TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Венгер не го интересира тоа што мисли поранешниот капитен на Арсенал

24Фудбал - 19.05.2017

Францускиот стратег одговори на провокативните прашања во врска со мислењето на Тони Адамс. Поранешниот капитен на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Тони Адамс во својата автобиографија напиша безброј критики кон францускиот стратег Арсен Венгер, ...

Клоп го одреди својот наследник на клупата на Ливерпул!

СуперСпорт - 19.05.2017

Легендата на Ливерпул по својата кариера, со исклучок на краткиот престој во ЛА Галакси, одлучи да започне тренерска работа во академијата на Ливерпул. „Одлично е тоа што можам да го вклучам Џерард во работа, тој е одличен човек и еден од најдобрите ...

Мурињо: Комплетно се противам на правилото на УЕФА, Ајакс не треба да игра во финалето на Лига Европа!

Дерби - 19.05.2017

Жозе Мурињо со своите мисли веќе е на финалниот натпревар во Лига Европа и покрај тоа што неговиот тим е пред последниот испит во англиската Премиер лига, а ако веќе ја стартуваше својата игра на мисли со тоа што му порача на Сем Алардајс да има ...

Венгер одговори за критиките од неговиот поранешен капитен

Спортклуб - 19.05.2017

Поранешниот капитен и легенда на „топчиите“ Тони Адамс, во својата автобиографија, во долго излагање, го критикува тренерот на Арсенал, Арсен Венгер. Адамс во книгата пишува дека францускиот стратег често се плашел од конфронтација со поискусните ...

Ако добијам отказ нека ме наследи Џерард

SportMedia - 19.05.2017

Ако некој заслужува да биде нов менаџер на Ливерпул, секако под услов тоа да не биде Јирген Клоп, идеално решение би бил Стивен Џерард. Такви идеи се вртат во главата на Германецот, кој во моментов е блиску до реализација на целта - пласман на ...

Клоп: Го подготвувам мојот наследник во Ливерпул кога ќе заминам јас

Спортклуб - 19.05.2017

Германскиот стратег Јирген Клоп, истакна дека еден ден на неговата тренерска позиција, посакува да биде наследен од легендата на овој клуб, Стивен Џерард. Џерард по играчката кариера, во која го носеше дресот на Ливерпул, а и на ЛА Галакси на ...

Фан на Арсенал платил 24.000 фунти за приватна вечера со Венгер

Екипа - 19.05.2017

Фан на Арсенал на добротворна акција организирана од клубот, плати 24,000 фунти за приватна вечера со Арсен Венгер. Ѕвездите на Арсенал заедно со нивниот менаџер, присуствуваа на свечената манифестација „Фондација на Арсенал – Ноќ за инспирација“, ...

Клоп потврди: Имаме пари и ќе трошиме!

Спортски - 19.05.2017

Со победа во последното коло против Мидлзборо Ливерпул ќе ја оствари целта – пласман меѓу четирите најдобри во Премиер лигата. Медиумите најавуваат дека во текот на летото Јирген Клоп значително ќе го засили тимот за настапот во Лигата на шамиони ...

Почетино искрен: Не можеме да се натпреваруваме со ривалите во преодниот рок

Gol.mk - 19.05.2017

Екипата на Тотенхем, се разбира после шампионот Челзи, е тимот кој најмногу остави впечаток во сезоната што изминува во Премиер лигата. Спарси предводени од фантастичните Деле Али, Кејн и Ериксен константно низ текот на целата сезона играа отворен и ...

Мурињо почна со провокациите: Ајакс треба да биде дома, а не во финале од Лига Европа!

24Фудбал - 19.05.2017

Жозе Мурињо ја почна психолошката војна во пресрет на финалето од Лига Европа, вели дека противникот Ајакс не требал да биде дел од најмасовното европско натпреварување „Црвените Ѓаволи“ во среда веројатно го играат најважниот натпревар во сезоната, ...

Клоп најави голем шопинг на Ливерпул: Имаме пари и ќе трошиме за нови играчи

Спортклуб - 19.05.2017

Германецот вели дека Ливерпул е доволно силен кога неговите 11 најдобри играчи се подготвени. Уште победа во последното коло против Мидлзборо и Ливерпул ќе ја оствари целта – пласман меѓу четирите најдобри во Премиер лигата.

Иднината на Венгер ќе се решава по финалето на ФА купот

Стандард - 19.05.2017

Иднината на Арсен Венгер ќе се решава по финалето за ФА Купот на Англија. Менаџерот на Арсенал најави дека конечната одлука дали да остане ќе биде донесена на средба со бордот на директори на клубот по судирот со Челзи на 27 мај на стадионот ...

„Не можеме да се натпреваруваме со ривалите во преодниот рок“

СуперСпорт - 19.05.2017

Менаџерот на Тотенхем Маурисио Покетино смета дека неговиот клуб не може да се натпреварува со ривалите од Премиер лигата во преодниот рок, бидејќи иако обезбедија пласман во ЛШ во следната сезона не можат да издвојат голема сума на пари за ...

Мурињо најавува атак на врвот: Јунајтед ќе биде конкурентен за титулата во ПЛ

Дерби - 19.05.2017

Португалскиот стратег, Жозе Мурињо оствари солидни резултати во првата сезона во Манчестер Јунајтед во која беа освоени трофеите во Комјунити Шилд, ЕФЛ Купот, тимот ќе игра во финалето на Лига Европа против Ајакс или поточно само потфрли во Премиер ...

Венгер обелодени кога точно ќе биде позната неговата иднина во Арсенал

Дерби - 19.05.2017

Полека се ближи крајот на уште една сезона во англискиот фудбал по која ќе го добиеме одговорот дали една фантастична ера на Арсен Венгер ќе биде завршена со Арсенал. Тој повеќе од 20 години е на челот на составот од Северен Лондон, меѓутоа му ...

Клоп знае кој треба да го наследи во Ливерпул: На клубот му се потребни такви легенди, јас ќе направам…

Дерби - 19.05.2017

Германскиот стратег, Јирген Клоп пред две години почна еден нов проект со Ливерпул со кој крајната цел е да се врати клубот на самиот врв како во англискиот фудбал како и во европските купови.

Клоп: Ако ме отпуштите мене нека ме наследи Џерард!

Спортски - 19.05.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп истакна дека кога еден ден ќе ја напушти клупата на „Енфилд“ би сакал за свој наследник да го види легендарниот капитен Стивен Џерард. Џерард од 1998 до 2015 година го носеше црвениот дрес на Ливерпул па стекна ...

„Се надевам дека Биг Сем ќе покаже дека е пријател“

СуперСпорт - 19.05.2017

Жозе Мурињо потврди дека во стартниот состав на Манчестер Јунајтед во последниот натпревар од сезоната во Премиер лигтата против Кристал Палас ќе вклучи и неколку млади играчи во екипата од Олд Трафорд.

Се менуваат работите во Арсенал: Сега на Санчез не му чинат фановите на неговиот клуб

Спортклуб - 18.05.2017

Чилеанецот Алексис Санчез ги критикуваше фановите на Арсенал, и ги окарактеризира како „лоши навики“ на „топчиите“ поради тоа што жестоко протестираат против менаџерот на клубот, Арсен Венгер.

Мурињо ја почна неговата „војна“: Ајакс не треба да игра во финалето!

Република - 19.05.2017

Жозе Мурињо со своите мисли веќе е на финалниот натпревар во Лига Европа и покрај тоа што неговиот тим е пред последниот испит во англиската Премиер лига, а ако веќе ја стартуваше својата игра на мисли со тоа што му порача на Сем Алардајс да има ...

Мурињо почна со психолошка војна: Ајакс не треба да биде во финале од Лига Европа!

МКД - 19.05.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо уште сега ја започна психолошката војна и вели дека Ајакс требал да биде дома наместо во Лига Европа „Црвените Ѓаволи“ во среда веројатно го играат најважниот натпревар во сезоната, во Стокхолм се ...

Мурињо најавува атак на врвот: Јунајтед ќе биде конкурентен за титулата во ПЛ

Точка - 19.05.2017

Португалскиот стратег, Жозе Мурињо оствари солидни резултати во првата сезона во Манчестер Јунајтед во која беа освоени трофеите во Комјунити Шилд, ЕФЛ Купот, тимот ќе игра во финалето на Лига Европа против Ајакс или поточно само потфрли во Премиер ...

Венгер обелодени кога точно ќе биде позната неговата иднина во Арсенал

Точка - 19.05.2017

Полека се ближи крајот на уште една сезона во англискиот фудбал по која ќе го добиеме одговорот дали една фантастична ера на Арсен Венгер ќе биде завршена со Арсенал. Тој повеќе од 20 години е на челот на составот од Северен Лондон, меѓутоа му ...

Клоп знае кој треба да го наследи во Ливерпул: На клубот му се потребни такви легенди, јас ќе направам…

Точка - 19.05.2017

Германскиот стратег, Јирген Клоп пред две години почна еден нов проект со Ливерпул со кој крајната цел е да се врати клубот на самиот врв како во англискиот фудбал како и во европските купови.

Клоп: Ако ме отпуштите мене нека ме наследи Џерард!

Таратур - 19.05.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп истакна дека кога еден ден ќе ја напушти клупата на „Енфилд“ би сакал за свој наследник да го види легендарниот капитен Стивен Џерард. Џерард од 1998 до 2015 година го носеше црвениот дрес на Ливерпул па стекна ...

„Специјалниот“ во свој стил: Се надевам дека Биг Сем е наш пријател!

Спортски - 18.05.2017

Жозе Мурињо потврди дека за натпреварот против Кристал Палас во последното коло од Премиер лигата ќе вклучи неколкумина млади фудбалери. Кристал Палас во недела ќе гостува на „Олд Трафорд“, само три дена пред финалето од Лигата на Европа во кое ...

ФА ги менува правилата за „глумците“: Карагер сериозно го истрола Јунајтед (Фото)

Спортклуб - 18.05.2017

Легендата на Ливерпул, Џејми Карагер, е познат по тоа што кога се во прашање Ливерпул и Манчестер Јунајтед, знае да влезе во пријателска конфронтација со Гери Невил, негов некогашен противник но и пријател.

Клоп со интересна анализа доколку Баерн би бил член на Премиер лигата

Спортклуб - 18.05.2017

Германскиот стратег Јирген Клоп, смета дека на Баерн Минхен во Премиерлигата, би му било многу потешко во однос на тоа како му е во Бундеслигата, каде самоуверено царува. Баварците со години веќе се недопирливи за конкуренцијата, тие ги газат сите ...

Раниери се враќа во Премиер – лигата, ќе седне на клупата на Ватфорд?

Екипа - 18.05.2017

Италијанскиот стратег Клаудио Раниери би можел да се врати во Премиер – лигата веќе од следната сезона. Тој е најсериозниот кандидат за наследник на неговиот сонародник Валтер Мацари, кој го напушта кормилото на Ватфорд.

Раниери дочека – Се враќа во Премиер лигата?

Спортклуб - 18.05.2017

Му се отвори место на италијанскиот стручњак за враќање на Островот. Познато е дека Валтер Мацари повеќе не е тренер на Вотфорд, поточно, ќе ја заврши мисијата на крајот од оваа сезона. Клубот му се заблагодари со кратко соопштение, остана помалку ...

Венгер на крстосница: Ќе направи чудо, или ќе мора да почне се од почеток?

Спортклуб - 18.05.2017

Јасна е пораката на играчите. Дали можеби во својата последна година Венгер ќе доживее распад на целиот проект? На Арсенал му е потребно чудо на последниот ден од сезоната. Имено, ако Ливерпул и Сити победат, во што малку кој се сомнева, „Топчиите“ ...

Клоп: Баерн не би можел да доминира во ПЛ, ама…

Дерби - 18.05.2017

Екцентричниот германски стратег, Јирген Клоп секогаш има што да каже кога е во прашање фудбалот и различните искуства. Тој во моментов е дел од Ливерпул, а претходно беше дел од Борусија Дортмунд со кој триумфираше два пати во Бундеслигата (2011, ...

Тотенхем на шопинг во Амстердам – пристигнува дуото од Ајакс

Спортски - 18.05.2017

Тотенхем одигра уште една одлична сезона, но не испеа да ја освои титулата во Премиер лигата. Поради тоа „спарси“ сакаат додатно да го засилат тимот за следната сезона. Англиските медиуми пренесуваат дека Покетино е силно заинтересиран за двајца ...

Два фудбалери на Ајакс се селат во северен Лондон?!

СуперСпорт - 18.05.2017

Според медиумите, Покетино во недостаток на решенија се посвети кон Амстердам. Тотенхем и оваа сезона ја испуштија титулата, а повторно им недостигаше малку, но Челси беше посмирен кога требаше да се освои трофејот.

Мурињо стравува од Палас и бара помош од Алардајс: Се надевам нема да не „отворат“

Дерби - 18.05.2017

Екипата на Манчестер Јунајтед оваа сезона во Премиер лигата ќе ја затвори со дуел со Кристал Палас на домашен терен, меч на кој тренерот Жозе Мурињо планира да изведе еден специјален состав и да одмори голем дел од играчите со оглед на тоа што ...

Санчез се огласи за својата иднина во Арсенал, но и ги нападна оние кои го бркаат Арсенал

Дерби - 18.05.2017

Најдобриот играч на премиерлигашот Арсенал, Алексис Санчез проговори за две интересни прашања поврзани со клубот кои се однесуваат на неговата иднина, но и онаа на Арсен Венгер и протестите против него на дел од навивачите.

„Немам причина да го напуштам Тотенхем“

СуперСпорт - 18.05.2017

Тренерот на Тотенхем, Покетино потврди дека и наредната сезона ќе остане во тимот од Лондон. Според зборовите за медиумите, Покетино нема намера да замине. „Не постои откупна клаузула во мојот договор, ќе останам овде и наредната сезона.

Место ренесанса – потоп: Јунајтед не бил волку лош 26 години

Спортклуб - 18.05.2017

Манчестер Јунајтед синоќа одигра без голови во заостанатиот натпревар од Премиер лигата на гости кај Саутемптон. Мечот немаше резултатско значење бидејќи Јунајтед не може погоре од шестото место, а Саутемптон има опстанок, па Мурињо ги чуваше силите ...

Мацари е поранешен тренер, се бара нов тренер на Вотфорд!

СуперСпорт - 18.05.2017

Вотфорд на официјалната страна соопшти дека Мацари ќе замине на крајот на сезоната. Раководството на клубот ги задоволи барањата на фудбалерите на Вотфорд кои бараа заминување на Мацари. Од тимот потврдија дека Мацари ќе замине од тимот по ...

Нема крај на војната: Мурињо повторно ја нападна ФА

Спортклуб - 18.05.2017

И кога Манчестер Јунајтед нема шанси за повисок пласман од шестата позиција на премиерлигашката табела, Жозе Мурињо е во центарот на вниманието на англиската фудбалска јавност. Синоќа, “ѓаволите” одиграа без голови на гости кај Саутемптон, а по ...

Мурињо со молба до Алардајс: Понежно во дуелите

Стандард - 18.05.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо го замоли својот колега од Кристал Палас – Сем Алардајс, неговите играчи да бидат повнимателни во дуелите. Португалецот веќе објави дека првенството не е од значење за него и сака да ги зачува своите ...

„Немам друг избор“ - Мурињо откри со кои деца ќе му се спротивстави на Кристал Палас

24Фудбал - 18.05.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо ќе ги исполни заканите за настап со резерви на дуелот со Кристал Палас, и уште сега откри со кои деца ќе истрча на Олд Трафорд „Црвените Ѓаволи“ играат финале во Лига Европа на 24.

Покетино: Немам причина да го напуштам Тотенхем

Точка - 18.05.2017

Тренерот на Тотенхем, Маурицио Покетино потврди дека ќе остане во Тотенхем, иако се појавија гласини дека би можел да се пресели во Интер. „Не постои откупна клаузула во мојот договор, ќе останам тука и следната сезона.

Раниери пред кам - бек во Премиер лига

Вечер - 19.05.2017

Веќе подолго време на Островот кружат гласини дека италијанскиот стручњак, Клаудио Раниери, кој пред една година му ја донесе шампионскиата титула на Лестер, експресно ќе се врати во Премиер лигата.

Клоп: Баерн не би можел да доминира во ПЛ, ама…

Точка - 18.05.2017

Екцентричниот германски стратег, Јирген Клоп секогаш има што да каже кога е во прашање фудбалот и различните искуства. Тој во моментов е дел од Ливерпул, а претходно беше дел од Борусија Дортмунд со кој триумфираше два пати во Бундеслигата (2011, ...

Мурињо стравува од Палас и бара помош од Алардајс: Се надевам нема да не „отворат“

Точка - 18.05.2017

Екипата на Манчестер Јунајтед оваа сезона во Премиер лигата ќе ја затвори со дуел со Кристал Палас на домашен терен, меч на кој тренерот Жозе Мурињо планира да изведе еден специјален состав и да одмори голем дел од играчите со оглед на тоа што ...

Санчез се огласи за својата иднина во Арсенал, но и ги нападна оние кои го бркаат Венгер

Точка - 18.05.2017

Најдобриот играч на премиерлигашот Арсенал, Алексис Санчез проговори за две интересни прашања поврзани со клубот кои се однесуваат на неговата иднина, но и онаа на Арсен Венгер и протестите против него на дел од навивачите.