TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трагедија на влезот на Велес – возач на „сканија“ загина при пад во бездна

Макфакс - 20.04.2017

Млад возач загина откако управувајќи товарно возило „сканија“ со велешки регистарски ознаки и приколка „Шмиц“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото кое почнало да се лизга по коловозот и удрило во бетонски столб, по што ...

Страотна сообраќајка кај Велес - загина 23-годишно момче

24 Вести - 19.04.2017

Дваесет и тригодишно момче од Кавадарци загина утрово во сообраќајна несреќа на влезот на Велес, кога неговиот камион се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија. Момчето немало среќа. Му се отворила вратата и паднал во провалијата.

Трагедија на влезот на Велес – возач на „сканија“ загина при пад во бездна

Кајгана - 20.04.2017

Млад возач загина откако управувајќи товарно возило „сканија“ со велешки регистарски ознаки и приколка „Шмиц“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото кое почнало да се лизга по коловозот и удрило во бетонски столб, по што ...

Загина 24 момче во сообраќајка кај Велес

МКД - 19.04.2017

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа која се случила во близина на Велес. Шофер (24) на камион со приколка ја изгубил контролата и возилото се превртело. Кабината од камионот висела на работ од провалија, а возачот паднал.

НАМЕСТО НА АСФАЛТ, СКОКНАЛ ВО БЕЗДНА: Се изврти камион кај Велес, загина 23-годишниот возач (ФОТО)

Телеграф - 19.04.2017

Камионот што го управувал, според кажувањата на очевидците, одеднаш почнал неконтролирано да се движи, па возачот, веројатно за да се спаси, скокнал од кабината. Но, наместо на асфалтот, момчето паднало директно во бедната под патот Момче на возраст ...

СООБРАЌАЈКА КАЈ ВЕЛЕС: 24-годишно момче загина откако од камионот паднал во провалија

Популарно - 19.04.2017

24-годишно момче од Кавадарци утринава го загуби животот во стравична сообраќајна незгода на влезот на Велес, кога неговиот камион се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија од каде возачот паднал и загинал.

23-годишен возач од Кавадарци загина откако по сообраќајка од кабината паднал во бездна

Сител - 19.04.2017

Млад кавадарчанец загина во бизарна сообраќајка рано утрово на влезот во Велес. 23 годишниот Јован Рамов управувајќи камион Сканиа изгубил контрола над возилото кое се извртело на патот а потоа сопрело на работ од бездна длабока 20 метри.

Момче загина откако изгубило контрола врз камионот...

Н.Македонија - 19.04.2017

Момче загина откако изгубило контрола врз камионот Момче, на 24 годишна возраст го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила во близина на Велес. Според инфорамциите, момчето управувало со својот камион со приколка, но изгубило контрола ...

Детали за несреќата кај Велес: Загина младо момче од Кавадарци

Република - 19.04.2017

Момче од Кавадарци утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот на Велес откако камионот кој го возел се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија. Дваесет и тригодишното момче Ј.Р.

Трагедија ја потресе Македонија: Утрово 23-годишно момче загина кај Велес (ФОТО)

Курир - 19.04.2017

23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес. Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката „Сканија“, кој од засега непознати причини се излизгал од патот при што се прекршил, а едниот ...

Момче од Кавадарци загина во сообраќајка на влез на Велес

МРТ - 19.04.2017

Од засега непознати причини, камионот што го возел се извртел на патот, а кабината сопрела на работ од провалијата. 23- годишно момче од Кавадарци загина изутрината во тешка сообраќајна несреќа на влезот од Велес.

Кобна сообраќајка кај Велес: По пад со камион во провалија загина 23 годишно момче

Фактор - 19.04.2017

Кобна сообраќајна незгода утринава однесе во смрт младо момче. Незгодата се случила на влезот во Велес кога момче на 23 годишна возраст од засега неразјаснети причини изгубило контрола на камионот кој го управувал, се излизгал од патот при што се ...

Загина 23-годишно момче по пад со камион во провалија кај Велес

Слободен Печат - 19.04.2017

Дваесетитригодишно момче загина утрово во сообраќајна несреќа која се случила во близина на Велес. Управувајќи го својот камион, тој загубил контрола, возилото се извртело, а кабината застанала на работ од провалија, во која возачот паднал и загинал.

Обновено: Млад возач загина при пад на камион во провалија

Канал 77 - 19.04.2017

Дваесет и тригодишниот Ј. Р од Кавадарци утрово загина, додека неговиот сопатник остана неповреден во сообраќајна несреќа што се случи на удолницата од патот на влезот во Велес, пред кружниот тек под Спомен костурницата.

23-годишен кавадарчанец загина во сообраќајна несреќа

Телевизија Нова - 19.04.2017

23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес. Загинатиот бил возач на камион со приколка, кој од засега непознати причини се излизгал од патот при што се прекршил, а едниот дел од возилот ...

Утрово, момче (24) загина во сообраќајка кај Велес

Exclusive.mk - 19.04.2017

Момче на 24 – годишна возраст утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот од Велес. Управувајќи го својот камион, момчето загубило контрола, а кабината застанала на работ од провалија, во која возачот паднал и ...

Тешка сообраќајка на влезот на Велес, загина 23-годишно момче

Вест - 19.04.2017

Дваесет и тригодишно момче од Кавадарци загина утрово во сообраќајна несреќа на влезот на Велес, кога неговиот камион се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија. Момчето немало среќа. Му се отворила вратата и паднал во провалијата.

Изгубил контрола, удрил во столб и паднал од камионот во бездна

МКД - 20.04.2017

Вчера околу 6 часот на влезот во Велес, на 250 метри пред кружниот тек, Ј.Р.(23) од кавадаречкото село Марена, , управувајќи камион сканија и приколка шмиц, со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола над камионот.

Момче од Кавадарци загина во сообраќајка на влез на Велес

Канал5 - 19.04.2017

Момче од Кавадарци утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот на Велес откако камионот кој го возел се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија. Дваесет и тригодишното момче Ј.Р.

ГАЛЕРИЈА: Трагедија пред Велес - загина млад камионџија од Кавадарци

Press24 - 19.04.2017

23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес. Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката „Сканија“, кој од засега непознати причини се излизгал од патот при што се прекршил, а едниот ...

Страшна сообраќајка кај Велес: По пад со камион во провалија загина 23 годишно момче

Република - 19.04.2017

Страшна сообраќајна несреќа утринава однесе во смрт младо момче. Незгодата се случила на влезот во Велес кога момче (23) од засега неразјаснети причини изгубило контрола на камионот кој го управувал, се излизгал од патот при што се прекршил, а ...

Утрово загина 23 годишен камионџија од Кавадарци при пад во провалија

Exclusive.mk - 19.04.2017

Дваесет и тригодишниот Ј. Р од Кавадарци утрово загина, додека неговиот сопатник остана неповреден во сообраќајна несреќа што се случи на удолницата од патот на влезот во Велес, пред кружниот тек под Спомен костурницата.

Трагедија: Камион утрово се преврте пред Велес - загина младо момче

Сител - 19.04.2017

Момче на 24 – годишна возраст утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот од Велес. Управувајќи го својот камион, момчето загубило контрола, а кабината застанала на работ од провалија, во која возачот паднал и ...

Страотна сообраќајка кај Велес – загина 23-годишно момче

Локално - 19.04.2017

Дваесет и тригодишно момче од Кавадарци загина утрово во сообраќајна несреќа на влезот на Велес, кога неговиот камион се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија. Момчето немало среќа. Му се отворила вратата и паднал во провалијата.

ТВ 24: Страотна сообраќајка кај Велес – загина 23-годишно момче

Бриф - 19.04.2017

Дваесет и тригодишно момче од Кавадарци загина утрово во сообраќајна несреќа на влезот на Велес, кога неговиот камион се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија. Момчето немало среќа, јавува ТВ 24.

Возач на камион изгубил контрола и паднал во ендек

Позитив.мк - 20.04.2017

Вчера околу 6 часот на влезот во Велес, на 250 метри пред кружниот тек, Ј.Р.(23) од кавадаречкото село Марена, управувајќи камион сканија и приколка шмиц, со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола над камионот.

Момче од Кавадарци загина во сообраќајка на влез на Велес

А1 On - 19.04.2017

Момче од Кавадарци утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот на Велес откако камионот кој го возел се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија. Дваесет и тригодишното момче Ј.Р.

ФОТО:Трагедија ја потресе Македонија: Утрово 23-годишно момче загина кај Велес

Пулс24 - 19.04.2017

23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес. Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката „Сканија“, кој од засега непознати причини се излизгал од патот при што се прекршил, а едниот ...

Камион се преврте утрово кај Велес – Загина мало момче

Репортер - 19.04.2017

Момче на 24 – годишна возраст утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот од Велес. Управувајќи го својот камион, момчето загубило контрола, а кабината застанала на работ од провалија, во која возачот паднал и ...

Трагедија на влезот на Велес – возач на „сканија“ загина при пад во бездна

Актуелно24 - 20.04.2017

Од екипа на Итна медициснка помош Ј.Р. бил пренесен во Општа болница Велес, каде во 07.20 часот била констатирана смрт. Кај сопатникот Н.К. (27) од с.Чифлик, Демир Капија, не се констатирани повреди .

Момче од Кавадарци загина во сообраќајка на влез на Велес

Алсат-М - 19.04.2017

Момче од Кавадарци утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот на Велес откако камионот кој го возел се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија. Дваесет и тригодишното момче Ј.Р.

Загина 23-годишно момче кај Велес (ФОТО)

Нетпрес - 19.04.2017

Во средатата утрото 23-годишен кавадарчанец загинал во сообраќајна несреќа којашто се случила во близината на Велес. Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката „Сканија“, кој од засега непознати причини се излизгал од патот при што се ...

Видео од страшната сообраќајка во Велес во која загина 23-годишно момче

Сител - 19.04.2017

Момче од Кавадарци утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот на Велес откако камионот кој го возел се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија. Дваесет и тригодишното момче Ј.Р.

Камион утрово се преврте пред Велес – загина младо момче

МК News - 19.04.2017

23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес. Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката „Сканија“, кој од засега непознати причини се излизгал од патот при што се прекршил, а едниот ...

Момче од Кавадарци загина во сообраќајка на влез на Велес

Алфа - 19.04.2017

Момче од Кавадарци утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот на Велес откако камионот кој го возел се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија. Момче од Кавадарци утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот на Велес откако ...

Трагедија: Утрово 23-годишно момче загина пред Велес (ФОТО)

Скопје инфо - 19.04.2017

23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес. Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката „Сканија“, кој од засега непознати причини се излизгал од патот при што се прекршил, а едниот ...

Видео од страшната сообраќајка во Велес во која згасна млад живот

Press24 - 19.04.2017

Момче од Кавадарци утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот на Велес откако камионот кој го возел се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија. Дваесет и тригодишното момче Ј.Р.

Трагедија: 23-годишно момче загина откако изгубило контрола над камионот

Точка - 19.04.2017

Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката "Сканија", кој од засега непознати причини се излизгал од патот при што се прекршил, кабината запрела на самиот раб на провалијата, но се отворила вратата и момчето паднало во провалијата.

(ФОТО) Трагедија пред Велес – Загина млад камионџија од Кавадарци

Репортер - 19.04.2017

23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес. Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката „Сканија“, кој од засега непознати причини се излизгал од патот при што се прекршил, а едниот ...

Трагедија ја потресе Македонија: Утрово 23-годишно момче загина кај Велес (ФОТО)

БркајРабота - 19.04.2017

23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес. Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката „Сканија“, кој од засега непознати причини се излизгал од патот при што се прекршил, а едниот ...