TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy Note 8 со прв бенчмарк, ова се деталите

Телефони.мк - 12.08.2017

Samsung Galaxy Note 8 за прв пат се појави на бенчмарк тестот Geekbench реализиран најверојатно официјално од самата компанија и според истиот може да се забележат фантастични резултати со 6116 поени во делот за multi-core перформансите и 1984 поени ...

Samsung Galaxy C7 ќе биде со Helio P20 процесор и 4GB RAM меморија

Телефони.мк - 11.08.2017

Samsung работи на Galaxy C7 , за кого имаме многу малку информации. Би требало да има двојна камера од задната страна, Helio P20 процесор и 4GB RAM меморија. Информациите протекоа од Geekbench тестирањето, затоа што наводно имало бенчмарк на Galaxy ...