TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облачно со обилни врнежи од дожд и температура до 15 степени

Мета - 15.11.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови од земјата. Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи.

Kога во Скопје ќе падне првиот снег?

Press24 - 14.11.2017

Есента веќе одамна пристигна во Македонија, а по дождот кој деновиве врне најавен и е првиот снег во Скопје. На accuweather веќе најавија дека првиот снег во Скопје може да се очекува во претпоследната и последната недела од годината.

Метео: Облачно време со врнежи од дожд

МРТ - 16.11.2017

На повеќе места врнежите ќе бидат обилни особено во јужните и западните делови каде што локално ќе наврне над 40 литри на метар квадратен дожд. Под влијание на циклонска активност во Македонија и утре ќе преовладува претежно облачно време со врнежи ...

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

Сител - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови, а ќе се интензивираат во втората половина на ...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Алфа - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од ...

Некаде сонце, некаде невреме - температурите во градовите низ Македонија

Press24 - 14.11.2017

Ова се температурите во градовите низ Македонија ова утро. Се најавува дожд денеска, како и до крајот на ...

Облачно со обилни врнежи од дожд и температура до 15 степени

Либертас - 15.11.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови од земјата. Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи.

Доаѓа вистинска зима: Први услови за снег во градовите низ Македонија

Press24 - 13.11.2017

Циклон од јужна Италија ќе донесе голема количина на влага над Македонија, jавува УХМР. Според информациите, во среда и четврток се очекува облачно време и интензивни врнежи од дожд кои на некои места ќе надминат 60 литри на метар кубен.

Дождот нема да запре цела недела - ова се температурите низ Македонија

Press24 - 13.11.2017

Ова се температурите вечерва низ Македонија. Неделава се најавени дожд и снег на повисоките ...

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

Република - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови, а ќе се интензивираат во втората половина на ...

Од утре пороен дожд и снег на планините

ТВ21 - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Ова се моменталните температури во градовите низ Македонија

Скопје24 - 14.11.2017

Ова се температурите во градовите низ Македонија ова утро. Се најавува дожд денеска, како и до крајот на ...

Доаѓа вистинска зима: Први услови за снег во градовите низ Македонија

Курир - 13.11.2017

Според информациите, во среда и четврток се очекува облачно време и интензивни врнежи од дожд кои на некои места ќе надминат 60 литри на метар кубен. УХМР предупредува на дождлива недела па врнежи се најавуваат и во петок.

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

Макфакс - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи ќе има во јужните и западните делови каде ...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Канал5 - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Први услови за снег во градовите низ Македонија

Нетпрес - 13.11.2017

Циклон од јужна Италија ќе донесе големо количество влага над Македонија, предупредуваат во понеделникот од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Според информациите, во среда и четврток се очекува облачно време и интензивни врнежи од дожд ...

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

Вечер - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи ќе има во јужните и западните делови каде ...

Од утре пороен дожд и снег на планините

+инфо - 14.11.2017

Во четврток и петок на повисоките планини ќе има и врнежи од снег. Веќе во сабота ќе има слаб локален дожд, а во недела опаѓање на температурата. Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните ...

УХМР предупредува: Подгответе се за снег

Република - 13.11.2017

Циклон од јужна Италија ќе донесе големо количество влага над Македонија, предупредуваат во понеделникот од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).Според информациите, во среда и четврток се очекува облачно време и интензивни врнежи од дожд кои ...

Вечерва доаѓа циклон од Италија: Носи многу дожд и снег во Македонија

Press24 - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови, а ќе се интензивираат во втората половина на ...

Од утре пороен дожд и снег на планините

24 Вести - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Доаѓа вистинска зима: Први услови за снег во градовите низ Македонија

Скопје24 - 13.11.2017

Циклон од јужна Италија ќе донесе голема количина на влага над Македонија, jавува УХМР. Според информациите, во среда и четврток се очекува облачно време и интензивни врнежи од дожд кои на некои места ќе надминат 60 литри на метар кубен.

Во наредните денови пороен дожд во Македонија

Тера - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови, а ќе се интензивираат во втората половина на ...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Нова ТВ - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Доаѓа вистинска зима - Циклон од јужна Италија ќе донесе голема количина на влага над Македонија

Скопје инфо - 13.11.2017

Циклон од јужна Италија ќе донесе голема количина на влага над Македонија, jавува УХМР. Според информациите, во среда и четврток се очекува облачно време и интензивни врнежи од дожд кои на некои места ќе надминат 60 литри на метар кубен.

До петок обилни врнежи од дожд, за викендот пад на температурите

Денар - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи ќе има во јужните и западните делови каде ...

Според УХМР од утре дожд, а од четврток снег

Пулс24 - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Доаѓа вистинска зима: Први услови за снег во градовите низ Македонија

Маркукуле - 13.11.2017

Циклон од јужна Италија ќе донесе голема количина на влага над Македонија, jавува УХМР. Според информациите, во среда и четврток се очекува облачно време и интензивни врнежи од дожд кои на некои места ќе надминат 60 литри на метар кубен.

Следува пресврт со времето – синоптичарите излегоа со прогноза за она што се најавува следните денови

Sky - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2. Најобилни врнежи ќе има во јужните и западните делови каде локално може да надминат ...

Следува драматичен пресврт со времето – деновиве обилни врнежи од дожд, а потоа неочекувано изненадување

Sky - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи ќе има во јужните и западните делови каде ...

УХМР: Од утре пороен дожд и снег на планините

МРТ - 14.11.2017

Според УХРМ, најмалку врнежи се очекуваат во крајните источни делови. Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар ...

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

Вечер - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови, а ќе се интензивираат во втората половина на ...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Либертас - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

МК News - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови, а ќе се интензивираат во втората половина на ...

Утре дожд, од четврток снег

БркајРабота - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува многу дожд

Скопје инфо - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови, а ќе се интензивираат во втората половина на ...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Алсат-М - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

Скопје24 - 14.11.2017

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи ќе има во јужните и западните делови каде ...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Стандард - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд

Канал5 - 14.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови. Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи, особено на југот.

Од утре пороен дожд и снег на планините

Локално - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Следи период на врнежливо време

Newsroom - 15.11.2017

Облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови. Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи, особено на југот. Дневните температури ќе се движат во интервал од 7 до 15 степени, во ...

Времето денеска: облачно со врнежи од дожд

Р.С.Европа - 17.11.2017

Во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на повеќе места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од четири до 13.

Од утре пороен дожд и снег на планините

Кумановски м. - 14.11.2017

loading... Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен.

И денеска пороен дожд и грмежи

Сител - 15.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови. Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи, особено на југот.

Од утре пороен дожд и снег на планините

А1 On - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Облачно време со врнежи од дожд

24 Вести - 15.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови. Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи, особено на југот.

Времето денеска облачно со врнежи од дожд

Макфакс - 15.11.2017

Времето денеска облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови. Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 15 степени.

Од утре пороен дожд и снег на планините

Орбис - 14.11.2017

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Времето денеска облачно со врнежи од дожд

Вечер - 15.11.2017

Времето денеска облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови. Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 15 степени.