TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кендал Џенер во уште едно секси издание

Friday.mk - 19.05.2017

Добро позната контроверзна манекенка Кендал Џенер ја гледаме во нов издание за пред есенската колекцијат на брендот La Perla . Топлото време дојде. Поголемиот дел од денот го поминуваме надвор, во природа, на планина, или за...

100 МИЛИОНИ СЛЕДБЕНИЦИ НА ИНСТАГРАМ: Ким вака реши да ја поздрави огромната бројка на фанови (ФОТО)

Телеграф - 19.05.2017

Го осветли лицето и направи селфи Најпознатата старлета на светот, Американката Ким Кардашијан, официјално собра 100 милиони следбеници на социјалната мрежа Инстаграм. По тој повод одлучи да ги поздрави сите со селфи-фотографија со популарната ...

Заборави да облече градник: Кендал Џенер ги прошета голите гради

Хитпортал - 19.05.2017

Кендал Џенер е единствената во кланот Кардашијан-Џенер која нема заводливи облини. Напротив 21-годишната реалити ѕвезда има тело на супер-модел по кое воздивнуваат многу дами во светот. На Кендал не и е проблем да го покаже телото на модните писти, ...

Фото: Ким послаба од било кога!?

Канал5 - 19.05.2017

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан со нова фотографија го „запали“ интернетот, поради својот изглед. Популарната црнка позната по своите раскошни облини , покажа дека својата става ја довела до совршенство, и дека сега изгледа како ...

Кендал Џенер позира за новата колекција на Ла Перла

МакМода - 19.05.2017

Популарната манекенка позира за есенската колекција на Ла Перла. Ова е втор ангажман на Кендал Џенер за луксузната марка за долна облека. Фотосесијата е реализирана во стилот на калеидоскоп, инспирирана од делата на уметниците Џорџија О Киф и Питер ...

Кендал Џенер во колоритна кампања за La Perla

Среќа.mk - 18.05.2017

Предесенската кампања на La Perla е инспирирана од делата на познатиот американски уметник Џорџио О’Киф и Питер Макс, а во главната улога настапува Кендал Џенер. Популарниот Ит-модел и ријалити ѕвезда од династијата Кардашијан, ја продолжува својата ...

Четири милиони прегледи-Кендал Џенер падна од велосипед (ВИДЕО)

Курир - 18.05.2017

Иако е една од најдобрите манекенки и одлично се снаоѓа на модните писти, очигледно дека тоа не е случај и со возењето велосипед. Нејзината сестра Клои Кардашиан објави видео каде што се гледа урнебесното возење велосипед на Кендал.

Четири милиони прегледи-Кендал Џенер падна од велосипед (Видео)

Република - 18.05.2017

Иако е една од најдобрите манекенки и одлично се снаоѓа на модните писти, очигледно дека тоа не е случај и со возењето велосипед. Нејзината сестра Клои Кардашиан објави видео каде што се гледа урнебесното возење велосипед на Кендал.