TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Знаете за обичајот дека не се излегува од дома 40 дена после раѓањето на бебето? Таа го направила тоа и еве што научила

Турлитава - 13.09.2017

Сигурно сте слушнале за стариот обичај дека мајката 40 дена после породувањето не излегува од дома. Некогаш тоа се подразбирало, но како што ни се променија темпото на живот и навиките, денес ретко која мајка може да си го дозволи тоа.

Кралицата Елизабета не ѝ дозволува: Кејт Мидлтон сака да се породи во…

Попара - 14.09.2017

Третата бременост на Кејт Мидлтон е главна тема на таблоидите не само во Британија, туку во целиот свет. Имено, последните информации за војводката се дека таа решила третото дете да го роди дома! Нејзината одлука освен на традицијата, се должи и на ...

Скандалот меѓу Кејт и кралицата зема замав!

Локално - 14.09.2017

Војвотката Кејт Мидлтон знае одлично како да им ги изади нервите на кралското семејство. Очигледно тоа го прави совршено. Зашто го направи и сега тоа, иако има радосен повод со ново бебе во семејството? Токму темата за бебето се претворила во нов ...

Голем скандал добива импулс во кралското семејство: Се вжештува односот меѓу Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета II

Локално - 14.09.2017

Војвотката Кејт Мидлтон совршено знае како да ги истенчи нервите на кралското семејство. Очигледно, тоа го прави совршено, бидејќи таа тоа го прави и сега, и покрај веселата пригода со новото бебе во семејството.

Кејт Мидлтон донесе одлука која ги изненади сите, особено кралицата Елизабета

Press24 - 14.09.2017

Третата бременост на Кејт Мидлтон е главна тема на таблоидите не само во Британија, туку во целиот свет. Имено, последните информации за војводката се дека таа решила третото дете да го роди дома! Нејзината одлука освен на традицијата, се должи и на ...