TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан го претстави новиот дрес за наредната сезона (ФОТО)

24Фудбал - 19.05.2017

Екипата од Милано и официјално го претстави домашниот дрес за следната сезона. Дизајнерите од „Адидас“ направија неколку промени во однос на претходниот дрес, пред се' во делот на ракавите и во пределот на рамената.

Росонерите го претставија дресот за наредната сезона

СуперСпорт - 19.05.2017

На позиција манекен се најде Џанлука Лападула. Разликата е во тоа што во оваа сезона ќе бидат нешто подебели црвените и црните пруги. Освен тоа, дизајнерите се одлучија и ракавите да бидат пругасти, а не скроз црни.

„Адидас“ го претстави дресот на Баерн за во иднината (ФОТО)

SportMedia - 19.05.2017

„Адидас" продолжи со претставувањето на спортската опрема за во иднина, а овој пат во својата модна линија под името „Танго", го истакна дресот на Баерн Минхем. Германската компанија веќе подолг период ја дизајнира спортската опрема за во иднина, а ...

(Фото) Генијално решение на „Адидас“: Баерн Минхен доби дрес на иднината

Спортклуб - 19.05.2017

Не така одамна Баерн Минхен ги објави дресовите за следната сезона, но сега „Адидас“ исфрли и специјална колекција од таканаречениот асортиман „Танго“, кој на навивачите би требало да им ја претстави идејата за тоа како ќе изгледаат дресовите во ...

Фото: Милан го промовираше дресот за новата сезона!

Спортски - 19.05.2017

Италијанскиот гигант Милан денес го промовираше дресот за новата 2017/18 сезона кој традиционално ќе биде во црвено-црна боја. Во соработка со „Адидас“ „росонерите“ се одлучија за враќање во минатото бидејќи дизајнот на новите дресови многу наликува ...

Новите дресови на Борусија Дортмунд им се допаднаа на сите, освен на другата Борусија (Фото)

Дерби - 18.05.2017

Борусија Дортмунд и „Пума“ ги претставија новите дресови, кои ќе имаат деби на мечот од последното коло од Бундеслигата против Вердер и првичните реакции од навивачите се позитивни. Германскиот тим се враќа на хоризонталните линии, откако сезонава ...