TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трансфери во живо: Гарај во Русија, Зидан го сака Санчез, Кутињо и Дембеле „штрајкуваат“

Спортски - 12.08.2017

Трансфер периодот ширум Европа е во полн ек, трансфер шпекулациите се засилуваат од час во час, па нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите случувања на трансфер пазарот. – Барселона и нејзините трансфер цели и денес се главна тема во ...

Како гром од ведро небо, Барселона го донесе Бразилецот!

Спортклуб - 12.08.2017

Според тврдењето на некои медиуми, Паулињо е нов играч на Барселона. Тој моментално игра за Гванжу и често беше споменуван како засилување за Барселона, а се ширеа и гласини дека ќе замине од Кина поради нередовна плата.

Барселона ја активираше откупната клаузула за Паулињо, Бразилецот пристигнува на „Камп Ноу“

24Фудбал - 12.08.2017

Се погласни се шпекулациите дека Барселона постигнала договор со Гвангжу околу Бразилецот. Утрово „Дејли меил“ пренесе дека 29 годишниот Бразилец од редовите на кинески Гвангжу, Паулињо во следните неколку денови ќе го официјализира трансферот во ...

Барселона „грабна“ бразилски репрезентативец за 40 милиони евра

Дерби - 12.08.2017

Барселона мака мачи со засилувањата во овој преоден рок во кој не успеа да дојде до ниту една посакувана мета како на пример Марко Верати, Ектор Белерин, Дани Себалјос…, а се уште се преговара со Ливерпул и Борусија Дортмунд за услугите на Филипе ...

Кутињо во „војна“ со Ливерпул, слична како онаа на Пандев со Лотито и Лацио

Gol.mk - 12.08.2017

Трансфер пазарот ова лето официјално го достигна врвното лудило, а за тоа најзаслужни се ПСЖ и Нејмар. Бразилецот ја напушти Барселона за рекордна сума од 222 милиони, па сега ниту една откупна клаузула не е сигурна.

Ливерпул „пресече“: Ова е цената за Кутињо!

Спортски - 12.08.2017

Трансфер сагата кога во прашање е Бразилецот, Фелипе Кутињо, денес добива нова страница. Ливерпул во текот на вчерашниот ден излезе со официјално соопштение дека Бразилецот не е на продажба.

ВИДЕО: Погледнете го првиот настап на Кутињо на „Камп Ноу“

Спортски - 12.08.2017

Познато е дека Филипе Кутињо наскоро ќе стане нов играч на Барселона. Ливерпул со сите сили се бори да го задржи својот најдобар играч, меѓутоа тешко дека ќе успее, бидејќи и самиот играч има сон да игра во дресот на клубот од Каталонија.

Кутињо е „недостапен“, Барса тргнува по Ериксен

SportMedia - 12.08.2017

Ливерпул ги отфрли понудите од 100 милиони евра од Барселона за 25-годишниот Бразилец, така што Каталонците сега се подготвени за трансфер на Кристијан Ериксен. 26-годишниот Данец може да чини уште повеќе, откако сопственикот на Тотенхем, Даниел ...

Ливерпул ќе го пушти Кутињо во Барселона, но само за една сума на пари

Дерби - 12.08.2017

Во изминативе 24 часа беа изрежирани дури три епизоди од трансфер сагата наречана Филипе Кутињо, бидејќи ставовите на фудбалерот и на неговиот клуб во овој момент се крајно спротивставени и не се согласни еден со друг.

Како изгледаше првиот настап на Кутињо на „Камп Ноу“ (Видео)

Дерби - 12.08.2017

Фудбалерот на Ливерпул, Фелипе Кутињо е на чекор од трансфер во Барселона, откако „каталонците“ прават се што е во нивна моќ за да ги добијат услугите на Бразилецот. Иако тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше одлучен да не го продава својот играч, ...

Ливерпул ја одреди цената за Кутињо, еве колку треба да плати Барса

24Фудбал - 12.08.2017

Според пишувањата на медиумите од Англија, Ливерпул сепак попуштил и ја одредил цената на Филипе Кутињо, Бразилецот може да замине за 150 милиони евра „Црвените“ очигледно ќе мораат да се помируваат со заминување на еден од своите најдобри играчи.

Ливерпул го одбил барањето на Кутињо

Дерби - 11.08.2017

Бразилецот Кутињо побарал од раководството на Ливерпул да му биде овозможен трансфер, но тоа негово барање е експресно одбиено, – открива „Скај Спортс“. Кутињо очигледно посакува трансфер во Барселона, но англискиот клуб не сака да му дозволи ...

Кутињо не отстапува: Ваков епилог никој не очекуваше, а откриена е и причината поради која сака да си оди

Спортклуб - 11.08.2017

Бразилецот е одлучен во својата намера да се пресели во Барселона. Филипе Кутињо сака да го напушти Ливерпул по секоја цена ова лето и да се пресели во Барселона каде го гледаат како замена за Нејмар, пренесува добро известениот „Скај Спорт“.

„Филипе Кутињо сега ќе направи што и да треба за да потпише со Барса”

24Фудбал - 11.08.2017

Експертот на Скај Спортс за шпански фудбал, Гиљем Балаге верува дека Филипе Кутињо сега е подготвен да направи што и да треба за да заврши на Камп Ноу Бразилецот и Ливерпул денеска влегоа во војна, сопствениците на „Црвените“ порачаа дека играчот ...

Клоп потврди: Кутињо нема да игра на првиот натпревар од Премиер лигата

Курир - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека Филип Кутињо нема да биде во тимот на натпреварот против Ватфорд поради повреда на грбот. -Не, нема да игра. Нема тренирано од минатиот петок.

Неочекуван потег: Ако не дојдат Кутињо и Дембеле, Барса тргнува по несуденото засилување на Јунајтед

Спортклуб - 11.08.2017

Барселона очигледно не беше подготвена за заминувањето на Нејмар, па сега се наоѓа во незавидна ситуација бидејќи доаѓањето на Филипе Кутињо и Усман Дембеле е под знак прашалник. Сепак, замена за Бразилецот е неопходно да се пронајде во најскор ...

Се бара ли замена за Кутињо? – Луан е најновата желба на Јирген Клоп

Република - 11.08.2017

Деновиве кога едниот од најдобрите поединци на тимот од „Енфилд“, Филипе Кутињо е во центрарот на вниманието и главна мета на Барселона, медиумите од Островото на големо пишуваат дека стандарниот првотимец во дресот на бразилскиот прволигаш Гремио, ...

Кутињо не сака да остане на „Енфилд“, бара да биде продаден!?

Gol.mk - 11.08.2017

Филипе Кутињо, еден од најдобрите фудбалери на Ливерпул, не сака да остане на „Енфилд роуд“ и покрај желбата на управата тој да биде дел од тимот и во новата сезона. Барселона притискаше за негов трансфер, но Ливерпул во јавно соопштение порача дека ...

Кутињо побарал трансфер од Ливерпул

А1 On - 11.08.2017

Играчот на Ливерпул, Фелипе Кутињо поднел барање за трансфер во Барселона, пренeсува „Скај спортс“. Ова практично значи пресврт во целата ситуација околу неговиот трансфер во Барселона. Иако според последните информации клубот го одбил батрањето.

Каков пресврт, Кутињо не се откажува поднесе барање!

Спортклуб - 11.08.2017

Ливерпул објави дека Фелипе Кутињо нема цена, но само еден ден откако англискиот тим го одби и вториот обид на Барселона вреден 100 милиони евра, играчот стори нешто непредвидливо. Бразилскиот интернационалец како што објавува Скај Спорт денеска ...

Кутињо поднесе барање за трансфер

Стандард - 11.08.2017

Ѕвездата на Ливерпул, Филипе Кутињо официјално поднел трансфер молба, тврди „Скај Спортс“. Ова се случи откако претходно денеска сопствениците на клубот излегоа со специјално соопштение во кое категорично изјавија дека нема да разгледуваат никакви ...

Ливерпул не продава, Кутињо бара трансфер: Кој има поголема моќ во модерниот фудбал, клубот или играчот?

24Фудбал - 11.08.2017

„Црвените“ влегоа во војна со еден од своите најдобри играчи, Филипе Кутињо и тоа на стартот од новата сезона, сценарио кое никој на Енфилд не го посакуваше Овој викенд почнува новата сезона од Премиерлигата, а Ливерпул место максимално да биде ...

Кутињо преку мејл побарал од Ливерпул да биде продаден на Барса

МКД - 11.08.2017

Ливерпул и Филипе Кутињо влегоа во војна, играчот по мејл побарал да биде продаден како одговор на соопштението од сопствениците на клубот Бразилецот реши да го крене гласот откако сопствениците на Ливерпул, Фенвеј Спортс Груп утрово порачаа дека ...

Кутињо побара трансфер, Ливерпул експресно го одби

Екипа - 11.08.2017

Иднината на Филипе Кутињо во Ливерпул повторно е доведена во прашање откако Бразилецот попладнево поднел официјално барање за трансфер, за да му биде дозволено да се пресели во редовите на Барселона.

Кутињо официјално побара трансфер – го пропушта првото коло!

Спортски - 11.08.2017

Бразилецот од редовите на Ливерпул, Фелипе Кутињо е главна тема на Островот поради неговиот можен трансфер во Барселона. Утрово Ливерпул преку официјално соопштение потврди дека нема да ги разгледува понудите за Кутињо и дека Бразилецот сигурно ...

Шок за Ливерпул

24Фудбал - 11.08.2017

Само неколку часа откако клубот излезе со официјално соопштение дека нема намера да го продаде Кутињо, Бразилецот ги шокираше сите фанови. Пред неколку часа Ливерпул преку соопштение до јавноста се огласи по големите шпекулации поврзани за нивниот ...

Нов пресврт: Кутињо побара да си замине од Ливерпул!

Дерби - 11.08.2017

Од ден во ден, од час во час се менуваат работите кога е во прашање фудбалскиот трансфер пазар, а најнов доказ за тоа е случајот со Филипе Кутињо. Добро е познато оти Бразилецот е голема желба на Барселона, меѓутоа Ливерпул во повеќе наврати ги одби ...

„Не е важно дали нудат 100 или 500 милиони, тој не оди никаде“!

СуперСпорт - 11.08.2017

Фановите на Ливерпул, можат да бидат мирни, Клоп е човек кој цврсто стои на својот став, а тој денеска уште еднаш потврди „Кутињо не оди никаде“. Барселона е „загреана“ за Бразилскиот крилен играч, но од Ливерпул не размислуваат за продажба на ...

Газдите на Ливерпул пресекоа: Кутињо не мрда

24Фудбал - 11.08.2017

Тимот од „Енфилд Роуд“ преку официјално соопштение се огласи до јавноста по секојдневните шпекулации поврзани со најавуваниот трансфер на Кутињо во каталонскиот гигант Барселона. „Би сакале да ја известиме целата јавност околу нашиот став во врска ...

Ливерпул со официјално соопштение за Кутињо – Барса во шок!

Спортски - 11.08.2017

Сопствениците на Ливерпул, Fenvej Sports Grup (FSG) преку официјално соопштение ја отфрлија секоја можност Бразилецот Филипе Кутињо ова лето да го напушти клубот. Барселона за ѕвездата на Лиеврпул понуди 100 милиони евра, но „црвените“ експресно ја ...

Се јавија и газдите на Ливерпул: Кутињо останува на „Енфилд“

Екипа - 11.08.2017

Барселона дефинитивно ги загуби сите шанси за ангажман на Филипе Кутињо откако американските газди на Ливерпул јасно ставија до знаење дека Бразилецот не е за продажба. Јирген Клоп во неколку наврати повторуваше дека Кутињо нема да биде продаден, ...

Клоп доби целосна поддршка од сопствениците на Ливерпул, Барселона веќе бара алтернативи за Кутињо

Дерби - 11.08.2017

Барселона и нејзините навивачи уште долго ќе го паметат овој преоден рок во кој клубот досега комплетно потфрли кога се во прашање активностите, па така Нејмар беше испуштен од рака, а воедно не е реализирана ниту една главна трансфер мета, односно ...

ПРЕСВРТНИЦА: Кутињо побарал трансфер во Барселона

Курир - 11.08.2017

Филип Кутињо, еден од најдобрите играчи на Ливерпул поднел барање за трансфер во Барселона, пренесува Скајспорт. Во истиот ден кога сопствениците на Ливерпул ги потврдија зборовите на Јирген Клоп, наведувајќи преку соопштение дека Бразилецот не е ...

Барса се откажа од Кутињо и бара засилување во – Тотнем?

Sport 1 - 11.08.2017

Откако доби негативен одговор од Ливерпул за Фелипе Кутињо, шпанска Барселона се сврте кон нова премиерлигашка ѕвезда со цел да најде засилување кое ќе го пополни местото на Нејмар, кој за 222 милиони евра замина во Пари Сен Жермен.

Како Ливерпул ја излудува Барселона во преговорите за Кутињо

24Фудбал - 11.08.2017

Мундо Депортиво говори за преговорите помеѓу Ливерпул и Барселона и како однесувањето на „Црвените“ ги излудува „Каталонците“ Барса сака да го донесе Филипе Кутињо ова лето и за кратко време се договори со Бразилецот, но преговорите со Ливерпул одат ...

Нема повеќе дилеми – Кутињо останува во Ливерпул

Gol.mk - 11.08.2017

Нема повеќе дилеми, Кутињо нема да ја засили Барселона и останува во англискиот гигант, Ливерпул. Оваа информација вчера ја најави менаџерот на „црвените“ Јирген Клоп, велејќи дека не постои сума на пари за која Бразилецот ќе го напушти „Енфилд“, а ...

Ливерпул стави крај на сагата: Кутињо не е на продажба

Макфакс - 11.08.2017

Фудбалскиот клуб Ливерпул соопшти дека Фелипе Кутињо не е на продажба и дека нема да го напушти „Енфилд“ во летниот преоден рок. Барселона имаше голема желба да го донесе Бразилецот во своите редови како замена за Нејмар, но Ливерпул одби две понуди ...

Крај на сагата: Ливерпул преку соопштение ја објави судбината на Кутињо!

Спортклуб - 11.08.2017

Барселона ќе мора да побара замена за Нејмар на друго место. Ливерпул денеска преку официјално соопштение објави дека нема никакви пари кои ќе го натераат да го продаде Филип Кутињо. “Сакаме да понудиме појаснување во врска со нашиот став за можен ...

„Барса не може да си дозволи да ги купи Кутињо и Дембеле“

Sport 1 - 11.08.2017

Заминувањето на Бразилецот Нејмар во Пари Сен Жермен донесе 222 милиони евра во касата на каталонскиот великан Барселона, која сега бара замена за својот доскорешен првотимец, но првите две цели Филипе Кутињо и Осман Дембеле не успева да ги доведе ...

Кутињо ќе остане, немаме потреба од пари

Вечер - 11.08.2017

Трофејниот германски стручњак откри дека нема да прифати ниту една официјална понуда затоа што нема потреба од некаква парична сума Менаџерот на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Јирген Клоп, се обиде да стави крај на приказната околу заминувањето ...

Официјално: Кутињо останува во Ливерпул

Стандард - 11.08.2017

Плејмејкерот на Ливерпул, Филипе Кутињо ќе продолжи да го носи дресот на „црвените“ и во новата сезона. Раководството на клубот излезе со официјално мислење во кое изјави дека нема намера да го продаде 25-годишниот Бразилец.

Може ли ова да се повтори со Кутињо: Девет случаи кога клубовите кажале „не“ за продажба на ѕвездите, па потоа ...

Дерби - 11.08.2017

Во овој летен преоден рок сме сведоци на повеќе трансфер саги со тоа што една е веќе затворена, односно Нејмар за сума од 222 милиони евра се пресели во Пари Сен Жермен. Сега Барселона сака тие средства да ги искористи и има две фиксирани мети Усман ...

Клоп: За Кутињо не постои цена

Спортски - 10.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп стави точка, по се судејќи, на информациите за заминувањето на бразилскиот фудбалер, Филипе Кутињо во Барселона со изјавата дека клубот од „Енфилд“ нема да прифати ниту една понуда бидејќи парите не им се потребни.

Барселона го вклучува и Ракитиќ во понудата до Ливерпул за Кутињо

Екипа - 10.08.2017

Каталонскиот гигант Барселона и понатаму не се откажува од идејата да го ангажира Фелипе Кутињо, бразилскиот играч за врска од редовите на Ливерпул. Иако англискиот премиерлигаш ја одби понудата вредна 100 милиони евра, сепак, раководството на ...

Кутињо го пропушти денешниот тренинг, Клоп уверува дека тој сигурно останува!(Фото)

Спортклуб - 10.08.2017

Отсуството не Фелипе Кутињо од денешнито тренинг на Ливерпул на само ден пред стартот на новата фудбалска сезона во Англија, создаде конфузија и остави отворени многу прашања. Тренерто на “црвените“ Јирген Клоп веднаш демантираше дека станува збор ...

Јирген Клоп: Кутињо е непроценлив за Ливерпул

ЗаЗабава - 10.08.2017

Ливерпул во новата сезона влегува со големи очекувања по добрите резултати во претсезоната, останува уште прашањето околу Фелипе Кутињо. За генијалниот бразилец Барселона веќе изјави дека го сака по заминувањето на Нејмар, меѓутоа од Ливерпул имаат ...

Барса џабе се труди за Кутињо - Клоп им порача нема цена за која ќе го продадат!

Sport 1 - 10.08.2017

Откако дел од англиските меидуми објавија дека Ливерпул ја одбил најновата понуда за Фелипе Кутињо од шпанска Барселона, менаџерот на „црвените“ Јирген Клоп им упати нова порака на Катлонците – џабе да не го трошат времето, зошто Бразилецот не се ...

Невил го советуваше Клоп за замена за Кутињо и ги испровоцира фановите на Ливерпул

Дерби - 10.08.2017

Фил Невил успеа да предизвика многу реакции меѓу фановите на Ливерпул и тоа поради својот став околу евентуалниот наследник на Филипе Кутињо доколку тој навистина замине во Барселона. Поранешниот англиски репрезентативец верува дека Бразилецот не му ...

Клоп: Ливерпул не е клуб кој само ги продава своите играчи

Канал5 - 10.08.2017

Медиумите во Англија пренесуваат дека во четвртокот навечер Барселона до Ливерпул испратила понуда од 100 милиони евра за играчот Фелипе Кутињо, која од „Енфилд“ е одбиена. - Ливерпул не е клуб кој само ги продава своите играчи.

Клоп уште еднаш посочи: Не постои сума за која ќе го продадеме Кутињо!

Gol.mk - 10.08.2017

Јирген Клоп, менаџерот на Ливерпул, стави точка на приказната поврзана со заминувањето на својот најдобар фудбалер, Филипе Кутињо во редовите на Барселона. Веќе неколку дена се шпекулира дека Бразилецот е пред премин во каталонскиот гигант, но Клоп ...