TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фатен од полицијата додека купувал 600 грама марихуна

МКД - 14.11.2017

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Б.Н.(23) од тетовското село Гајре поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Во Тетовско приведен крадец баран за издржување затворска кражба

МКД - 14.11.2017

Вчера околу 13 часот во тетовското село Порој, постапувајќи по судска наредба полициски службеници го привеле = Ш.Ш. (34), осуден на казна затвор од четири години и шест месеци за кривично дело тешка кражба.