TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лига на нации: Македонија меѓу носителите во Д секцијата (Фото)

Дерби - 07.12.2017

Македонската фудбалска репрезентација ќе биде дел од новото натпреварување на УЕФА наречено Лига на нации, а денеска Европската фудбалска федерација го објави конечниот изглед на шеширите по кои ќе биде извлечена и ждрепка.

Македонија меѓу носителите во Д групата од Лига на Нации

SportMedia - 07.12.2017

Македонија ќе биде во првиот пот меѓу главните носители во Д групата од новоформираната Лига на Нации што треба да стартува следната година. Со рејтингот на 41. место меѓу европските селекции нашата репрезентација ќе има привилегирана позиција при ...

Македонија носител во Лигата на нации, патот до ЕП никогаш полесен

Gol.mk - 07.12.2017

УЕФА воочи ждрепката за првото издание на Лигата на нации, кое започнува следната година, ги потврди шеширите по кои ќе биде извршена ждрепката на 24 јануари 2018 година во Нион. Избраниците на Игор Ангеловски се носители, како и што беше најавено и ...

Пред жребот за Лигата на нации: Македонија носител во Лигата Д

Екипа - 07.12.2017

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ги објави позициите на сите европски репрезентации во пресрет на ждребот за новото натпреварување Лигата на нации, кој ќе се изврши на 24 јануари во Лозана, Швајцарија.

Дел од екипите во страв и исчекување: Подготвени шеширите за ждрепката во ЛШ (ФОТО)

Спортски - 06.12.2017

Заврши уште една групна фаза во Лигата на шампионите, што значи дека се комплетирани шеширите за ждрепката која ќе се оддржи на 11. декември во седиштето на УЕФА во Нион. Единствено што беше дилема е кој ќе обезбеди пласман во групата Е, а тоа место ...