TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српската полиција заплени 1 тон дрога вредна 4 милиони евра, шестмина се приведени

Стандард - 20.03.2017

Министерот за внатрешни работи Небојша Стефановиќ изјави дека полицијата запленила над 1 тон дрога „сканк“ во вредност од 4 милиони евра и уапсила шестмина, пренесоа српските медиуми. Дрогата била откриена и запленета во реонот меѓу Нови Сад и Бачка ...

Стефановиќ: Рекордна заплена на „сканк“ во регионот

Сител - 20.03.2017

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска сооопшти дека полицијата синоќа заплениле над еден тон дрога „сканк“. Тој на прес-конференција истакна дека станува збор за рекордна заплена, не само во Србија, туку и во регионот.

Во Србија запленет тон сканк

Макфакс - 20.03.2017

Во недела кон понеделник во соседна Србија, била запленета еден тон од дрогата сканк, соопшто министерот за внатрешни работи на оваа земја, Небојша Стефановиќ. Според него ова е рекордна количина запленета друга не само во Србија туку и во регионот.

Голема акција на полицијата: Ова е најголемата заплена на дрога во регионот

Press24 - 20.03.2017

Министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, соопшти денеска дека српската полиција запленила рекордна количина дрога. Се работи за еден тон дрога од видот сканк, а полицијата ја запленила на територија од Нови Сад до Бачка Паланка.

(ВИДЕО) МВР: Сузбиена криминална група која продавала наркотици

А1 On - 19.03.2017

„Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот (17.03.) по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши ...

Стефановиќ: Рекордна заплена на „сканк“ во регионот...

Н.Македонија - 20.03.2017

Стефановиќ: Рекордна заплена на „сканк“ во регионот Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска сооопшти дека полицијата синоќа заплениле над еден тон дрога „сканк“. Тој на прес-конференција истакна дека станува збор за рекордна ...

Во Србија запленет тон сканк

Точка - 20.03.2017

Во недела кон понеделник во соседна Србија, била запленета еден тон од дрогата сканк, соопшто министерот за внатрешни работи на оваа земја, Небојша Стефановиќ. Според него ова е рекордна количина запленета друга не само во Србија туку и во регионот.

Шестмина уапсени за продажба на наркотици (Видео)

Слободен Печат - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот (17.03.) по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши ...

Стефановиќ: Рекордна заплена на „сканк“ во регионот

+инфо - 20.03.2017

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска сооопшти дека полицијата синоќа заплениле над еден тон дрога „сканк“. Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска сооопшти дека полицијата синоќа заплениле над ...

Ексклузивно видео од синоќешната полициска акција во Арачиново – Сузбиена криминална група која продавала наркотици

Турлитава - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот (17.03.) по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши ...

МВР со детали околу големата акција против трговијата со дрога

Макфакс - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување „Мрежа“ изврши претреси ...

ВИДЕО: МВР со детали за акцијата во која беше уапсен соработникот на Заев

Курир - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши претреси ...

МВР објави видео од акцијата „Мрежа": Вака беше приведен првиот човек на СДСМ

Press24 - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “ МРЕЖА” изврши претреси ...

Во акцијата „Мрежа“ фатени шест дилери, двајца се во бегство

+инфо - 19.03.2017

За пет лица е одредена мерка притвор во траење од 30 дена и за едно лице е одредена мерка домашен притвор. Министерството за внатрешни работи во петокот во рамки на акцијата „Мрежа“ изврши претреси на повеќе локации во Прилеп, Битола и Скопје при ...

МВР со детали за акцијата во која беше уапсен соработникот на Заев (ВИДЕО)

Нетпрес - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши претреси ...

МВР со детали околу апсењето на соработникот на Заев

Пулс24 - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши претреси ...

МВР: Запленети дрога, оружје и пари во акцијата за сузбивање на групата што продавала наркотици

Либертас - 19.03.2017

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, меѓу 8 до 10 килограми марихуана, 570 ...

МВР: Запленети дрога, оружје и пари во акцијата за сузбивање на групата што продавала наркотици

Телевизија Нова - 19.03.2017

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, меѓу 8 до 10 килограми марихуана, 570 ...

(ВИДЕО) Акција на МВР за апсење на групата нарко-дилери од Арачиново, Прилеп и Битола

еМагазин - 19.03.2017

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, меѓу 8 до 10 килограми марихуана, 570 ...

МВР: Запленети дрога, оружје и пари во акцијата за сузбивање на групата што продавала наркотици

Канал5 - 19.03.2017

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, меѓу 8 до 10 килограми марихуана, 570 ...

ВИДЕО: МВР со детали за акцијата за апсење банда дилери

МК News - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши претреси ...

МВР СО ДЕТАЛИ ЗА АКЦИЈАТА: Запленети дрога, оружје и пари кај групата што продавала наркотици

Телеграф - 19.03.2017

Уапсени се шест лица, а по две лица кои се во бегство интензивно се трага Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу ...

МВР: Запленети дрога, оружје и пари во акцијата за сузбивање на групата што продавала наркотици

Репортер - 19.03.2017

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, меѓу 8 до 10 килограми марихуана, 570 ...

ВИДЕО: МВР со детали за акцијата во која беше уапсен соработникот на Заев

За Се - 19.03.2017

Поднесена е кривична пријава против лицата Д.В. (41), Н.Х. (43), Е.З. (44), М.К.(30), М.С. (37), Ф.П. (27), И.Т. (29) и В.В. (39) за сторено кривично дело – “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Запленети дрога, оружје и пари кај групата што продавала наркотици

Канал 77 - 19.03.2017

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, меѓу 8 до 10 килограми марихуана, 570 ...

Сузбиена криминална група која продавала наркотици, во неа и лица од Битола и Прилеп

Тера - 19.03.2017

Want create site? With Free visual composer you can do it easy. „Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот (17.03.

АКЦИЈА МРЕЖА: Кај дилерите во Арачиново запленети дрога, оружје и пари (ВИДЕО)

Телеграф - 19.03.2017

Лицата се изнесени пред Судија на претходна постапка при што за пет лица е одредена мерка притвор во траење од 30 дена и за едно лице е одредена мерка домашен притвор Министерството за внатрешни работи излезе со детали за акцијата Мрежа“ во која беа ...

Запленети дрога, оружје и пари, кривична пријава против осум дилери на дрога

МРТ - 19.03.2017

Акцијата е спроведена на локации во Прилеп, Битола и Скопје при што уапсени се шест лица, а по две лица кои се во бегство, интензивно се трага. Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана ...

МВР со видео од акцијата за сузбивање нарко група во Арачиново

Позитив.мк - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување МРЕЖА” изврши претреси ...

МВР објави видео од акцијата „Мрежа” каде беа апсени и тројца прилепчани

Маркукуле - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “ МРЕЖА” изврши претреси ...

(Видео) Сузбиена криминална група која продавала наркотици

Правдико - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот (17.03.) по претходно изготвен план за преземање на мерки и активностиво рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши ...