TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реагираше УЕФА: Вестите за Милан се целосна невистина!

Спортски - 07.12.2017

Денес италијанските медиуми лансираа вест која како „бомба“ одекна во целиот свет. Тие најавија дека Европската куќа на фудбалот (УЕФА) нема да го прифати предлогот на Милан за доброволниот договор за финансискиот фер-плеј.

Реакцијата на УЕФА по повод шпекулациите дека предлогот на Милан е одбиен

Sport M - 07.12.2017

„Информациите кои што излегуваат во медиумите дека предлогот на фудбалскиот клуб Милан е одбиен се неосновани. Телото за финансиска контрола на УЕФА ќе се состане утре и ќе дискутира за предлогот на Милан, а официјална одлука ќе биде донесена ...

УЕФА нема да попушти: Милан пред исфрлање од Европа

Gol.mk - 07.12.2017

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за прекршувањето на финансискиот фер-плеј и ќе му одреди соодветна казна. Како што пишуваат „Газете дело Спорт“ и „Кориере дело Спорт“, челните лица на Милан ...

На Милан не му се пишува добро

СуперСпорт - 07.12.2017

УЕФА го одби предлогот на Милан околу доброволен договор за финансискиот фер плеј. Како што пренесуваат „Кориере Дело Спорт“ и „Газета дело Спорт“ УЕФА подготвува казна за Милан иако клубот излезе со јасен план во кој покажува економска стабилност ...

УЕФА не простува никому, па ни на Милан: Санкциите ќе бидат болни за „Росонерите“

Спортклуб - 07.12.2017

Агонијата на еден од најголемите и најтрофејни клубови на светот продолжува. УЕФА денеска и дефинитивно го одби планот на Милан за финансискиот фер-плеј, кој се темели на евентуалниот пласман во Лигата на шампионите.

Милан може да се соочи со исклучување од европските натпреварувања!

Sport 1 - 07.12.2017

Италијанските медиумски гиганти, „Газета дело спорт“ и „Кориере дело спорт“, денеска пишуваат за негативниот одговор од УЕФА, кој ќе го добие Милан, на својот предлог за решавање на прекршокот со финансискиот фер-плеј.

УЕФА го одби предлогот, Милан може да биде исфрлен од Европа

Кајгана - 07.12.2017

УЕФА го одби предлогот на Милан околу доброволен договор за финансиски фер-плеј, пренесуваат италијанските медиуми. Според тие информации, УЕФА подготвува казна за Милан, иако клубот излегол со план во кој ја покажува економската стабилност во ...

Милан подготвен да преговара со УЕФА поради проблемите со финансискиот ферплеј

Стандард - 07.12.2017

Раководството на италијанскиот фудбалски клуб Милан е подготвено да преговара со европската централа (УЕФА) и да постигне евентуален договор за проблемите со финансискиот ферплеј кои ги попречуваат сериозно плановите на кинеските сопственици за ...

УЕФА спрема санкции за Милан – од клубот негираат

Спортски - 07.12.2017

Италијанските медиуми денес најавија дека Европската куќа на фудбалот (УЕФА) нема да го прифати предлогот на Милан за доброволниот договор за финансискиот фер-плеј. Тоа значи дека италијанскиот гигант ќе биде санкциониран, а набргу УЕФА ќе ја одреди ...

УЕФА „покажа заби“ и го одби петгодишниот план на Милан, „росонерите“ се огласија преку официјално соопштение!

Дерби - 07.12.2017

Италијанскиот фудбалски гигант Милан изминатиов летен преоден рок комплетно го реновираше својот тим и купи дури 11 нови фудбалери, но сепак, тоа не донесе значајни резултати во првиот дел од актуелната натпреварувачка сезона што всушност им направи ...

УЕФА не го прифати планот на Милан

Макфакс - 07.12.2017

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат „Кориере дела Сера“ и „Кориере дело спорт“, ...

Милан пред казната од УЕФА...

Н.Македонија - 07.12.2017

Милан пред казната од УЕФА Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.

Милан се „тресе“, УЕФА нема да му прости

Екипа - 07.12.2017

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) дефинитивно го одби планот на Милан околу финансискиот фер-плеј, и се очекува одлуката која официјално ќе биде донесена утре, да биде немилосрдна за италијанскиот калчолигаш.

УЕФА спрема санкции за Милан – од клубот негираат

Таратур - 07.12.2017

Италијанските медиуми денес најавија дека Европската куќа на фудбалот (УЕФА) нема да го прифати предлогот на Милан за доброволниот договор за финансискиот фер-плеј. Тоа значи дека италијанскиот гигант ќе биде санкциониран, а набргу УЕФА ќе ја одреди ...

УЕФА не го прифати планот на Милан

Вечер - 07.12.2017

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат „Кориере дела Сера“ и „Кориере дело спорт“, ...

УЕФА го одби предлогот, Милан пред казната

ТВ21 - 07.12.2017

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.

„Њујорк тајмс“ ја открива тајната за газдата на Милан

Екипа - 05.12.2017

Примениот гол од голманот на Беневенто е најмалиот во лавината проблеми на Милан, откако се погласни стануваат најавите дека „росонерите“ ќе заработат суспензија од УЕФА поради сомнителното потекло на парите на нивниот газда, Кинезот Ли Јонгхонг, ...

УЕФА не го прифати планот на Милан

Орбис - 07.12.2017

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат „Кориере дела Сера“ и „Кориере дело спорт“, ...

УЕФА го одби предлогот, Милан пред казната

Локално - 07.12.2017

– Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.

УЕФА не го прифати планот на Милан

Точка - 07.12.2017

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат „Кориере дела Сера“ и „Кориере дело спорт“, ...

УЕФА го одби предлогот, Милан пред казна

Курир - 07.12.2017

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.

УЕФА го одби предлогот, Милан пред казната

А1 On - 07.12.2017

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.

УЕФА го одби предлогот, Милан пред казната

Sport M - 07.12.2017

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.