TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛШ: Роналдо во друштво на Иско и Бејл ќе го напаѓа АПОЕЛ

24Фудбал - 13.09.2017

Со вечерашните осум предвидени средби ќе се комплетира воведното, прво коло од новата сезона во фудбалската Лига на шампиони. Реал Мадрид е апсолутен фаворит во мечот на домашен терен на „Сантијаго Бернабеу“, каде за противник го има кипарски АПОЕЛ.

„Кралевите“ тргнуваат кон хет-трик во ЛШ

Sport 1 - 13.09.2017

Европскиот шампион Реал Мадрид вечерва (20.45 часот) ќе ја започне одбраната на титулата освоена во Кардиф во јуни, кога „кралевите“ испишаа историја и станаа прв тим во Лигата на шампионите што го одбранил тронот.

Барселона под водство на Валверде игра како никогаш во историјата: Со победата над Јуве срушија дури три рекорди

Спортклуб - 13.09.2017

Фудбалерите на Барселона и покрај сите проблеми и турбуленции на совршен начин ја отворија новата сезона, како во првенството, така и во Лигата на шампионите. Иако сезоната штотуку започна, новата Барселона предводена од Ернесто Валверде, сруши ...

Роналдо покажа дека е подготвен за АПОЕЛ (Видео)

Кајгана - 13.09.2017

Португалскиот репрезентативец и ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, покажа дека е комплетно подготвен за првиот натпревар од групната фаза од Лигата на шампионите, кој Мадриѓаните вечерва го играат против АПОЕЛ.

ЛШ: Реал стартува против АПОЕЛ, дерби мечеви во Ливерпул и Лондон

Макфакс - 13.09.2017

Вечерва ќе се одиграат натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х. Актуелниот европски шампион, првиот тим кој успеал да ја одбрани титулата во овој формат на Лигата на шампионите, Реал Мадрид, одбраната на титулата ...

ЛШ: Деби на Ристовски, Барселона убедлива против Јувентус

+инфо - 13.09.2017

Во дербито на вечерта Барселона со убедливи 3:0 го совлада Јувентус. Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски го забележа првиот настап во елитната Лига на шампиони. Тој вечерва во Атина ги одигра последните минути за Спортинг кој го ...

Ракитиќ: Оваа победа носи огромна самодоверба

Екипа - 13.09.2017

Барселона ја продолжи серијата победи од стартот на оваа сезона, откако каталонскиот гигант го совлада Јувентус на отворањето од ЛШ со убедливи 3-0. Покрај двата гола на Меси, еднаш меѓу стрелците се запиша и Иван Ракитиќ, кој се наметнува како еден ...

Само потежок тренинг за Реал (М)

Вечер - 13.09.2017

Далеку поголема неизвесност се очекува на вториот натпревар од истата група каде на мегдан ќе истрчаат фудбалерите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем и тие на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд Шпанскиот гигант, Реал (М), денеска ја ...

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

Сител - 13.09.2017

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва ќе се играат нови осум средби од 1.коло во групната фаза. Дуелите кои ќе привлечат поголемо внимание ќе се играат во Англија, каде Ливерпул ќе го пречека составот на Севиља, а Тотенхем ќе биде домаќин на ...

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

Курир - 13.09.2017

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва ќе се играат нови осум средби од 1.коло во групната ...

Валверде: Поради Меси многу страдав, но сега…

Дерби - 13.09.2017

Шпанскиот великан Барселона на перфектен начин со победа над Јувентус од 3-0 ја започна новата кампања во најелитното натпреварување Лигата на шампионите. Два од трите гола беа дело на аргентинскиот волшебник Лионел Меси кој одново доби комплименти ...

Реал Мадрид ја почнува одбраната на титулата против АПОЕЛ

Слободен Печат - 13.09.2017

Во првиот дуел од шампионската лига оваа екипа ја очекува најлесниот противник од групата Х, а тоа е составот на АПОЕЛ. Нормално дека мадридскиот тим е апсолутен фаворит на оваа пресметка и сè освен убедлив триумф ќе биде големо изненадување.

ЛШ: Барселона убедлива против Јувентус

Сител - 13.09.2017

Првите натпревари од новата сезона во Лигата на шампионите ги одбележаа домашниот триумф на Барселона против ланскиот финалист Јувентус со 3:0, каде Лионел Меси постигна два гола. Потоа високите победи на ПСЖ над Селтик и на Челзи против дебитантот ...

Пјаниќ признава: Барселона ни одржа лекција

Точка - 13.09.2017

Европскиот вицешампион Јувентус ја започна новата сезона во Лигата на шампионите со катастрофа на „Камп Ноу“ во Барселона. Фудбалерите на Масимилијано Алегри претрпеа тежок пораз од домаќините од 3:0, а фудбалерот за врска на „Бјанконерите“, ...

ЛШ: Барселона убедлива против Јувентус

Курир - 13.09.2017

Првите натпревари од новата сезона во Лигата на шампионите ги одбележаа домашниот триумф на Барселона против ланскиот финалист Јувентус со 3:0, каде Лионел Меси постигна два гола. Потоа високите победи на ПСЖ над Селтик и на Челзи против дебитантот ...

Валверде: Кога Лео ја има топката, знаете дека секогаш нешто ќе се случи!

Gol.mk - 13.09.2017

Три победи во Примера и одлично деби против европскиот вицешампион во Лигата на шампионите, па веднаш критиките се претвораат во комплименти на адреса на Барселона. Момците на Ернесто Валверде го победија Јувентус со 3-0, а тренерот ги пофали сите ...

Барселона и се одмазди на Старата дама

Алфа - 12.09.2017

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва се играа првите дуели од А - Д сегментот Во најинтересниот дуел Барселона го совлада Јувентус со 3:0, а во вториот дуел од Д групата Спортинг Лисабон на нашиот Стефан Ристовски славеше како гостин над ...

Пјаниќ: Ни одржаа лекција, требаше да бидеме многу подобри

Дерби - 12.09.2017

Екипата на Јувентус доживеа тежок пораз од Барселона (3-0) на стартот на новата кампања во Лигата на шампионите. „Старата дама“ добро се носеше со каталонците до првиот гол на Меси во 45 минута, по што во вториот дел се загуби на теренот, односно ...

Барселона убедлива против Јувентус, Челси ја наполни мрежата на Карабаг (ВИДЕО)

МКД - 12.09.2017

Ефикасен почеток на новата сезона од Лигата на шампионите, во дербито Барселона со 3-0 го победи Јувентус, Челси со 6-0 го почасти Карабаг на дебито од Лигата на шампионите, Манчестер јунајтед со 3-0 го совлада Базел.

Барселона со три гола го реши Јувентус (Видео)

Спортклуб - 12.09.2017

Барселона и покрај сите проблеми со кои се соочува имаше сили за добар почеток во новата сезона на евросцената. На Ноу Камп е совладан минатогодишниот финалист Јувентус со ...

ЛШ: Јувентус на колена пред Меси, Челси броеше до шест против Карабах, ПСЖ до пет против Селтик, деби за Ристовски ...

24Фудбал - 12.09.2017

Комплетирани се вечерашните осум средби од првото коло во Лигата на шампионите. Барселона го доби дербито на вечерта, откако славеше со убедливи 3-0 на домашен терен против Јувентус, во првото коло од групата „Д“.

Меси го кутна Јувентус, гол-шоу на фаворитите, Ристовски дебитираше со победа во ЛШ (Видео)

Дерби - 12.09.2017

Вечерва во Лигата на шампионите беше на програмата првото коло од групите А, Б, Ц и Д во кои најзначајната победа ја запишаа фудбалерите на Барселона кои со убедливи 3-0 славеа над италијанскиот првак Јувентус.

Реванш на Барселона со иста мерка против Јувентус, моќен старт и на Челзи, ПСЖ, Баерн и Манчестер јунајтед

SportMedia - 12.09.2017

Барселона потполно мус е реваншира на Јувентус за елиминацијата во ланското четвртфинале во Лигата на шампионите и со резултат од 3:0 го декласира италијанскиот првак и актуелен европски вицешампион.

ЛШ: Реал стартува против АПОЕЛ, дерби мечеви во Ливерпул и Лондон

Точка - 13.09.2017

Вечерва ќе се одиграат натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х. Актуелниот европски шампион, првиот тим кој успеал да ја одбрани титулата во овој формат на Лигата на шампионите, Реал Мадрид, одбраната на титулата ...

Валверде и Алегри ги отворија картите, ова се почетните состави за Барселона – Јувентус

24Фудбал - 12.09.2017

Вечерва во стандардниот термин од 20 часот и 45 минути стартува новата сезона од Лигата на шампионите, на програмата се осум средби од првото коло, кое ќе се комплетира со утрешните натпревари.

ЛШ: Деби на Ристовски, Барселона убедлива против Јувентус...

Н.Македонија - 13.09.2017

ЛШ: Деби на Ристовски, Барселона убедлива против Јувентус Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски го забележа првиот настап во елитната Лига на шампиони. Тој ноќеска во Атина ги одигра последните минути за Спортинг кој го совлада ...

Почнува трката по „долгоушкото“ - елита од девет милијарди евра и еден Македонец!

Sport 1 - 12.09.2017

Најпрестижното клупско натпреварување започнува вечерва, каде со почетокот на осумте натпревари во првите четири групи ќе биде означен и почетокот на битката по најзначајниот трофеј во клупскиот фудбал.

Побуна во соблекувалната против Валверде: Вака повеќе не може!

Спортски - 12.09.2017

Со доаѓањето на Ернесто Валверде на клупата на Барселона многу фудбалери не го добија статусот кој го очекуваа. Меѓу играчите кои се повикани за дуелот до Јувентус во Лигата на шампиони не се најде името на Алеиш Видал.

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

Sport M - 13.09.2017

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва ќе се играат нови осум средби од 1.коло во групната фаза. Дуелите кои ќе привлечат поголемо внимание ќе се играат во Англија, каде Ливерпул ќе го пречека составот на Севиља, а Тотенхем ќе биде домаќин на ...

Познати почетните постави за најатрактивниот меч од 1.коло во Лигата на шампиони

Спортклуб - 12.09.2017

Пресметката меѓу Барселона и Јувентус привлекува секако најголем интерес од мечевите од воведната рунда во новата сезона од фудбалската Лига на шампиони. Масимилијано Алегри има поголемо искуство од неговиот колега Ернесто Валверде кога во прашање ...

Барса го напаѓа ослабениот Јувентус со Меси, Суарез и Дембеле (ФОТО)

Sport 1 - 12.09.2017

Каталонската горост Барселона ќе го нападне ослабеноот Јувентус со триото Лионел Меси - Луис Суарез - Осман Дембеле, иако тренерот Ернесто Валверде не е најзадоволен од работата на сто милиони евра вредното француско засилување од Борусија Дортмунд.

ЛШ: Барселона убедлива против Јувентус

Sport M - 13.09.2017

Првите натпревари од новата сезона во Лигата на шампионите ги одбележаа домашниот триумф на Барселона против ланскиот финалист Јувентус со 3:0, каде Лионел Меси постигна два гола. Потоа високите победи на ПСЖ над Селтик и на Челзи против дебитантот ...

Лига на шампиони: Барселона го пречекува Јувентус, Атлетико Мадрид гостува кај Рома

ТВ21 - 12.09.2017

Вечерва, со почеток од 20:45 часот се играат првите средби од групната фаза на Лигата на шампионите. Шпанскиот гигант Барселона на домашен терен ќе го пречека Јувентус, кој беше поразен во последното финале од Лигата на шампионите од Реал Мадрид со ...

УЕФА Лига на шампиони: Европскиот крем тргнува во „кралски“ лов

Нова ТВ - 12.09.2017

Реал Мадрид ја брани титулата и ќе атакува на трета во низа, Лионел Меси е на три гола до 100. во натпреварувањата на УЕФА, Икер Касилјас ќе игра 19 сезона, Лајпциг и Карабаг се дебитанти, Феенорд се враќа по пауза од 15 години, кам-бек на големата ...

Стартува ЛШ - факти што треба да ги знаете за новата сезона

Sport 1 - 12.09.2017

Елитното фудбалско натпреварување Лигата на шампионите стартува вечерва со воведното коло во новата сезона во која најтрофејниот светски клуб Реал Мадрид ќе го брани тронот и ќе се обиде да стигне до хет-трик на трофеи, а низа великани ќе ги ловат ...

Меси на клавир ја свири химната на Лига на шампионите (Видео)

Република - 12.09.2017

Вечерва стартува 26 издание на Лига на шампионите, најсилното и најпочитувано клупско натпреварување на светот. Титулата првак на стариот континент ја брани „Реал“ од Мадрид, кој минатата година го одбрани насловот и така направи нешто што никому во ...

Реал тргнува по нова историја...

Н.Македонија - 12.09.2017

Во 63-та сезона на ЛШ ќе играат двајца дебитанти, многу повратници во елитата, а актуелниот двоен првак Реал Мадрид, кој во мај стана првиот со две титули во низа по 28 години, ќе игра за хет-трик, што, пак, не се случило 42 години Големото дерби ...

Најдобриот фудбал се враќа, започнува Лигата на шампионите

Кајгана - 12.09.2017

Конечно дојде и тој период од годината, најдобриот фудбал повторно стапува на сцена. Почетокот на Лигата на шампионите практично го означува и почетокот на сезоната и без разлика на тоа што групната фаза од ова натпреварување многумина ја сметаат за ...

Почнува новата сезона на ЛШ, Ристовски единствен Македонец

Шеталиште - 12.09.2017

Денес низ Европа ќе бидат реализирани првите мечеви од новата сезона во Лигата на шампионите. Во групата „А“, португалската Бенфика ќе игра со рускиот состав ЦСКА Москва додека Манчестер Јунајтед во Англија ќе го пречека стариот должник од ...

Стартува Лигата на шампионите, Реал Мадрид го брани тронот

МКД - 12.09.2017

Вечерва започнува 26. издание на Лигата на шампионите, најдобрите 32 клуба ќе атакуваат на пехарот со „големи уши“ кој во моментов е во витрините на Реал Мадрид. Почнува најатрактивното фудбалско клупско натпреварување, Лигата на шампионите се враќа ...

Започнува Лигата на шампионите: Се што треба да знаете за новата сезона од најелитното клупско натпреварување

Спортклуб - 12.09.2017

Од вечерва започнува 26. издание на Лигата на шампионите. Најдобрите 32 клуба од Стариот континент поделени во 8 групи. Реал Мадрид ќе ја брани титулата од налетите на Баерн Минхен, Јувентус, Барселона, ПСЖ, Атлетико Мадрид, а по неколку години, во ...

ЛШ: Јувентус со кадровски проблеми гостува во Барселона

Макфакс - 12.09.2017

Мега дербито помеѓу Барселона и Јувентус е дуелот кој ја отвора 26.сезона во Лигата на шампионите. Вечерва на програмата се натпреварите во групите А, Б, Ц и Д, а покрај пресметката на „Ноу Камп“, ќе се одиграат уште седум други натпревари.

Започнува 26.сезона во ЛШ, на стартот Барса-Јуве и Рома-Атлетико

Макфакс - 11.09.2017

На осум европски стадиони во вторник ќе започне 26. сезона во најквалитетното натпреварување во клупскиот фудбал, Лигата на шампиони. Титулата во сезоната 2017/2018 ја брани Реал Мадрид. Триесет и два тима поделени во осум групи, во вторник, ја ...

Судир како за финале на стартот на Лигата на шампионите

Стандард - 12.09.2017

Лигата на шампионите се враќа денес, а уште првиот ден од групната фаза ќе предложи одличен судир – Барселона против Јувентус. Двајца од главните претенденти за трофејот ќе се соочат еден против друг на „Камп Ноу“ во 20:45 часот.

Барселона домаќин на Јувентус во дербито на вечерта во ЛШ

А1 On - 12.09.2017

Со осумте натпревари предвидени за вечер ќе стартува групната фаза од елитното фудбалско натпреварување Лигата на шампионите. Ждрепката сакаше веќе на стартот да се сретната повеќекратните европски шампиони Барселона и Јувентус.

Барселона посакува одмазда против Јувентус

Слободен Печат - 12.09.2017

Најинтересен се очекува да биде дуелот што ќе се игра на „Ноу Камп“ во Барселона, каде што домашната екипа го пречекува Јувентус. Вечерва започнува новата сезона во фудбалската Лига на шампиони.

Барса го наплаќа долгот на Јувентус

Вечер - 12.09.2017

По пауза од една година, во елитното друштво се враќа и најтрофејниот англиски клуб, Манчестер Јунајтед, кој има обврска да забележи сигурен триумф во пресметката против швајцарскиот преставник Базел Не е официјален празник, но за фудбалските ...

ЛШ: Започнува новата сезона со дерби , Барселона – Јувентус, моќниот ПСЖ гостува кај Селтик

Телевизија Нова - 12.09.2017

Со натпреварите од А-Д сегментот започнува новата сезона во фудбалската Лига на шампионите. Реал Мадрид ја брани титулата а првите осум натпревари носат супер дерби, Барселона – Јувентус. Фудбалската Лига на шампионите започнува со осум натпревари ...

Меси го кутна Јувентус, гол-шоу на фаворитите, Ристовски дебитираше со победа во ЛШ

Точка - 12.09.2017

Вечерва во Лигата на шампионите беше на програмата првото коло од групите А, Б, Ц и Д во кои најзначајната победа ја запишаа фудбалерите на Барселона кои со убедливи 3-0 славеа над италијанскиот првак Јувентус.

ЛШ: Монако му се „остри“ на Лајпциг

Сител - 13.09.2017

Вечерва ќе се одиграат натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х. Актуелниот европски шампион, првиот тим кој успеал да ја одбрани титулата во овој формат на Лигата на шампионите, Реал Мадрид, одбраната на титулата ...