TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со возило удрил во моторџија и побегнал

+инфо - 20.03.2017

Сообраќајна незгода помеѓу непознато возило, управувано од непознат возач и мотоцикл „сузуки“ без регистарски ознаки, управуван од К.К. (23) од Штип. Сообраќајна незгода помеѓу непознато возило, управувано од непознат возач и мотоцикл „сузуки“ без ...

Страшна сообраќајка во Македонија: Велосипедист итно на Ургентен

Сител - 19.03.2017

Во 18 часот и 45 минути во Тетово на булеварот „Видое Смилевски-Бато“, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „Ровер“ со тетовски регистерски ознаки управувано од 36-годишниот Г.Н. од Тетово, возило „Форд Фокус“ со тетовски регистерски ознаки ...

Сообраќајка во Штип: Возач удрил во мотоциклист и побегнал

Сител - 20.03.2017

Вчера во 19.40 часот во Штип, на крстосницата од улиците „Крушевска Република“ и „5-ти Конгрес“ се случила сообраќајна незгода помеѓу непознато патничко моторно возило, управувано од непознат возач и мотоцикл „Сузуки“ без регистарски ознаки, ...

Страшна сообраќајка во Македонија: Велосипедист итно на Ургентен

Репортер - 19.03.2017

Во 18 часот и 45 минути во Тетово на булеварот „Видое Смилевски-Бато“, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „Ровер“ со тетовски регистерски ознаки управувано од 36-годишниот Г.Н. од Тетово, возило „Форд Фокус“ со тетовски регистерски ознаки ...

Го удрил па избегал: Штипјанец итно пренесен на Клиника

Press24 - 20.03.2017

Во 19 часот и 40 минути во Штип, на крстосницата од улиците „Крушевска Република“ и „5-ти Конгрес“ се случила сообраќајна незгода помеѓу непознато возило управувано од непознат возач и мотоцикл „Сузуки“ без регистарски ознаки, управуван од ...

Повреден мотоциклист, возачот на автомобилот избегал

МКД - 20.03.2017

Вчера во 19.40 часот во Штип, на крстосницата од улиците „Крушевска Република" и „5-ти Конгрес" се случила сообраќајна незгода помеѓу непознат автомобил, управуван од непознат возач и мотоцикл сузуки, без регистарски ознаки, управуван од К.К.

Го удрил па избегал: Штипјанец итно пренесен на Клиника

Репортер - 20.03.2017

Во 19 часот и 40 минути во Штип, на крстосницата од улиците „Крушевска Република“ и „5-ти Конгрес“ се случила сообраќајна незгода помеѓу непознато возило управувано од непознат возач и мотоцикл „Сузуки“ без регистарски ознаки, управуван од ...