TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карпош соколи со парична казна од 12.000 евра, следи и суспензија

Екипа - 17.07.2017

Македонскиот вицешампион Карпош соколи заработи суспензија и огромна парична казна од страна на АБА-лигата, по критиките што претседателот на „соколите“, Огнен Дедиќ ги упати кон челниците на лигата.

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12.000 евра!

SportMedia - 17.07.2017

Екипата на Карпош Соколи заработи парична казна во висина од 12.000 евра, објави менаџментот на АБА лигата на својата официјална веб-страница. Од АБА лигата пронашле дека изјавите кои ги дал тимскиот претседател на нашиот претставник во ланското ...

Скандалозно, Карпош Соколи ќе биде исфрлен од АБА лигата?!

Спортклуб - 17.07.2017

АБА лигата го казни тимот на Карпош Соколи со 12 000 евра поради изјавата на претседателот на клубот Огнен Дедиќ кој вчера преку сосопштение истакна дека овој шампионат го водат арамии. „ Сите знаат дека постои банда која ја води лигата, неа ја ...

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12.000 евра!

Gol.mk - 17.07.2017

Раководните лица на регионалното кошаркарско натпреварување, АБА лигата, веднаш реагираа на навредите упатени од страна на првиот човек на македонскиот вицешампион, Карпош Соколи. Огнен Дедиќ, пред неколку дена не штедеше зборови за да го оцрни ...

АБА: 12.000 евра казна за „Карпош Соколи“

Макфакс - 17.07.2017

АБА лигата го казни кошаркарскиот клуб Карпош Соколи „поради неодговорните“ изјави на претседателот на клубот, Огнен Дедиќ, објави лигата на интернет страницата „aba-liga.com“. „Сите знаат дека постои банда која ја води лигата, ја сочинуваат ФМП, ...

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

Канал5 - 17.07.2017

Поради жестоките обвинувања од страна на претседателот на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ, регионалната кошаркарска АБА лига го казни македонскиот клуб со 12 илјади евра. Раководството на АБА ја разгледува и опцијата за повеќегодишна забрана за учество ...

Тргнува Втората АБА лига, уште од оваа есен!?

SportMedia - 16.07.2017

Две недели по неофицијалната најава за стартување на уште едно натпреварување во организација на „АБА лига ЈТД", на состанокот на претседателството и менаџментот одржан денеска во Белград, одлучено е да се почне со реализација на проектот кој би ...

КК СОКОЛИ: Балканот „гори“ по интервјуто на Дедиќ

SportMedia - 16.07.2017

По вчерашното интервју на првиот човек на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ, од таборот на вицешампионот откриваат дека на нивната адреса стигнала голема поддршка од останатите екипи од Балканот.

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

А1 On - 17.07.2017

Поради жестоките обвинувања од страна на претседателот на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ, регионалната кошаркарска АБА лига го казни македонскиот клуб со 12 илјади евра. Раководството на АБА ја разгледува и опцијата за повеќегодишна забрана за учество ...

КК Соколи лути на АБА лигата

Телевизија Нова - 15.07.2017

Во канцеларијата на Карпош Соколи стигна официјална понуда за настап во Втората лига на АБА, потег што предизвика револт кај луѓето кои го предводат клубот. – Измамени сме од АБА, тоа е вистината.

КК Карпош С. револтирани откако добија покана да играат во Втората лига на АБА

Сител - 15.07.2017

Ланскиот претставник во АБА лигата Карпош Соколи и покрај добрите игри денеска доби покана од регионалната лига да настапува и оваа сезона но во втората јадранска лига по квалитет. Ова предизвика револт кај македонскиот претставник кој беше изразен ...