TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев почнал да ја гради хидроцентралата Тополка 316 пред одобрението да стане правосилно

А1 On - 23.09.2017

„Фирмата на тендерашот Коцо Анѓушев доби задача да го брани криминалот на својот газда, но повторно продолжија со лаги и манипулации. Тие се дозаплеткаа во уште поголеми манипулации. Имено тие правдајќи се посочија хидроцентрала која не е спорна и е ...

Анѓушев крие фирми кои ги има во странство

Курир - 23.09.2017

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, поседува приватнa фирмa во странство, но не ja навел во Анкетниот лист на Антикорупциската комисија, пишува порталот Нетпрес. Според податоците до кои дојде Нетпрес, Анѓушев поседува ...

Стојаноски: Фирмата на Анѓушев започна со градба на хидоелектраната „Тополка“ една недела пред законски дозволеното

А1 On - 23.09.2017

Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека Владата на СДСМ влегува од криминал во криминал со цел фирмите на Анѓушев да можат непречено да ги тераат своите бизниси.

(ВИДЕО) Добил отказ од „Фени“ поради статус на Фејсбук, неизвесно за другите 850 вработени

Макфакс - 22.09.2017

Четврти ден по ред нема чад од оџакот на фабриката „Фени“ во Кавадарци, но никој не се радува на почистата животна средина во градот. Кавадарчани живеат во страв дека поради огромните долгови ќе се затвори фабриката и околу 850 вработени ќе останат ...

Свири ли Анѓушев пијано?

Либертас - 22.09.2017

К ако што тргнале, ВМРО-ДПМНЕ се решени да посветат повеќе енергија и време во сегашните обиди да го дискредитираат Кочо Анѓушев, од онаа енергија и време што ја потрошија кога, за минатите локални избори, го молеа да им биде нивен кандидат за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев, помогнат од Заев ги крши законите

А1 On - 22.09.2017

„Анѓушев потпомогнат од Заев ги крши законите во низа. Социјалдемократскиот сојуз упатува порака кон граѓаните дека за врхушката на власта не важи ниту еден закон. Владата на Социјалдемократскиот сојуз го прекрши Изборниот закон, и во период пред ...

Се бара решение за „Фени“

МРТ - 22.09.2017

Вицепремиерот Анѓушев и фирмата во негова сопственост се виновни за лошата состојба во „Фени“, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму демантираат дека покренале постапка за блокирање на сметките на комбинатот.

Јакимовска: Анѓушев призна дека компанијата која е во негова сопственост е еден од деловните партнери на „Фени“

Курир - 22.09.2017

Анѓушев призна дека компанијата која е во негова сопственост е еден од деловните партнери на „Фени“. Компанијата која е блокирана и во која под знак прашање е судбината на 1.000 вработени.

ЕДС тврди: Ниту сме ја иницирале постапката за блокирање на сметките на ФЕНИ ИНДУСТРИ ниту пак имаме желба Комбинатот ...

Фактор - 22.09.2017

Енерџи Деливери Солушнс, ЕДС ДОО Скопје по наведените невистини и обиди за нарушување на угледот на компанијата кои како што посочуваат во соопштението биле изнесени во одредени медиуми како и по соопштението до медиумите од ФЕНИ ИНДУСТРИ АД ...

Извршители влегле во Фени, му се заканува ли стечај на кавадаречкиот комбинат за никел

Канал 77 - 22.09.2017

Извршителите тропнале на вратите на кавадаречкиот комбинат за никел Фени Индустри, a како што дознаваме, причина се долгови за струја и кредити кон банките. Извори од таму велат дека производниот процес бил сведен на минимум, а 830- те вработени се ...

Газда Кочо побогат отколку што се прикажал: Анѓушев заборавил да пријави во Анкетниот лист дека поседува фирми во ...

Република - 23.09.2017

Најбогатиот министер во владата на Зоран Заев и еден од петте најбогати Македонци, вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, поседува приватнa фирмa во странство, но не ja навел во Анкетниот лист на Антикорупциската комисија, пишува ...

Стојаноски: Владата на СДС влегува од криминал во криминал за фирмите на Анѓушев да можат непречено да ги тераат ...

Курир - 23.09.2017

Владата на СДС влегува од криминал во криминал со цел фирмите на Анѓушев да можат непречено да си ги тераат своите бизниси. Фирмите на Анѓушев кршејќи го законот за градење, отпочнаа со градбата на хидроелектраната „Тополка“ една недела пред ...

Свири ли Анѓушев пијано?

Локално - 22.09.2017

Како што тргнале, ВМРО-ДПМНЕ се решени да посветат повеќе енергија и време во сегашните обиди да го дискредитираат Кочо Анѓушев, од онаа енергија и време што ја потрошија кога, за минатите локални избори, го молеа да им биде нивен кандидат за ...

Србов: Анѓушев потпомогнат од Заев ги крши законите во низа

Курир - 22.09.2017

Анѓушев потпомогнат од Заев ги крши законите во низа. Социјалдемократскиот сојуз упатува порака кон граѓаните дека за врхушката на власта не важи ниту еден закон, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Членот на Извршниот комитет на партијата, Никола Србов истакна ...

Јакимовска: Анѓушев се обидува да ја манипулира јавноста за „Фени“

Макфакс - 22.09.2017

„Анѓушев призна дека компанијата која е во негова сопственост е еден од деловните партнери на „Фени“. Компанијата која е блокирана и во која под знак прашање е судбината на 1.000 вработени.

ЕДС: Не сме иницирале блокирање на сметките на ФЕНИ

+инфо - 22.09.2017

Доколку и понатака се продолжи со изнесување невистини од одредени медиуми и политички партии ќе бидеме принудени да преземеме паравни постапки. Компанијата „Енерџи Деливери Солушнс“ (ЕДС) која од медиумите, политички партии и компанијата „Фени ...

Извршители влегле во Фени, му се заканува ли стечај на кавадаречкиот комбинат за никел

Република - 22.09.2017

Извршителите тропнале на вратите на кавадаречкиот комбинат за никел Фени Индустри,објави Канал 77, причина се долгови за струја и кредити кон банките. Извори за Канал 77 велат дека производниот процес бил сведен на минимум, а 830- те вработени се во ...

Кочо Анѓушев крие фирми кои ги има во странство

Пулс24 - 23.09.2017

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, поседува приватнa фирмa во странство, но не ja навел во Анкетниот лист на Антикорупциската комисија, пишува порталот Нетпрес. Според податоците до кои дојде Нетпрес, Анѓушев поседува ...

ВМРО ДПМНЕ: Владата на СДС влегува од криминал во криминал

Канал5 - 23.09.2017

Владата на СДС влегува од криминал во криминал со цел фирмите на Анѓушев да можат непречено да си ги тераат своите бизниси, обвини Бојан Стојаноски од ВМРО ДПМНЕ. Фирмите на Анѓушев кршејќи го законот за градење, отпочнаа со градбата на ...

Свири ли Анѓушев пијано?

iPortal - 22.09.2017

Како што тргнале, ВМРО-ДПМНЕ се решени да посветат повеќе енергија и време во сегашните обиди да го дискредитираат Кочо Анѓушев, од онаа енергија и време што ја потрошија кога, за минатите локални избори, го молеа да им биде нивен кандидат за ...

Јакимовска: Анѓушев призна дека негова компанија е еден од деловните партнери на „Фени“

Република - 22.09.2017

Анѓушев призна дека компанијата која е во негова сопственост е еден од деловните партнери на „Фени“. Компанијата која е блокирана и во која под знак прашање е судбината на 1.000 вработени.

ЕДС: Не сме иницирале блокирање на сметките на ФЕНИ

А1 On - 22.09.2017

Енерџи Деливери Солушнс, ЕДС ДОО Скопје преку соопштение до медиумите информира дека ниту ја иницирале постапката за блокирање на сметките на ФЕНИ Индустри, ниту, пак, имаат желба да се затвори компанијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Хидроелектраната „Тополка“ почна да се гради пред дозволениот рок

Мета - 23.09.2017

Фирмите на вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев кршејќи го законот за градење, отпочнаа со градбата на хидроелектраната „Тополка“ една недела пред законски дозволеното, изјави на прес-конференција, Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ.

Јакимовска: Судбината на 1.000 вработени загрозени од блокадата на „Фени“

А1 On - 22.09.2017

„Анѓушев призна дека компанијата која е во негова сопственост е еден од деловните партнери на „Фени“. Компанијата која е блокирана и во која под знак прашање е судбината на 1.000 вработени.

ЕДС: Не сме иницирале блокирање на сметките на ФЕНИ

еМагазин - 22.09.2017

Енерџи Деливери Солушнс, ЕДС ДОО Скопје преку соопштение до медиумите информира дека ниту ја иницирале постапката за блокирање на сметките на ФЕНИ Индустри, ниту, пак, имаат желба да се затвори компанијата.

Анѓушев почнал да гради пред да има правосилно одобрение за градба (ФОТО)

Република - 23.09.2017

Фактичката состојба на терен потврдува дека соработникот на Заев и вицепремиер во владата на СДСМ Кочо Анѓушев незаконски започнал со изградба на „мала хидроелектрична централа МХЕ Тополка“, што пак е потврда дека Владата спротивно на законот си ...

Јакимовска: Судбината на 1.000 вработени загрозени од блокадата на „Фени“

Телевизија Нова - 22.09.2017

Анѓушев призна дека компанијата која е во негова сопственост е еден од деловните партнери на „Фени“. Компанијата која е блокирана и во која под знак прашање е судбината на 1.000 вработени, вели Светлана Јакимовска од ВМРО-ДПМНЕ – Како што се објави ...

ЕДС ДОО Скопје ја нема иницирано постапката за блокирање на сметките на ФЕНИ ИНДУСТРИ АД

Бизнис Вести - 22.09.2017

Енерџи Деливери Солушнс, ЕДС ДОО Скопје по наведените невистини и обиди за нарушување на угледот на компанијата кои беа изнесени во одредени медиуми како и по соопштението до медиумите од ФЕНИ ИНДУСТРИ АД Кавадарци, би сакале да ја дадеме следната ...

Стојаноски: Владата на СДС влегува од криминал во криминал за фирмите на Анѓушев да можат непречено да ги тераат ...

Телевизија Нова - 23.09.2017

Владата на СДС влегува од криминал во криминал со цел фирмите на Анѓушев да можат непречено да си ги тераат своите бизниси. Фирмите на Анѓушев кршејќи го законот за градење, отпочнаа со градбата на хидроелектраната „Тополка“ една недела пред ...

Јакимовска: Анѓушев призна дека негова компанија е деловен партнер на „Фени“

Точка - 22.09.2017

Анѓушев призна дека компанијата која е во негова сопственост е еден од деловните партнери на „Фени“. Компанијата која е блокирана и во која под знак прашање е судбината на 1.000 вработени.

ЕДС ниту ја иницирала постапката за блокирање на сметките на ФЕНИ И. ниту пак има желба Комбинатот да се затвори

Канал5 - 22.09.2017

Енерџи Деливери Солушнс, ЕДС ДОО Скопје по наведените невистини и обиди за нарушување на угледот на компанијата кои беа изнесени во одредени медиуми како и по соопштението до медиумите од ФЕНИ ИНДУСТРИ АД Кавадарци, би сакале да ја дадеме следната ...

Стојаноски: Владата на СДС влегува од криминал во криминал за фирмите на Анѓушев да можат непречено да ги тераат ...

Сител - 23.09.2017

Владата на СДС влегува од криминал во криминал со цел фирмите на Анѓушев да можат непречено да си ги тераат своите бизниси. Фирмите на Анѓушев кршејќи го законот за градење, отпочнаа со градбата на хидроелектраната „Тополка“ една недела пред ...

Јакимовска: Анѓушев призна дека негова компанија е деловен партнер на „Фени“

Sky - 22.09.2017

Анѓушев призна дека компанијата која е во негова сопственост е еден од деловните партнери на „Фени“. Компанијата која е блокирана и во која под знак прашање е судбината на 1.000 вработени.

ЕДС: Ниту сме ја иницирале постапката за блокирање на сметките на ФЕНИ ИНДУСТРИ, ниту пак имаме желба Комбинатот да се ...

Либертас - 22.09.2017

Соопштение на ЕДС: Енерџи Деливери Солушнс, ЕДС ДОО Скопје по наведените невистини и обиди за нарушување на угледот на компанијата кои беа изнесени во одредени медиуми како и по соопштението до медиумите од ФЕНИ ИНДУСТРИ АД Кавадарци, би сакале да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Фирмите на Анѓушев кршејќи го законот за градење, отпочнаа со градбата на хидроелектраната „Тополка“

Стандард - 23.09.2017

„Фирмите на Анѓушев кршејќи го законот за градење, отпочнаа со градбата на хидроелектраната „Тополка“ една недела пред законски дозволеното. Со овој случај се докажува дека се е однапред договорено и наместено, се знае кој ќе гради, кој ќе добие ...

Синдикатот бара државата да најде решение за Фени Индустри

Сител - 22.09.2017

Државата не смее да дозволи затворање на Фени индустри, со што 850 лица ќе останат на улица. Од СИЕР ги повикуваат надлежните да најдат начин фабриката да продолжи со нормално функционирање односно да се одблокира сметката.

Јакимовска: Судбината на 1.000 вработени загрозени од блокадата на „Фени“

Сител - 22.09.2017

- Анѓушев призна дека компанијата која е во негова сопственост е еден од деловните партнери на „Фени“. Компанијата која е блокирана и во која под знак прашање е судбината на 1.000 вработени.

Демант на Енерџи Деливери Солушнс

Курир - 22.09.2017

Енерџи Деливери Солушнс, ЕДС ДОО испрати демант на написи кои деновиве беа објавени во повеќе медиуми. Демантот го пренесуваме во целост: Енерџи Деливери Солушнс, ЕДС ДОО Скопје по наведените невистини и обиди за нарушување на угледот на компанијата ...

Стојаноски: Фирмата на Анѓушев предвреме започна со градба на хидоелектраната „Тополка“

Макфакс - 23.09.2017

Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека Владата на СДСМ влегува од криминал во криминал со цел фирмите на Анѓушев да можат непречено да ги тераат своите бизниси.