TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Како се менувале венчаниците во последните стотина години

Мама365 - 10.11.2017

Погледнете како “најважниот” бел фустан во животот на една жена се менувал во текот на едно столетие. Кој модел најмногу ви се ...

Најбизарните венчаници на сите времиња

Кајгана - 09.11.2017

Разбираме дека некои луѓе сакаат да бидат оригинални, особено на денот на свадбата, ама за повеќето „креативни решенија“ во оваа компилација најбизарни венчаници, сѐ што можеме да кажеме е: ...

Розовата е хит боја на венчаници за 2018!

Divian Arts - 09.11.2017

Секоја девојка, барем еднаш сонувала за својата венчаница, а белите венчаници, секогаш биле сметани за најдобар и единствен логичен избор. Меѓутоа сега, тоа не е така и во 2018 година, се повеќе невести ќе се откажат од белата боја.

Свадбени фотографии на кои сигурно и младоженците слатко се смеат

Црнобело - 09.11.2017

Од неканети гости во крупен кадар до детски лудории, забавувајте се со овие свадбени фотографии. Иако долгоочекувани, свадбените денови минуваат со брзина на светлината. За среќа, фотографите успеваат да ги уловат најинтересните моменти.

(ВИДЕО) Тој е главната ѕвезда на свадбата: Неговата изведба ги засени и младоженците

Маркукуле - 09.11.2017

Видеото од “свадбениот настап” на едно мало момче од Србија е објавено на Фејсбук страната СиБ.хр, а на него можете да го видите момчето кое пее како никој да не го гледа. За многу кратко време видеото го прегледале повеќе од 270.000 луѓе.

Тој е главната ѕвезда на свадбата: Неговата изведба ги засени и младоженците (Видео)

Турлитава - 09.11.2017

Видеото од “свадбениот настап” на едно мало момче од Србија е објавено на Фејсбук страната СиБ.хр, а на него можете да го видите момчето кое пее како никој да не го гледа. За многу кратко време видеото го прегледале повеќе од 270.000 луѓе.