TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pinterest одлучи: Ваквите шишки ќе бидат хит оваа сезона

Точка - 06.10.2017

Тие имаат необичен назив кој треба да го запомните доколку сакате да му кажете на фризерот каква фризура сакате. Новата сезона е обично добра причина за промена на стилот. Оваа есен еден изглед се издвојува од останатите, а според Pinterest, тој е ...

Брзо и лесно направете романтична круна плетенка

ЗаЗабава - 06.10.2017

На прв поглед круна од плетеннки изгледа како нешто многу комплицирано за правење. Сепак, Сузан Хендрикс докажува дека оваа фризура може да се направи многу едноставно, а идеална е за дами кои имаат долга и рамна коса.

Еволуцијата на фризурите на Ријана

Среќа.mk - 05.10.2017

Музичката ѕвезда со сигурност е една од оние познати дами која не се плаши да експериментира со својот стил и постојано прави промени на својата коса. Во почетокот со прослави со краткиот боб, потоа со русите шишки, ја гледавме од црвенокоса до ...