TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голманот исклучен во пенал-рулетот, па капитенот застана меѓу стативите и направи чудо (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2017

Катар го совлада Ирак со 3-2 во пенал-рулетот и се квалификуваше на Азиското првенство за фудбалери до 19 години. До победата Катарците дојдоа на неверојатно драматичен начин, откако решавачкиот пенал го одбрани ни помалку ни повеќе туку капитенот ...

Го исклучија голманот на пенали, ама играчот одбрани подобро од голман (ВИДЕО)

Екипа - 09.11.2017

Неверојатна драма се случуваше на првенството на Азија за фудбалери до 19 години меѓу селекциите на Катар и на Ирак. Мечот заврши 1-1, па се изведуваа пенали. Голманот на Катар, Шехаб Мамдух одбрани пенал и сите мислеа дека оваа селекција е ...