TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се сеќавате ли на неа? Беше голема музичка ѕвезда, а денеска ужива во обработување на земја

Сител - 09.11.2017

Децата на Сања Долежал, ќерката Лана и синот Лука доволно се големи и возрасни па мама не мора да биде постојано покрај нив и затоа Сања одлучила повеќе време да престојува во својата оаза на мирот на село.

Сања Долежал: „Живеам на село, сама месам леб“

Репортер - 09.11.2017

Поранешната пејачка на хрватската група „Нови фосили“ во минатото викендичката на село ја користела за да избега од градската врева и популарноста, а денес во градот доаѓа само кога мора. Таа деновите ги минува во куќата на село каде што сама си ...