Имено, малку недостасуваше во овој натпревар да настрада главниот судија Германецот Д ениз Ајтекин.

Руските хулигани дивееја во Марибор, за малку ќе настрадаше судијата! (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.09.2017

Момент од средбата во Словенија можеше да донесе тежок инцидент, кога една бакља падна на теренот близу германскиот арбитар. Марибор успеа да стигне до бод во дуелот на домашен терен со Спартак Москва во првото коло од групата „Е“ каде Ливерпул и ...

Инцидент во Марибор, Спартак би можел да се соочи со голема казна (Видео)

Спортклуб - 13.09.2017

Навивачите на Спартак од Москва кои се познати по своето проблематично однесување, уште еднаш го доведоа својот клуб во лоша позиција. На вечерашното гостување во Марибор(1-1), тие со запален факел за малку ќе го погодеа главиот судија на ...

Германскиот судија за малку ќе настрадаше во Марибор!

СуперСпорт - 13.09.2017

Навивачите на Спартак од Москва се навистина огнени. Вечерва гостуваат во Марибор а за малку ќе настрадаше и германскиот судија Дениз Ајектин. Сигурно за Спартак ќе има казна од УЕФА, но и за Марибор поради лоша организација за овој натпревар од ...

Опасни се руските хулигани: Во Марибор – со факел го гаѓаа судијата (ВИДЕО)

Екипа - 13.09.2017

Руските хулигани се посебна приказна. На вечерашниот меч од Лигата на шампионите меѓу Марибор и Спартак Москва, гостинските ултрас фанови со факел го гаѓаа судијата Дениз Ајтекин од Германија.

Избегнат голем инцидент: Навивачите на Спартак за малку ќе го погодеа судијата со ракета (Видео)

Дерби - 13.09.2017

Навивачите на Спартак Москва вечерва можеа да предизвикаат голем скандал и сериозно да го повредат главниот судија на дуелот од Лигата на шампионите кој рускиот тим го игра против Марибор.

ВИДЕО: Ултрасите на Спартак Москва со „ракета“ го нападнаа главниот судија

Gol.mk - 13.09.2017

Екипата на Спартак Москва по подолго време се врати во Лигата на шампионите и одигра без голови против словенечки Марибор по првите 45 минути. На гостувањето допатуваа неколку стотици руски навивачи, кои се познати по своите испади на европските ...