TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Охрид се подготвува за Водици

Канал5 - 11.01.2017

Иако температурата на езерската вода е екстремно ниска охриѓани се подготвуваат за големиот верски празник Богојавление-Водици на 19.01.2017, за кога се очекуваат голем број на посетители во Охрид и крајбрежјето.

Охрид целосно подготвен за Богојавление - Водици

Алфа - 11.01.2017

Втора година по ред локалната самоуправа и дебарско-кичевската епархија заеднички го организираат големиот христијански празник Богојавление Водици. Втора година по ред локалната самоуправа и дебарско-кичевската епархија заеднички го организираат ...

Подготовките за Водици привршуваат, температурата на водата исклучително ниска

OhridNews - 11.01.2017

Подготовките за одбележување на верскиот празник Богојавление-Водици се во завршна фаза. Членовите на Кординативното тело за организација на манифестацијата, денес, одржаа состанок со цел утврдување на последните активности пред настанот кој се ...

Се е подготвено за манифестацијата Богојавление - Водици

ТВМ - 11.01.2017

При крај се подготовките за организацијата на најголемата верска манифестација во Охрид, Богојавление – Водици. Денес во малата сала на општина Охрид се одржа состанок на координативното тело во присуство на сите институции, граѓани и поранешни ...

Охрид подготвен за Водици

Сител - 11.01.2017

Се е подготвено за големиот верски празник Богојавление Водици. Илјадници верници се очекуваат во Балканскиот Ерусалим да присуствуваат на осветувањето на водите на Охридското езеро. И оваа година празникот ќе се одбележи во духот на христијанската ...

Охрид: Последни подготовки за Богојавление- Водици

МРТ - 11.01.2017

Охрид ги врши последните подготовки во пресрет на големиот верски празник Богојавление- Водици. Иако температурата на езерската вода е екстремно ниска и вчера изнесуваше само 5,8 степени целзиусови, се очекува и годинава десеттици верници да ...

Охрид и годинава ќе приреди беспрекорна организација на Водици 2017

Телевизија Нова - 11.01.2017

Подготовките за одбележување на верскиот празник богојавление-водици и денот на рибарите се во тек и се одвиваат забрзано, се со цел и годинава настанот да биде беспрекорно организиран, вели градоначалникот Никола Бакрачески.

Забрзано течат подготовките за Водици и Денот на рибарите

OhridNews - 10.01.2017

Подготовките за одбележување на верскиот празник Богојавление-Водици и денот на рибарите се во тек и се одвиваат забрзано, се со цел и годинава настанот да биде беспрекорно организиран, вели градоначалникот Никола Бакрачески.

Од денеска пријавување за „Водици 2017“

+инфо - 09.01.2017

Манифестацијата ќе се одржи кај мостот „Слобода“ во близина на хотелот „Холидеј Ин“. Заинтересираните граѓани за учество на манифестацијата „Водици 2017“ од денеска можат да се пријавуваат во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“.

Охридското езеро со најниска температура за Водици

Канал5 - 10.01.2017

Екстремно ниска температурата на водата во Охридското езеро. Денеска на пладне измерени 5,8 степени Целзиусови. На места деновиве се смрзна и дел од брегот на езерото. Години наназад не се памети пониска температура на водата.

Охрид се подготвува за Водици

Курир - 10.01.2017

Во Охрид привршуват подготовките за прославувањето на големиот верски празник Богојавление – Водици и Денот на рибарите (Свети Јован), датуми од календарот што привлекуваат поголем број гости во градот надвор од главната туристичка сезона.

Од денеска пријавување за „Водици 2017"

Вечер - 09.01.2017

Заинтересираните граѓани за учество на манифестацијата „Водици 2017" од денеска можат да се пријавуваат во Соборниот храм „Св. Климент Охридски". Потребно е да однесат лична карта, потврда од спортска медицина и пополнет купон за пријавување.

Охрид се подготвува за Водици

А1 On - 10.01.2017

Во Охрид привршуват подготовките за прославувањето на големиот верски празник Богојавление – Водици и Денот на рибарите (Свети Јован), датуми од календарот што привлекуваат поголем број гости во градот надвор од главната туристичка сезона.

Од денеска пријавување за „Водици 2017“

Локално - 09.01.2017

Заинтересираните граѓани за учество на манифестацијата „Водици 2017“ од денеска можат да се пријавуваат во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“. Потребно е да однесат лична карта, потврда од спортска медицина и пополнет купон за пријавување, ...

Во Охрид течат подготовките за Водици

Press24 - 10.01.2017

Во Охрид привршуват подготовките за прославувањето на големиот верски празник Богојавление – Водици и Денот на рибарите (Свети Јован), датуми од календарот што привлекуваат поголем број гости во градот надвор од главната туристичка сезона.

Од денеска пријавување за „Водици 2017“

Скопје инфо - 09.01.2017

Заинтересираните граѓани за учество на манифестацијата „Водици 2017“ од денеска можат да се пријавуваат во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“. Потребно е да однесат лична карта, потврда од спортска медицина и пополнет купон за пријавување, ...

Охрид се подготвува за Водици

Сител - 10.01.2017

Во Охрид привршуват подготовките за прославувањето на големиот верски празник Богојавление – Водици и Денот на рибарите (Свети Јован), датуми од календарот што привлекуваат поголем број гости во градот надвор од главната туристичка сезона.

Охрид се подготвува за Водици

Република - 10.01.2017

Во Охрид привршуват подготовките за прославувањето на големиот верски празник Богојавление – Водици и Денот на рибарите (Свети Јован), датуми од календарот што привлекуваат поголем број гости во градот надвор од главната туристичка сезона.

Охрид се подготвува за Водици

Lider - 11.01.2017

Во Охрид привршуват подготовките за прославувањето на големиот верски празник Богојавление – Водици и Денот на рибарите (Свети Јован), датуми од календарот што привлекуваат поголем број гости во градот надвор од главната туристичка сезона.

Охрид се подготвува за Водици, температурата на водата екстремно ниска!

Вечер - 11.01.2017

Во Охрид привршуват подготовките за прославувањето на големиот верски празник Богојавление – Водици и Денот на рибарите (Свети Јован), датуми од календарот што привлекуваат поголем број гости во градот надвор од главната туристичка сезона.