TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Борис Бекер ќе му ги запленат и гренд слем трофеите

SportMedia - 06.10.2017

Борис Бекер е во големи, пред се, финансиски проблеми. Одамна е познато, но сега целата ситуација отиде многу напред, и е во скоро критична фаза откако на легендарниот германски тенисер, поради големите долгувања почнаа да му запленуваат имотот.

Борис Бекер ги продава трофеите од „Вимблдон“

Репортер - 06.10.2017

Тенискиот ас Борис Бекер треба да ги исплати долговите кои изнесуваат 60 милиони евра, и затоа реши да ги продаде дури и трофеите освоени на Вимблдон. Германецот пред три месеци прогласи банкрот поради банкарски долг од 3,5 милиони евра, а потоа ...

Должи 61 милион евра: Имотот и трофеите на Бекер на распродажба

Нова ТВ - 05.10.2017

Запленување на имотот на Борис Бекер и распродажба на освоените трофеи на аукција. Германските медиуми известуваат за крајно неповолната финансиска состојба во која западна поранешната легенда на светскиот тенис и тренер на Новак Ѓоковиќ, а моментно ...

Драмата продолжува: Бекер останува и без Грен слем титулите!

Спортски - 05.10.2017

Кошмарот за некогаш тениски „ас“ Борис Бекер продолжува и понатаму. Долгот на Бекер изнесува неверојатни 61 милион евра, а токму поради ова човекот кој неодамна беше тренер на Новак Ѓоковиќ би можел да остане буквално без ништо.

Бекер го допре дното, долговите го натераа да ги продаде освоените пехари

Спортклуб - 05.10.2017

Борис Бекер има сериозни проблеми со финансиите. Поранешниот германски ас сега на аукција ги ставил и своите трофеи за да се спаси од долговите. Јавноста пред извесно време беше запознаена со неговото лошо инвестирање и огромната загуба на пари, но ...

Бекер ги продава и трофеите од Вимблдон за да го врати долгот од 60 милиони евра

Сакам да кажам - 05.10.2017

Борис Бекер е принуден да ги продаде дури и своите трофеи од Вимблдон, за да се извлече од долговите, кои изнесуваат околу 60 милиони евра, јавуваат германските магазини „Штерн“ и „Бунте“.

Германецот во огромен проблем: Пресметан комплетниот долг на Борис Бекер, трите најважни трофеи завршија на аукција!

Дерби - 05.10.2017

Борис Бекер во неколку наврати се обиде да ја смири ситуацијата околу финансиките долгови поради кои мораше да објави банкрот пред неколку месеци, но сега влијателните германски магазини излегоа со нова загрижувачка информација за состојбата на ...

На Бекер му се одземаат имотот и трофеите

Канал5 - 05.10.2017

Поради неможност да ги плати големите долгови, на легендарниот германски тенисер Борис Бекер, ќе му биде конфискуван имотот вклучувајќи ги и трофеите што ги освоил за време на неговата кариера, објавија германските медиуми.

Бекер во долгови -на продажба пехарите

Алфа - 05.10.2017

Легендарниот германски тенисер, Борис Бекер, се наоѓа во сериозни долгови поради што му е запленет имотот, а на продажба се ставени и неговите трофеи од Грен слем турнирите. Поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, има долг од 61 милион евра поради лоши ...

Борис Бекер должи 61 милион евра, се продаваат и неговите трофеи

Република - 05.10.2017

Откако неодамна и службен прогласи банкрот, трикратниот освојувач на Вимблдон, Борис Бекер останува и без својот имот. Бекер имаше големи деловни утки во минатото. Тој се обиде да инвестира заработените 100 милиони евра во сомнителна работа со ...

Трофеј на аукција, Бекер должи 61 милиони евра

Sky - 05.10.2017

Финансиските проблеми во кои се наоѓа Борис Бекер се многу посериозни од она што првично објави поранешниот тенисер, откако во јавноста излегоа нови детали за долговите за екстренерот на Новак Ѓоковиќ.

На Бекер му се одземаат имотот и трофеите

Курир - 05.10.2017

Долговите на Бекер изнесуваат околу 61 милион евра, што е многу повеќе од првично најавените 3,5 милиони, пишуваат списанијата Штерн и Бунте. Трите трофеи од Грен слем турнирите, два од Австарлија Опен и еден од УС Опен ќе бидат ставени на аукција ...

Трофеј на аукција, Бекер должи 61 милиони евра

Точка - 05.10.2017

Финансиските проблеми во кои се наоѓа Борис Бекер се многу посериозни од она што првично објави поранешниот тенисер, откако во јавноста излегоа нови детали за долговите за екстренерот на Новак Ѓоковиќ.

На Бекер му се одземаат имотот и трофеите

+инфо - 05.10.2017

Поради неможност да ги плати големите долгови, на легендарниот германски тенисер Борис Бекер, ќе му биде конфискуван имотот вклучувајќи ги и трофеите. Поради неможност да ги плати големите долгови, на легендарниот германски тенисер Борис Бекер, ќе ...

Бекер ги продава трофеите за да врати долгови

Кајгана - 05.10.2017

Финансиските проблеми во кои се наоѓа Борис Бекер се многу посериозни од она што првично објави поранешниот тенисер, откако во јавноста излегоа нови детали за долговите за екстренерот на Новак Ѓоковиќ.

На Бекер му се одземаат имотот и трофеите...

Н.Македонија - 05.10.2017

На Бекер му се одземаат имотот и трофеите Поради неможност да ги плати големите долгови, на легендарниот германски тенисер Борис Бекер, ќе му биде конфискуван имотот вклучувајќи ги и трофеите што ги освоил за време на неговата кариера, објавија ...

На Бекер му се одземаат имотот и трофеите

А1 On - 05.10.2017

Поради неможност да ги плати големите долгови, на легендарниот германски тенисер Борис Бекер, ќе му биде конфискуван имотот вклучувајќи ги и трофеите што ги освоил за време на неговата кариера, објавија германските медиуми.

На Бекер му се одземаат имотот и трофеите

Локално - 05.10.2017

Поради неможност да ги плати големите долгови, на легендарниот германски тенисер Борис Бекер, ќе му биде конфискуван имотот вклучувајќи ги и трофеите што ги освоил за време на неговата кариера, објавија германските медиуми.

Легендарниот Борис Бекер комплетно банкротира – му се одземаат имотот и трофеите

МК News - 05.10.2017

Поради неможност да ги плати големите долгови, на легендарниот германски тенисер Борис Бекер, ќе му биде конфискуван имотот вклучувајќи ги и трофеите што ги освоил за време на неговата кариера, објавија германските медиуми.

На Бекер му се одземаат имотот и трофеите

Sport M - 05.10.2017

Поради неможност да ги плати големите долгови, на легендарниот германски тенисер Борис Бекер, ќе му биде конфискуван имотот вклучувајќи ги и трофеите што ги освоил за време на неговата кариера, објавија германските медиуми.