TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неверојатно откритие: Гвидолин пред натпреварот влезе со ПУШКА во соблекувалната!

Спортски - 06.10.2017

До сега сигурно сте слушнале разни приказни, но ваква веројатно не… Оваа неверојатна приказна во медиумите ја раскажа поранешниот напаѓач на Палермо, Амаури. Тој откри неверојатни детали од тренингот на клубот во кој сега настапуваат македонските ...

Тренер им влегол на играчите со пушка во соблекувална: Да излезете и да ги згазите!

Sport 1 - 06.10.2017

Поранешниот репрезентативец на Италија и фудбалер на многу калчолигаши откри една невероја анегдота од соблекувалната на Палермо. Италијанскиот Бразилец Амаури, раскажа што им се случило на еден тренинг во Палермо.