TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КК Куманово поразен од МЗТ на домашен терен (галерија)

Кумановски м. - 10.11.2017

loading... Кошаркарите на Куманово впишаа нов пораз во натпреварувањата од домашниот шампионат, откако на домашен терен вечерва беа совладани од составот на шампионот МЗТ Скопје аеродром со резултат 90:106.

Подновениот МЗТ Скопје убедлив во Куманово

МКД - 10.11.2017

МЗТ Скопје со убедливи 106-90 го победи Куманово во меч во кој во одлично светло се покажаа новите засилувања на македонскиот шампион. МЗТ Скопје имаше шампионски настап во Куманово недозволувајќи му на домаќинот да се понадева на победа.

МЗТ испрати на позајмица два свои талентирани играчи

Дерби - 10.11.2017

Шесткратниот македонски кошаркарски шампион МЗТ Скопје во изминатиов период направи неколку промени во играчкиот кадар, одредени играчи си заминаа, некои пристигнаа во „Јане Сандански“, а привремено Аеродром ќе го напуштат и двајца талентирани ...

МОЌЕН МЗТ – во Куманово шампионот уфрли 106 поени!

SportMedia - 10.11.2017

Еден скоро нов, или подобро речено изменет состав „извади" МЗТ Скопје на гостувањето во Куманово. И покажа виден напредок, и во играта, но и во начинот на реализација. Во Куманвоо „проработе" онаа „тешка артилерија", но и новите имиња во екипата од ...

Струмица и Кожув се засилуваат од редовите на МЗТ Скопје

Екипа - 10.11.2017

Младите кошаркари на МЗТ Скопје, Михајло Митев и Ранко Мамузиќ, сезоната ќе ја довршат во екипите на Струмица односно Кожув, каде што ќе настапуваат како отстапени играчи. Како што информираат од редовите на македонскиот шампион, причина за овој ...

Кожув и Струмица добија млади таленти како позајмени играчи од МЗТ Скопје

Спортклуб - 10.11.2017

МЗТ Скопје потврди дека нивните млади и талентирани играчи Михајло Митев и Ранко Мамузовиќ, отпочнатата сезона ќе ја завршат во редовите на КК Струмица и КК Кожув, каде ќе настапуваат како позајмени играчи.

МЗТ со убедлива победа во Куманово

Макфакс - 10.11.2017

МЗТ Скопје Аеродром успеа да стигне до победа од 106:90 на гостувањето кај Куманово, за да се стави крај на лошата серија резултати на тимот на Александар Тодоров и да се покаже дека новите засилувања за тимот функционираат.

„Штркчињата“ Митев и Мамузиќ пратени да собираат искуство во Струмица односно Кожув!

Sport 1 - 10.11.2017

Младинските репрезентативци на Македонија, Михајло Митев и Ранко Мамузиќ сезоната наместо во дресот на МЗТ Скопје, со кој летово потпишаа четиригодишни договори, ќе ја довршат во екипите на Кожув односно на Струмица и тоа како – отстапени кошаркари.

Куманово немаше шанси против подновениот МЗТ: „Штрковите“ славеа на гостински терен

Спортклуб - 10.11.2017

Екипата на МЗТ Скопје со неколкуте промени во играчкиот ростер успеа да дојде до победа на гостувањето кај екипата на Куманово со 90:106. „Реновираниот“ МЗТ дојде до победата благодарение на одличниот шут од дистанца.

МЗТ Скопје лесно до бодовите, Трајковски силно удри по „своето“ Куманово!

Sport 1 - 10.11.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје ставија крај на серијата од четири порази по ред (дома и во АБА), откако вечерва како гости го совладаа секогаш незгодниот тим на Куманово со 106-90 (23-16, 30-32, 28-24, 25-18) во последниот меч од 5. коло од Првата лига.

Трајковски и Павличевиќ го „наполнија“ Куманово и донесоа триумф за МЗТ!

Gol.mk - 10.11.2017

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје им се врати на победите во Првата лига. Во „жешкото“ Куманово, металците успеаја да слават над незгодниот домаќин со 90-106 (48-53). Кумановчани му парираа на шампионот во првите два периода, но по ...

„Ремонтираниот“ МЗТ со 17 тројки го „распука“ Куманово (90-106)

Екипа - 10.11.2017

Неколкуте промени во играчкиот состав очигледно донесоа позитивно освежување за македонскиот шампион МЗТ Скопје кој во последниот натпревар од 5. коло во Првата македонска фудбалска лига победнички мина во Куманово славејќи со 90-106 ...

„Штрковите“ доминираа: Куманово не можеше да пружи отпор против МЗТ

Спортски - 10.11.2017

Актуелниот шампион, МЗТ Скопје вечерва славеше против Куманово со 106:90 во рамки на 5. коло од Првата македонска лига. МЗТ Скопје беше во водство во текот на целиот меч. Аеродромци имаа предност, периодично и двоцифрена.

Куманово како домаќин загуби од МЗТ Скопје...

Н.Македонија - 10.11.2017

Куманово како домаќин загуби од МЗТ Скопје Во последниот натпревар од 5-то коло во првата кошаркарска лига кошаркарите на Куманово вечерва на домашен терен загубија од екипата на МЗТ Скопје со 90:106 (48:53) со што го доживеа и третиот пораз во ...

Освежениот МЗТ без проблеми го освои Куманово

Дерби - 10.11.2017

Екипата на МЗТ Скопје по лошите резултати во изминатиов период реши да го освежи составот со неколку нови имиња кои вечерва на првенствениот меч против Куманово имаа голема улога во победата од 106-90.

Митев и Мамузиќ заминаа од МЗТ, едниот во Струмица, другиот во Кожув

Gol.mk - 10.11.2017

Михајло Митев и Ранко Мамузиќ, двајцата млади кошаркари кои беа дел од МЗТ Скопје, заминаа од Аеродром и своите кариери ќе ги продолжат во редови на други македонски прволигаши. Македонските репрезентативци не ја добија посакуваната минутажа во ...

„Новиот" МЗТ на гости кај Петровиќ

SportMedia - 10.11.2017

По киксот против Блокотехна, МЗТ треба да се вади на секогаш незгодното гостување во Куманово. На клупата на Куманово е Александар Петровиќ, поранешниот долгогодишен тренер на МЗТ Скопје. Неговите мотиви ќе бидат големи, но и во кумановскиот клуб не ...

Куманово загуби од шампионот МЗТ Скопје

Kumanovo News - 10.11.2017

Актуелниот шампион покажаа дека и покрај кризата во АБА лигата, сепак има неспоред индивидуален квалитет кој е доволен за победа во домашното првенство. Тука треба и да се придодадат и новите засилувања на МЗТ Скопје кои дадоа се од себе да го ...

Куманово го пречекува МЗТ Скопје во последниот дуел од 5.коло

24 Вести - 10.11.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје и Куманово вечерва ќе го заокружат петтото коло во домашното првенство. Шампионот е во тешка криза сезонава со остварени само 4 победи во 11 официјални натпревари.

Куманово вечерва ќе се тресе – „Кумани“ се враќаат на трибина, гостин разнишаниот МЗТ Скопје

Спортклуб - 10.11.2017

Вечерва во последниот натпревар од 5. коло во Првата кошаркарска лига на Македонија, силите ќе ги одмерат Куманово и МЗТ Скопје. Мечот на програмата е од 17:30 часот, а двата клуба влегуваат со доста промени.

Кумановци очекуваат полни трибини за мечот со МЗТ Скопје за кој влезот ќе биде слободен

Канал5 - 10.11.2017

Во кошаркарскиот шампионат на Македонија, односно првата лига попладнево ќе се одигра последниот натпревар од шестото коло. Во него екипата на Куманово го пречекуваат актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром.

Куманово домаќин на МЗТ Скопје

Алфа - 10.11.2017

Во домашниот кошаркарски шампионат денеска ќе се одигра натпреварот Куманово –МЗТ Скопје. Истиот е шанста за шампионот да се рехабилитира по поразот од Блокотехна, додека Куманово се надева дека ќе успее да врзе две победи во низа во домашното ...

„Кумани“ се враќаат, влезот слободен: МЗТ Скопје ќе „гори“ во пеколот во Куманово!

Sport 1 - 09.11.2017

Со заминувањето на досегашниот претседател на Куманово, Виктор Божиновски, се создадоа услови за враќање на навивачката група „Кумани“ и тоа во исклучително важен момент за клубот во пресрет на утрешниот натпревар против шампионот МЗТ Скопје (17.30 ...

Куманово подготвува „пекол“, со полна сала ќе го урива МЗТ Скопје

Gol.mk - 09.11.2017

Екипата на Куманово полека се подготвува за дерби-дуелот од Првата лига со актуелниот кошаркарски шампион МЗТ Скопје, а клубот ќе се обиде да изненади, со голема поддршка од трибините. Куманово важи за град кој ја сака кошарката, а на натпреварот ...

Нов пораз за Карпош Соколи во ФИБА Европа Купот

Сител - 09.11.2017

Македонскиот претставник Карпош Соколи запиша нов четврти пораз во групата од ФИБА Европа купот. Синоќа во Скопје унгарската екипа Солнок славеше со 91:73. Освен првиот период, кој им припадна на домаќините во другите поуспешни беа кошаркарите од ...

Соколите прегазени од Шолнок

Слободен Печат - 09.11.2017

На Соколите не им помогна воопшто фактот дека се домаќини на оваа средба, а очигледно е дека финансиската состојба во оваа екипа е многу лоша, по што составот изгледа демотивирано за игра и лесно може да се воочи слабата воиграност на играчите ...

МЗТ ПОЗАЈМУВА МЛАДИ СИЛИ: Митев во Струмица, Мамузиќ оди во Кожув

SportMedia - 10.11.2017

Младите и талентирани играчи на МЗТ Скопје Аеродром, Михајло Митев и Ранко Мамузиќ, сезоната ќе ја довршат во екипите на Струмица односно Кожув, каде што ќе настапуваат како отстапени играчи.

МЗТ со убедлива победа во Куманово

Вечер - 10.11.2017

МЗТ Скопје Аеродром успеа да стигне до победа од 106:90 на гостувањето кај Куманово, за да се стави крај на лошата серија резултати на тимот на Александар Тодоров и да се покаже дека новите засилувања за тимот функционираат.

Кумановци очекуваат полни трибини за мечот против МЗТ Скопје за кој влезот ќе биде слободен

А1 On - 10.11.2017

Во кошаркарскиот шампионат на Македонија, односно првата лига попладнево ќе се одигра последниот натпревар од шестото коло. Во него екипата на Куманово го пречекуваат актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром.

Солнок подобар од КК Соколи во ФИБА Европа Купот

Sport M - 09.11.2017

Македонскиот претставник Карпош Соколи запиша нов четврти пораз во групата од ФИБА Европа купот. Синоќа во Скопје унгарската екипа Солнок славеше со 91:73. Освен првиот период, кој им припадна на домаќините во другите поуспешни беа кошаркарите од ...

„Штрковите“ убедливо против Куманово

Сител - 11.11.2017

МЗТ Скопје Аеродром успеа да стигне до победа од 106:90 на гостувањето кај Куманово, за да се стави крај на лошата серија резултати на тимот на Александар Тодоров и да се покаже дека новите засилувања за тимот функционираат.

Кумановци очекуваат полни трибини за мечот против МЗТ Скопје за кој влезот ќе биде слободен

Орбис - 10.11.2017

Во кошаркарскиот шампионат на Македонија, односно првата лига попладнево ќе се одигра последниот натпревар од шестото коло. Во него екипата на Куманово го пречекуваат актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром.