TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Принцот Хари заљубен како никогаш досега

Локално - 20.04.2017

Возљубената на принцот Хари – Меган Маркел е безусловно прифатена од кралското семејство. На актерката ѝе дозволено да не го почитува протоколот и нема потреба да добива писмена согласност за влез во палатата.

10 урнебесни цитати кои докажуваат дека кралското семејство има одлична смисла за хумор

Кафе пауза - 20.04.2017

Кралското семејство од Виндзор за многу луѓе претставува стандард за британска отменост. Но овие дами и господа се исти како нас – сакаат да се шегуваат и тоа многу често на нивна сметка. Погледнете дел од најинтересните примери за смислата за хумор ...

И принцот Вилијам уште во шок по смртта на мајка му

Локално - 20.04.2017

Непосредно откако принцот Хари раскажа како се чувствува по загубата на мајка му Дајана, тоа го направи и неговиот брат принцот Вилијам. Тој објасни дека уште се чувствува во шок од смртта на принцезата Дијана, иако поминаа 20 години од трагичниот ...

Принцот Вилијам проговори: Шокот по загубата на мајка ми сè уште го чувствувам

Слободен Печат - 20.04.2017

Само неколку денови откако британскиот принц Хари јавно проговори за хаотичните години во текот на кои не успевал да се соочи со смртта на мајка си и за нервниот слом после кој во доцните 20-ти години побарал помош од психијатар, и неговиот постар ...

И кралското семејство има смисла за хумор

+инфо - 20.04.2017

Британското кралско семејство можеби изгледа мошне сериозно, но и тие понекогаш знаат да се шегуваат, па дури и на своја сметка. Британското кралско семејство можеби изгледа мошне сериозно, но и тие понекогаш знаат да се шегуваат, па дури и на своја ...

Смешни изјави на членовите од британското кралско семејство

Идивиди - 20.04.2017

ВИЛИЈАМ НЕ ТРЧА НА МАРАТОНОТ - СТАР Е ВЕЌЕ! Британското кралско семејство можеби изгледа мошне сериозно, но тие се како секој од нас, само со поголеми права и моќ. Добро е тоа што сакаат често да се шегуваат, па дури и на своја сметка.

10 цитати - доказ дека кралското семејство има смисла за хумор

Црнобело - 20.04.2017

Кралското семејство Виндзор е пример за британскиот стандард за однесување. Но, и покрај тоа, лордовите и дамите знаат да бидат како нас - сакаат добра шега и често знаат да се пошегуваат на своја или туѓа сметка.

Чудни кралски правила: Од што ќе треба да се откаже девојката на принцот Хари?

Попара - 19.04.2017

Влегувањето во кралското семејство има свои привилегии и маани. Ако сака да се омажи за принцот Хари, актерката Меган Маркл ќе треба да се откаже од некои задоволства и обични работи, како играње монопол и јадење школки.

Кралското семејство и нивниот хумор: Цитати кои ќе ве насмеат!

Хитпортал - 20.04.2017

Британското кралско семејство на прв поглед изгледа мошне сериозно, но и тие понекогаш знаат да се шегуваат. А, кога кралското семејство се шегува тоа најчесто го прави на своја сметка. Ова се нивните урнебесни цитати кои потврдуваат дека имаат ...

Пресврт: Меган Маркел доби покана за свадбата на Пипа

Локално - 19.04.2017

Возљубената на принцот Хари – Меган Маркел, ќе може да присуствува на свадбата на Пипа Мидлтон. Излезе дека сестрата на војвотката на Кембриџ, која планира да се венча во мај сепак ќе дозволи актерката да биде дел од свадбениот банкет, како и да ...

5 правила кои ќе мора да ги почитува Меган доколку се омажи со Хaри

Боза - 19.04.2017

Веќе неколку месеци се зборува дека Meghan Markle ќе стане британска принцеза, бидејќи нејзината врска со Harry е се поозбилна. Сите знаеме зашто е добро да се биде принцеза, меѓутоа познато е дека кралското семејство функционира според протоколи, ...