TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МО на РФ ги демантира американските „тврдења“ за пресретнување на руски јуришни авиони во Сирија

Руска реч - 15.12.2017

Министерството за одбрана на Русија ги демантира написите во американските и британските медиуми за „пресретнувањето“ на два руски јуришни авиони Су-25 кое наводно го извеле американски ловци F-22.

Авионот на Путин е безбеден благодарение на нив: Пилотите на руските борбени авиони на неверојатен начин го штитат ...

Точка - 15.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин на годинешната прес-конференција им откри на новинарите како била обезбедувана неговата неодамнешна посета на Сирија. Тој откри дека пилотите на руските борбени ловци го ризикувале сопствениот живот за да го ...

Американците отвориле предупредувачки оган кон Русите: Конфликт на небото над Сирија, односите помеѓу двете суперсили ...

Точка - 15.12.2017

Американски борбен авион од типот „Ф-22“ во средата како знак на предупредување лансирал неколку проектили, откако два руски „Су-25“ авиони навлегле во зоната на конфликтот во воздушниот простор на Сирија.

ВИДЕО: Како руските ловци го штитат авионот на Путин?

А1 On - 14.12.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин на годишната прес-конференција на новинарите им откри како била обезбедувана неговата неодамнешна посета на Сирија. Тој кажа дека пилотите на руските ловци ги ризикувале нивните животи за да го заштитат.

Путин остана жив благодарение на нив: Еве како пилотите на руските ловци го штитеа претседателот во Сирија

Сител - 14.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин им откри на новинарите на годишната прес-конференција дека неговата неодамнешна посета на Сирија била обезбедена на високо ниво. Тој изјави дека пилотите на руски ловци ги ризикувале нивните животи за да го ...

Пресметка на двете сили на небото: Американските ловци отворија оган врз руските борбени авиони во Сирија

Сител - 14.12.2017

Американски борбени авиони f-22 во средата во знак на предупредување испукале проектили, бидејќи двата руски авиони Su- 25 влегле во воздушниот простор на Сирија. Инцидентот се случил источно од реката Еуфрат, пренесува Ројтерс повикувајќи се на ...

Пилотите на руските ловци ги ризикуваа животите за да го заштитат Путин (видео)

Кумановски м. - 15.12.2017

loading... Рускиот претседател Владимир Путин на новинарите на годишната прес конференција им откри како е обезбедувана неговата неодамнешна посета на Сирија. Тој рече дека пилоти на руските ловци ги ризикувале сопствените животи за да го заштита.

Американски авиони истрелале предупредувачки проектили кон руски авиони во Сирија

А1 On - 14.12.2017

Вчера во зона без судири во воздушниот простор на Сирија американски борбени авиони Ф-22 истрелале проектили како предупредување откако два руски авиони Су-25 влегле во зоната. Според неименуван висок американски извор, во инцидентот учествувале два ...

Москва веднаш одговори за инцидентот над небото на Сирија: Борбен Су-35С брзо го протера F-22!

Локално - 14.12.2017

Од руското Министерство за одбрана ги демантираа извештаите на странските медиуми за пресретнување и пукање од страна на американски борбени авиони F-22 кон два руски бомбардери Су-25 на небото над Сирија, пренесоа светските агенции.

Видео: Путин им се заблагодари на воените пилоти кои се жртвуваа за него

Фактор - 14.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин имаше опасен лет во ненајавената посета на Сирија при што постоеше голема закана неговиот претседателски авион да биде гаѓан со ракети од земји од страна на преостанатите бунтовнички или џихадистички борци.

Авионот на Путин е безбеден благодарение на нив: Пилотите на руските борбени авиони на неверојатен начин го штитат ...

БркајРабота - 15.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин на годинешната прес-конференција им откри на новинарите како била обезбедувана неговата неодамнешна посета на Сирија. Тој откри дека пилотите на руските борбени ловци го ризикувале сопствениот живот за да го ...

(ВИДЕО) Како руските ловци го штитат авионот на Путин?

Локално - 14.12.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин на годишната прес-конференција на новинарите им откри како била обезбедувана неговата неодамнешна посета на Сирија. Тој кажа дека пилотите на руските ловци ги ризикувале нивните животи за да го заштитат.

Путин остана жив благодарение на нив: Како пилотите на руските ловци го штитеа претседателот во Сирија

Press24 - 14.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин им откри на новинарите на годишната прес-конференција дека неговата неодамнешна посета на Сирија била обезбедена на високо ниво. Тој изјави дека пилотите на руски ловци ги ризикувале нивните животи за да го ...