TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчестер Јунајтед доведува 16 годишен напаѓач на Бенфика

Newsroom - 10.11.2017

Манчестер Јунајтед го договори трансферот на 16 годишниот напаѓач на Бенфика Умарo Ембало, кого го споредуваат со аргентинскиот репрезентативец Анхел Ди Марија. Британските медиуми објавија во петок дека трансферот е вреден околу шест милиони евра, ...

Линделоф ќе добие друштво: Мурињо „капариса“ уште еден играч од Бенфика!?

Спортклуб - 10.11.2017

Манчестер Јунајтед ќе го донесе во своите редови еден од најголемите млади таленти во Европа, тврдат португалските медиуми. Станува збор за 16-годишниот фудбалер на Бенфика, Умаро Ембало кој игра на позициите напаѓач и десно крило.

Неговата магија виза за иднина: На „Олд Трафорд“ пристигнува засилување од Бенфика

Спортски - 09.11.2017

Манчестер Јунајтед веќе договори уште еден трансфер. Новиот член на „Црвените ѓаволи“ е младиот Умаро Ембало , кој моментално е фудбалер на португалскиот великан Бенфика. Англиските медиуми тврдат дека договорот е постигнат.

Мурињо има причина за славје: Јунајтед го победи Реал и успеа да го доведе „новиот Роналдо“!

Спортклуб - 09.11.2017

Манчестер Јунајтед успеа да го доведе еден од најталентираните играчи на светот, Португалецот Умаро Емболо. Станува збор за 16-годишно момче кое досега настапуваше за јуниорите на Бенфика и игра на позицијата десно крило.

Јунајтед го победи Реал во трката за „новиот Ди Марија“ (видео)

Спортски - 09.11.2017

Манчестер Јунатед ја доби битката за потписот на 16-годишниот „вундеркинд“ на Бенфика, Емаро Емболо кого веќе го нарекуваат „новиот Ди Марија“. „Црвените ѓаволи“ веќе една година го следат овој талент, а во текот на летото Бенфика ја одби нивата ...

Јунајтед ја доби битката со Реал Мадрид за „новиот Ди Марија“

Стандард - 09.11.2017

Манчестер Јунајтед ја освои битката за 16-годишниот „вундеркинд“ на Бенфика – Умаро Ембало, наречен „новиот Анхел на Марија“. „Црвените ѓаволи“ го следат талентот околу една година. Во текот на летото, Бенфика одби понуда од 5 милиони фунти од ...

Јунајтед го победи Реал во трката за „новиот Ди Марија“ (видео)

Таратур - 09.11.2017

Манчестер Јунатед ја доби битката за потписот на 16-годишниот „вундеркинд“ на Бенфика, Емаро Емболо кого веќе го нарекуваат „новиот Ди Марија“. „Црвените ѓаволи“ веќе една година го следат овој талент, а во текот на летото Бенфика ја одби нивата ...