TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Тој не е Роналдо, ниту пак Меси, но е крал на слободните удари во Ла Лига“

24Фудбал - 10.11.2017

Енис Барди, специјалистот по слободни удари доби титула „крал“ во Шпанија. Фудбалскиот портал „ Goal “ излезе со статистика околу процентите на прецизност од слободните удари, по која нашиот репрезентативец и член на шпанскиот прволигаш Леванте, ...

Шпански „Гол“: Заборавете на Меси и Роналдо, Енис Барди е – мајсторот за слободни удари! (ФОТО)

Sport 1 - 09.11.2017

Младиот македонски фудбалски репрезентативец Енис Барди е хит во шпанската Ла Лига откако досега даде четири гола во својата дебитантска сезона во едно од најсилните првенства на светот, а Шпанците одамна се импресионирани од неговите голови од ...

Македонецот кој даде најмногу голови од слободен досега во Европа

Оff.net - 09.11.2017

Нема ден некој шпански спортски медиум да не напише збор-два за едно од најголемите откровенија во Ла Лига сезонава - младиот Енис Барди за кој бековите избегнуваат да прават фаул близу шеснаесетникот.

Дури и Меси и Роналдо би подзавидиле на статистиката на Барди! (ФОТО)

24Фудбал - 08.11.2017

Македонецот е едно од најпријатните изненадувања во шпанска Примера, но и во цела фудбалска Европа. Шпанското издание на „ Goal “ денес излезе со вест за македонскиот репрезентативец Енис Барди, членот на Леванте кој има одлична статистика зад ...