TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Австрија брои до 4, Македонија 4 часа без гол

SportMedia - 14.11.2017

По точно еден час игра Македонија има негатива од 0:4 против младите австриски репрезентативци, а има и симболика во резултатот на „Филип Втори" арената. Македонските репрезентативци немаа постигнато погодок цели 4 часа, сметајќи ги последните ...

(ВИДЕО) Четата на Милевски пред целосен дебакл: Македонија убедливо губи од Австрија на полувреме

Спортклуб - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година во моментов го игра квалификацискиот натпревар со Австрија, меч на кој ни е неопходна победа за да се вратиме во трка за една од првите две позиции во групата. Австрија дојде во водство веќе во 12.

Недоразбирањето помеѓу Елмас и Амановиќ донесе нов гол за Австрија... (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.11.2017

Австријците ја полнат мрежата од нашиот гол на мечот во Скопје во рамките на квалификациите за ЕП Италија 2019. Австрија со голот на Јакуповиќ во 54. минута дојде и до водство од 0-4 против нашата селекција, а голот за уште поубедливо водство за ...

У21: Австријците ја наполнија мрежата од нашиот гол уште во првото полувреме (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.11.2017

Полувреме на натпреварот во Скопје во рамките на квалификациите за ЕП Италија 2019. Голема негатива за избраниците на Благоја Милевски по првите 45 минути игра во дуелот со Австрија, каде гостите имаат водство од дури 0-3.

ВИДЕО: Дебакл во најава – Македонија губи со 0-3 од Австрија на полувремето!

Екипа - 14.11.2017

Дебакл и се насетува на младата репрезентација на Македонија на дуелот против Австрија во четвртиот квалификациски натпревар за ЕП 2019, ако се суди според резултатот од првото полувреме на „Филип Втори“. Австријците водат со повеќе од убедливи 0-3.

Австриска симфонија за молк на „Филип Втори“, Македонија губи со 0:3

SportMedia - 14.11.2017

Австрија игра одличен фудбал и заслужено води со убедливи 3:0 по првото полувреме во квалификацискиот меч за играчи до 21 година против Македонија. Вистинска фудбалска симфонија изведоа гостите на „Филип Втори“ и по само 45 минути го решија мечот.

ВИДЕО: Австрија ја „нокаутира“ Македонија на Милевски за само половина полувреме

Gol.mk - 14.11.2017

Репрезентацијата на Австрија до 21 година како што изгледа ќе си замине со три бода од Скопје. За нешто повеќе од половина полувреме, противникот веќе води со 0-2 против Македонија, која досега тешко гради шанси и не игра допадлив фудбал.

Продолжува катастрофата на „Филип Втори“: Австрија поведе со 4-0! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.11.2017

Македонија губи со 0-4 од Австрија во рамки на четвртиот натпревар од квалификациите за младинското Европско првенство во Италија 2019 година. По голот на Јакуповиќ , сега мрежата на Македонија ја затресе и Матијас Хонсак во 26-тата минута.

ВИДЕО: Австријците лесно не „решаваат“ – водство и од 0-2!

Екипа - 14.11.2017

Австрија води и со 0-2 по половина час игра на „Филип Втори“ против младата репрезентација на Македонија, во натпревар во кој гостите лесно ги реализираа двете шанси кои ги создадоа. Австрија до предноста од 0-2 дојде во 26.

ВИДЕО: Јакуповиќ се „прошета“ низ одбраната на Македонија и даде ефектен гол од - 20 метри!

Gol.mk - 14.11.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година има негатива на дуелот против Австрија уште рано во натпреварот кој се игра на „Филип Втори“ (0-1). Надежите на Милевски примија гол во 13. минута, кога погоди Арнел Јакуповиќ.

„Бомба“ на Јакуповиќ: Австрија поведе против Македонија (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.11.2017

Младата македонска фудбалска репрезентација има негатива од 0-1 откако Австрија постигна гол преку Арнел Јакуповиќ. Австриецот постигна прекрасен гол од далечина, од околу 20 метри го матираше Јанков на голот на ...

Јакуповиќ упати бомба, Јанков немоќен, Македонија во негатива (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.11.2017

Лош старт на мечот против Австрија во квалификациите за ЕП Италија 2019. Младата македонска фудбалска репрезентација има негатива од 0-1 во дуелот со Австрија, а стрелец за водечкиот гол на гостинската селекција беше Амел Јакуповиќ во 12. минута.

ВИДЕО: „Бомба“ на Чешмеџиев – Австријците се спасија, па Јакуповиќ не казни со еврогол!

Екипа - 14.11.2017

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година има негатива од 0-1 на дуелот против Австрија по само 13 минути игра на „Филип Втори“ во Скопје. А, први со можност за водство имаа момците на Благоја Милевски, но гостинскиот голман ...

У21: Со помош на Елмас по триумф над Австрија, поправен испит за заборавање на шокот од Гибралтар

24Фудбал - 14.11.2017

Избраниците на Милевски во обид да се поправат за срамниот пораз кај аутсајдерот Гибралтар. Младата македонска фудбалска репрезентација за играчи до 21 година денес ќе излезе на мегдан со соодветната селекција на Австрија, во четвртиот натпревар од ...

Само победа ќе го испере срамниот пораз од Гибралтар

Sport 1 - 14.11.2017

По двата порази во низа и срамот со Луксембург во минатиот месец, младата македонска фудбалска репрезентација нема друг избор за да се испере за неуспесите, па против Австрија попладнево (13 часот) на Националната Арена „Филип Втори“ ќе мора да ...

Австрија има предност на хартија, на терен Македонија оди на победа

SportMedia - 14.11.2017

Младата македонска репрезентација за играчи до 21 година денеска од 13 часот го игра четвртиот меч во квалификациите за настап на Европското првенство во Италија и Сан Марино за две години.

Младите против Австрија, за враќање во живот за ЕП 2019!

Екипа - 14.11.2017

Младата репрезентација на Македонија се чини ја брка една од последните шанси за враќање во игра за пласман на Европското првенство 2019 во Италија. По двата претходни порази од Србија и од Гибралтар, селекцијата на Благоја Милевски денеска од 13 ...

Преку Австрија да го скокнеме Гибралтар (Фотогалерија)

SportMedia - 13.11.2017

Македонските фудбалски репрезентативци на возраст до 21 година се подготвени да се вратат на победничкиот колосек, а триумф утре против Австрија не враќа во игра за пласман во горниот дел на табелата во седмата квалификациска група за ЕП во Италија ...

Фудбал У21: Австрија како шанса за перење на срамот со Гибралтар

Нова ТВ - 13.11.2017

По скапото октомвриско луксузирање со тешко стекнатиот рејтинг, новата генерација на младата фудбалска репрезентација на Македонија е пред нов испит во квалификациите за Европското првенство во Италија и Сан Марино во 2019 година.

У21, утре се игра четвртиот квалификациски натпревар за пласман на ЕП

Алсат-М - 13.11.2017

Тренерот на младинската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски, пред квалификацискиот натпревар со Австрија кој се игра утре во Скопје, истакна дека овој меч треба да биде пресвртот за понатамошни добри резултати.

Милевски: Австрија е добро анализирана, можеме да ја победиме

Дерби - 13.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре (13 часот) го игра четвртиот меч од квалификациите за Европскота првенство, а противник ни е селекцијата на Австрија која сакаме да падне на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Милевски: Против Австрија да покажеме дека имаме квалитет за големи резултати

МКД - 13.11.2017

Македонската репрезентација до 21 години, утре (вторник) од 13 часот на арената „Филип Втори“ ја пречекува Австрија во четвртиот меч од квалификациите за ЕП 2019. Македонските надежи до 21 години против Австрија ќе се обидат да се вратат на ...

Милевски: Арената „Филип Втори“ да ни биде мотив повеќе за успех против Австрија

Sport 1 - 13.11.2017

По два порази во низа, од кои еден срамен против аутсајдерот Гибралтар, младата македонска фудбалска репрезентација утре од 13 часот на Националната Арена „Филип Втори“ ќе се обиде да се врати на победничкиот колосек против Австрија во четвртиот меч ...

Милевски: Треба да научиме да се носиме со притисокот, без разлика дали е позитивен или негативен

Gol.mk - 13.11.2017

Селекторот на младинската репрезентација на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го најави мечот против Австрија во рамки од квалификациите за Европското првенство (ЕП). Тој смета дека натпреварот е важен за кревање на самодовербата на ...

Милевски: Со победа против Австрија да фатиме приклучок кон врвот

SportMedia - 13.11.2017

Благоја Милевски не отстапува од добро трасираната патека на нашите селекции до 21 година, а и овојпат по историскиот успех со златната генерација, верува во успех и во добар пласман во новиот циклус квалификации, кои веќе се во тек.

Милевски: Австријците се добро анализирани, посакуваме триумф

Екипа - 13.11.2017

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година утре, со почеток во 13 часот, го игра следниот квалификациски натпревар, а ривал е селекцијата на Австрија. По срамот со Гибралтар, ова е убава можност за младите фудбалери да покажат дека ...

Милевски: Победа за самодоверба и приклучок кон врвот

Алфа - 13.11.2017

Во вторник настапува и нашата репрезентација до 21 година која се среќава во Австрија во продолжението од квалификациите за место на континенталниот собир во Италија. По дебаклот од Гибралтар, селекторот Благоја Милевски со неколку новитети во тимот ...

Милевски: Посакуваме триумф против Австрија

Курир - 13.11.2017

Милевски вели дека противникот е добро анализиран и очекува неговите избраници да одиграат квалитетен натпревар. – Австрија е добро анализирана, се подготвивме добро и очекувам да одиграме квалитетен натпревар.

Милевски: Австрија е силна, но ние сме подготвени да покажеме дека имаме квалитет

24Фудбал - 13.11.2017

Македонската репрезентација до 21 години, утре (вторник) од 13 часот на арената „Филип Втори“ ја пречекува Австрија во четвртиот меч од квалификациите за ЕП 2019. Македонските надежи до 21 години против Австрија ќе се обидат да се вратат на ...

Милевски: Посакуваме триумф против Австрија

+инфо - 13.11.2017

Селекторот вели дека противникот е добро анализиран и очекува неговите избраници да одиграат квалитетен натпревар. Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре во 13 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра ...

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Макфакс - 13.11.2017

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски вели дека противникот е добро анализиран ...

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Вечер - 13.11.2017

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски вели дека противникот е добро анализиран ...

Милевски: Посакуваме триумф против Австрија

Сител - 13.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре во 13 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски дополнително го повика Елиф Елмас ...

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Точка - 13.11.2017

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски вели дека противникот е добро анализиран ...

Милевски: Натпреварот со Австрија е клучен!

Спортски - 13.11.2017

Младата фудбалска репрезентација на Македонија утре на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски вели дека очекува квалитетен натпревар и напомена ...

Благоја Милевски: Посакуваме триумф против Австрија

Шеталиште - 13.11.2017

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот на Македонија до 21 година Благоја Милевски дополнително ...

Милевски: Посакуваме триумф против Австрија

Слободен Печат - 13.11.2017

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот на Македонија до 21 година Благоја Милевски дополнително ...