(ВИДЕО) Шалке со одлична игра го совлада Леверкузен во дербито на Бундеслигата

Спортклуб - 25.02.2018

Фудбалерите на Шалке денеска на гостувањето кај Баер Леверкузен славеа победа со 2:0 во рамките на 24. коло од Бундеслигата. Шалке одлично влезе во натпреварот и веќе по 11 минути игра поведе откако мрежата на домаќините ја затресе Бургшталер по ...

Gol.mk - 25.02.2018

Фудбалерите на Шалке 04 забележаа голема победа на „Баер Арена“ во Леверкузен, откако како гостин славеа против домашниот Баер со 0-2 (0-1). Лошото прво полувреме „фармацевтите“ скапо го платија и подоцна не успеаја да се вратат во колосек.

Шалке со важна победа во Леверкузен (видео)

TopSport - 25.02.2018

Шалке се врати во топ 4 во Германија со 2:0 победа на гостувањето кај Баер Леверкузен, кои повеќе од половина меч играа со 10 играчи. „Кралските сини“ почнаа одлично, поведувајќи по само 11 минути откако Даниел Калигури го пронајде Гвидо Бургшталер, ...