TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФФМ го казни Шкупи со службен пораз и три бода помалку

Sport 1 - 10.11.2017

Футсал шампионот на Македонија, Шкупи остана без три бода и службено го загуби дербито со КМФ Велес, откако навивач на чаирчани влезе во теренот и тргна да тепа фудбалер на велешани. Дисциплинската комисија на Фудбалската федерација на Македонија ...

Прво, па „машко“ за Шкупи: МКФ ги „репна“ со 20.000 денари

SportMedia - 10.11.2017

Првиот меч во Чаир, Шкупи долго време ќе го памети. Покрај поразот од Работнички (85-103) во рамките на петото коло, дебитантот во Првата лига заработи и парична казна од 20.000 денари за неспортско и навредливо навивање.