TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убедливо најлошите модни стајлинзи на MTV EMA 2017

Шеталиште - 14.11.2017

Настанот на MTV EMA 2017 беше преполн со гламурот на славните светски музички и телевизиски ѕвезди. Но, како и секогаш, штом станува збор за модата, се подразбира дека овој е најдобриот момент за тие да ја искористат оваа прилика и да направат лоша ...

Ја изненади цела Европа: Рита Ора се појави без гаќички и градник после капење на МТВ наградите (ФОТО)

Курир - 14.11.2017

Пејачката која ја имаше улогата на водител на шоуто папараците ја уловија без градник и без гакичќи на себе. Иако таа доби многу критики сепак успеа да ги изненади сите со нејзиниот домашен стајлинг после капење, ...

Екстравагантни изгледи на доделувањето на MTV EMA музичките награди

Среќа.mk - 14.11.2017

Во неделата вечерта арената Wembley во Лондон ги собра најпознатите музички ѕвезди на едно место во чест на доделувањето на наградите MTV EMA. Водител на вечерта беше Рита Ора која успеа да го привлече сето внимание со необичните стајлинзи.

Еве кој не воодушеви, а кој не разочара на MTV EMA 2017

ЗаЗабава - 13.11.2017

Вчера се одржаа популарните MTV EMA 2017. Познатите млади ѕвезди се собраа во Лондон каде што е одржано вистинско шоу. Публиката покрај неверојатните настапи, сведочеше и за интересните модни комбинации на црвениот килим.

Пејачката на доделувањето на наградите се појави со пешкир на глава: Сите ја гледаа зачудено, еве што се крие позади ...

Сител - 13.11.2017

Во Лондон се доделени МТВ ЕМА наградите, а водителка на церемонијата беше Рита Ора, која на спектаклот дојде облечена во бадемантил и со пешкир на глава. Иако некои ја осудиај Рита Ора, се покажа дека тој стајлинг го одбрала една модна куќа.

Пејачката на доделувањето на наградите се појави со пешкир и бањарка - сите се чудеа

Press24 - 13.11.2017

Во Лондон се доделени МТВ ЕМА наградите, а водителка на церемонијата беше Рита Ора, која на спектаклот дојде облечена во бадемантил и со пешкир на глава. Иако некои ја осудија Рита Ора, се покажа дека тој стајлинг го одбрала една модна ...

Рита Ора главна ѕвезда на „MTV EMA 2017“

Алсат-М - 13.11.2017

Вчера во Лондон се одржа престижната церемонија на доделување на европските музички признанијата „МТВ мјузик авард“ која ја водеше пејачката со албанско потекло Рита Ора, која го привлече вниманието со нејзиниот настап и способностите за водење.

Рита Ора го ископира стајлингот на Емина Јаховиќ (фото)

Хитпортал - 13.11.2017

Синоќа во Лондон се одржаа МТВ евроспките награди ан кои домаќинка беше Рита Ора. Светската ѕвезда на црвениот тепих се појави во бањарка, а така го отвори и целото шоу. Но, балканските медиуми денес пишуваат дека пејачката идејата за стајлингот ја ...

Рита Ора се пресоблече 13 пати за наградите на ем-ти-ви

Сакам да кажам - 13.11.2017

Рита Ора ги собра сите пофалби, откако дебитираше во водителска улога на доделувањето на Европските музички награди на Ем-Ти-Ви, што се одржа на стадионот „Вембли“ во Лондон. Комбинирајќи бизарни и гламурозни модели, 26-годишната британска поп ...

MTV EMA 2017: Од бизарен изглед на црвениот килим до маестрално шоу на сцена

Fashionel - 13.11.2017

Вчеравечер во Лондон се одржаа 24-те по ред Европски музички награди MTV EMA 2017, што воедно беше и централниот настан во музичката индустрија што на едно место ги собра најпопуларните имиња во овој шоу бизнис.

Рита Ора по бањарка на црвениот тепих

Идивиди - 13.11.2017

Рита Ора изгледа како да немала време да се облече соодветно за MTV- Европските музички награди, па истрча директно од бањата по бањарка и крпа на главата. Пејачката, која беше водител на вчерашниот музички настан што се одржа во Лондон, изненади со ...

Сите модни комбинации: Рита Ора се пресоблече 12 пати на МТВ ЕМА 2017

Хитпортал - 13.11.2017

Рита Ора беше главна ѕвезда на МТВ ЕМА 2017. Пејачката се покажа одлично во улогата на домаќинка на настанот, а ги покажа и своите водителски способности. Сепак она што привлече највеќе внимание беше нејзиното појавување, односно 13-те аутфити кои ...

Рита Ора со бањарка на црвениот тепих на МТВ ЕМА 2017

Хитпортал - 13.11.2017

Рита Ора синоќа беше домаќинка на МТВ Европските награди во Лондон, каде на црвениот тепих се појави во бањарка. Ѕвездата која е позната по својот провокативен стил на облекување, кој речиси секогаш е полу-гол, овој пат ги изненади.

Необична комбинација: Рита Ора се појавила во бањарка на црвениот тепих

Точка - 13.11.2017

26-годишната Рита Ора, вчеравечер на доделувањето на 2017 MTV Europe Music Awards се појавила во најбизарната комбинација која сме ја виделе во последно време. Британската пејачка е позната по чудниот моден вкус.

Рита Ора промени 13 аутфити додека ги водеше MTV EMA наградите

Црнобело - 13.11.2017

Инспиративна и неповторлива, Рита Ора направи одлично шоу на „MTV Europe Music Awards 2017“. Рита Ора се најде во улогата на домаќин на настанот „MTV Europe Music Awards 2017“. Таа покажа дека е жената на ноќта со 13 неверојатни стајлинзи на сцената.

Сè за внимание! Рита Ора ги покажа гаќичките на црвениот тепих облечена во бањарка и со крпа на главата

Фемина - 12.11.2017

Рита Ора изненади милиони гледачи на MTV EMA 2017. На црвениот тепих во Лондон, славната пејачка зачекори во мошне необичен „стајлинг“. 26-годишната изведувачка, која по потекло е од Косово, позираше пред фоторепортерите во бела долга бањарка која ...

Деми Ловато со голи гради, Рита Ора во бањарка: Најдобро и најлошо облечените на MTV EMA

Црнобело - 13.11.2017

Европските MTV награди се случија ноќеска во Лондон и по тој повод повеќе ѕвезди се истакнаа со модните избори кои ги направија за овој црвен тепих. Деми Ловато се најде на врвот на листата на најразголени, Лана Дел Реј беше изненадувачки елегантна ...

Пејачката на доделувањето на наградите се појави со пешкир на глава: Сите ја гледаа зачудено, еве што се крие позади ...

Exclusive.mk - 14.11.2017

Во Лондон се доделени МТВ ЕМА наградите, а водителка на церемонијата беше Рита Ора, која на спектаклот дојде облечена во бадемантил и со пешкир на глава. Иако некои ја осудиај Рита Ора, се покажа дека тој стајлинг го одбрала една модна куќа.

Рита Ора во бањарка го водеше доделувањето на Ем-ти-ви наградите

Репортер - 13.11.2017

Вчеравечер во Лондон се одржаа 24. Европски музички награди MTV EMA 2017. Овој настан на едно место ги собра најпопуларните имиња од музичкиот шоу-бизнис. Домаќинка на настанот беше поп-пејачката Рита Ора, за која се коментираше од една до друга ...

„Директно од бањата“: Кај си кинисала без градник и по бањарка, сестро?

Таратур - 14.11.2017

Да е некоја што нема што да облече, сиромаштија што ја навасала, ајде и да ја разбереш. Ама оваа е збесната од пари, што значи ова е од преправање и за внимание по секоја цена. Рита Ора изгледа како да немала време да се облече соодветно за MTV- ...

Рита Ора промени 13 аутфити додека ги водеше MTV EMA наградите

Локално - 13.11.2017

Рита Ора се најде во улогата на домаќин на настанот „MTV Europe Music Awards 2017“. Таа покажа дека е жената на ноќта со 13 неверојатни стајлинзи на сцената. Британската ѕвезда одлично жонглираше со улогите на водител и изведувач и направи ...

Сè за внимание! Рита Ора ги покажа гаќичките на црвениот тепих облечена во бањарка и со крпа на главата

Орбис - 13.11.2017

Рита Ора изненади милиони гледачи на MTV EMA 2017. На црвениот тепих во Лондон, славната пејачка зачекори во мошне необичен „стајлинг“. 26-годишната изведувачка, која по потекло е од Косово, позираше пред фоторепортерите во бела долга бањарка која ...

Деми Ловато со голи гради, Рита Ора во бањарка: Најдобро и најлошо облечените на MTV EMA (ФОТО)

БркајРабота - 13.11.2017

Европските MTV награди кои се одржаа вчера во Лондон беа повод повеќе ѕвезди да ги покажат своите модните избори кои ги направија за овој црвен тепих. Деми Ловато се најде на врвот на листата на најразголени, Лана Дел Реј беше изненадувачки ...

Црвен тепих и бањарка:Рита Ора се пресоблече 12 пати додека ги водеше MTV EMA наградите (фото)

Канал5 - 13.11.2017

Рита Ора се најде во улогата на домаќин на настанот „MTV Europe Music Awards 2017“. Таа покажа дека е жената на ноќта со 13 неверојатни стајлинзи на сцената. Британската ѕвезда одлично се снајде во улогите на водител и изведувач и направи ...

Сè за внимание-Рита Ора на црвениот тепих облечена во бањарка и со крпа на главата,потоа промени 13 стајлинзи! (ФОТО)

Exclusive.mk - 13.11.2017

Рита Ора изненади милиони гледачи на MTV EMA 2017. На црвениот тепих во Лондон, славната пејачка зачекори во мошне необичен „стајлинг“. 26-годишната изведувачка, која по потекло е од Косово, позираше пред фоторепортерите во бела долга бањарка која ...

(Галерија) Се за внимание: Рита Ора на црвениот тепих облечена во бањарка и со крпа на главата

Скопје24 - 13.11.2017

Рита Ора изненади милиони гледачи на MTV EMA 2017. На црвениот тепих во Лондон, славната пејачка зачекори во мошне необичен „стајлинг“. 26-годишната изведувачка, која по потекло е од Косово, позираше пред фоторепортерите во бела долга бањарка која ...