TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како популарните диети си поигруваат со вашиот организам?

Кафе пауза - 10.11.2017

Единствена здрава и правилна диета е онаа која застапува умереност. Од оној момент кога ќе се откажете дури и од една намирница која претходно сте ја сакале, знајте дека не сте на вистинскиот пат.

Диета специјално наменета за сите со вишок наталожени масни наслаги околу појасот

Скопје инфо - 09.11.2017

Магична диета која ја намалува најкритичната зона каде што наталожените масни наслаги е најтешко да се намалат или отстраната засекогаш-стомакот. Доручек: Доручекот секој ден е ист: шолја мусли со млеко (јадете со мала лажичка).

“Брзата диета” е опасна по здравјето, а може да влијае и врз плодноста кај жените

Пулс24 - 09.11.2017

Диетата 5:2 или “Брза диета” како што често се нарекува, наишла на бројни негодувања од страна на експертите. Имено, оваа диета функционира на тој начин што два дена во неделата, значајно се ограничува внесот на храна.

Викенд диета

Боза - 09.11.2017

За разлика од рестриктивните диети оваа е многу пократка диета трае кратко и овозможува организмот постепено да се навикне на здрава храна. На долга трка, викенд-диета доведува до губење на тежината и не предизвикува фрустрација.

Помага ли навистина за слабеењето водата со лимон?

Кумановски м. - 09.11.2017

loading... Ѕвезди како Гвинет Палтроу не престануваат да трубат дека слабеат благодарение на едноставни пијалаци како вода со лимон. Во многу материјали низ медиумите оваа течност е дефинирана речиси како магична при диети, но има ли научни основи ...

Диета со зелка – совршена за топење на мастите во студените денови

МакМода - 08.11.2017

Како да се ослободите од вишокот килограми во текот на есента и зимата кога најчесто се јаде потешка храна, а се почести стануваат и дружењата околу масата. Оваа диета е дизајнирана токму за студените денови и содржи сезонски намирници кои се ...

Диета со компири – по еден килограм дневно

Боза - 08.11.2017

Ова е уникатна и ефикасна диета, која ќе ви помогне мошне брзо да намалите килограми и да го прочистите телото од наталожените токсини. Компирите се употребуваат за прочистување на дигестивниот тракт и целосна детоксикација на телото бидејќи содржат ...

Шефот на дипломатијата на ананас-диета

Репортер - 08.11.2017

Министерот за надворешни работи, покрај политички статуси на својот фејсбук-профил, знае да изненади и со смешни изјави. Така тој на својот фејсбук-профил напиша дека е на диета. „Од денес сум на ананас-диета.