TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сојуз на спортови му одржа лекција на Град Скопје: Наградите за Столе, Раул и РК Вардар

SportMedia - 10.11.2017

За разлика од Град Скопје, кој и натаму молчи и не сака да ја признае катастрофалната грешка што ја направи во изборот за традиционалното доделување на 13-ноемвриските награди за најуспешни спортисти во 2017 година, Сојузот на Спортови на Скопје ја ...

Европската титула наградена – признанија за Стоилов, Раул и РК Вардар!

Sport 1 - 10.11.2017

Европската титула на македонскиот ракометен гигант Вардар ги собра главните 13-то ноемвриски награди и тоа во три конкуренции, кои ги доделува Сојузот на спортови на Град Скопје. Денеска сојузот на спортови ги објави наградите за оваа 2017 година.

Град Скопје се огради: Објаснувањето за Вардар да го побарате од Одборот за доделување на наградата 13 Ноември

SportMedia - 09.11.2017

Пишува: Марија Ковачева Изминативе неколку дена слушнавме голем број верзии околу начинот на избор за традиционалното доделување на 13-ноемвриските награди за најуспешни спортисти во 2017 година.

ИХФ ќе го ограничи натурализирањето ракометари?...

Н.Македонија - 09.11.2017

Според предлогот пред конгресот на ИХФ, викендов во иднина секоја репрезентација ќе може да има најмногу тројца странци, а ќе се заострат и условите за стекнување право за натурализирање Светската ракометна федерација (ИХФ) викендов во Анталија ...

„Град Скопје“ читаш ли: Добредојдовте во земјата на шампионите (ФОТО)

SportMedia - 09.11.2017

Пишува: Марија Ковачева Редакцијата на „Спортмедиа" сака да упати уште едно потсетување до Град Скопје, пред свечениот чин на доделување на 13-ноемвриските награди за најуспешни спортисти во 2017 година. Овој пат ќе биде кратки и јасни..

За пиротехника во сала: Србија казнета од ЕХФ

24 Ракомет - 09.11.2017

Дисциплинската комисија на Европската ракометна федерација, ја казни Србија, односно Српскиот Ракометен Сојуз, со 5.000 евра поради лоша организација на квалификацискиот натпревар меѓу Србија и Полска за пласман на ЕП одиграни на 14 јуни годинава.

Град Скопје ги заборави ракометарите од Вардар – нема одликувања за нив!

Република - 09.11.2017

Пред нешто повеќе од два месеци, Европската ракометна федерација (ЕХФ), на својата интернет страница во најавата за новата сезона во Лигата на шампионите, го прогласи Скопје за главен град на Европа во овој спорт.

(ВИДЕО) Во Тајван регистрирано виножито кое траело девет часа

еМагазин - 05.12.2017

Професори и студенти на кинескиот Универзитет за култура во планините во Тајпеј, Тајван, биле сведоци на виножито што траело рекордни девет часа. Тие го документираа виножитото, а нивните забелешки, фотографии и видеоснимки покажаа дека виножитото ...

Спорт Медиа до Град Скопје: „Град Скопје“ читаш ли: Добредојдовте во земјата на шампионите

Скопје инфо - 09.11.2017

Редакцијата на „Спортмедиа“ денес упати уште едно потсетување до Град Скопје, пред свечениот чин на доделување на 13-ноемвриските награди за најуспешни спортисти во 2017 година. Овој тие се кратки и јасни..

Град Скопје ги заборави ракометарите од Вардар: За нив нема место помеѓу заслужните!

Скопје инфо - 09.11.2017

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го прогласи Скопје за главен ракометен центар на континентот, но од Градот ги заборавија спортските амбасадори на Република Македонија. Пред нешто повеќе од два месеци, Европската ракометна федерација (ЕХФ), на ...