TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија бара САД до го вратат запленетиот имот

Глас на Америка - 17.07.2017

Претходниот претседател Обама, го заплени имотот еден месец пред заминување од функцијата, поради обвинување за шпиунирање Русија побара САД да го врати запленетиот имот минатата година, откако американската разузнавачка заедница заклучи дека Москва ...

Лавров: Одземањето на дипломатскиот имот, кражба среде бел ден...

Н.Македонија - 17.07.2017

Лавров: Одземањето на дипломатскиот имот, кражба среде бел ден Американските обиди да се постават предуслови за враќање на рускиот дипломатски имот, одземен во Њујорк и Мериленд, е кражба среде бел ден, изјави рускиот министер за надворешни работи, ...

Кремељ апелира за „политичка мудрост“ на Белата куќа

Вечер - 17.07.2017

Русија се надева дека Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ќе покаже политичка мудрост и волја да за решавање на проблемот со запленетиот руски дипломатски имот во САД, изјави денеска потпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Лавров: Одземањето на дипломатскиот имот, кражба среде бел ден

А1 On - 17.07.2017

Американските обиди да се постават предуслови за враќање на рускиот дипломатски имот, одземен во Њујорк и Мериленд, е кражба среде бел ден, изјави рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров.

Кремељ апелира за „политичка мудрост“ на Белата куќа

Телевизија Нова - 17.07.2017

Русија се надева дека Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ќе покаже политичка мудрост и волја да за решавање на проблемот со запленетиот руски дипломатски имот во САД, изјави денеска потпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Лавров: Одземањето на дипломатскиот имот, кражба среде бел ден

Либертас - 17.07.2017

Американските обиди да се постават предуслови за враќање на рускиот дипломатски имот, одземен во Њујорк и Мериленд, е кражба среде бел ден, изјави рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров.

Кремељ апелира за „политичка мудрост“ на Белата куќа

+инфо - 17.07.2017

За спорот околу рускиот дипломатски имот во САД, ќе се сретнат рускиот заменик министер за надворешни работи и американскиот државен подсекретар Русија се надева дека Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ќе покаже политичка ...

Лавров: Одземањето на дипломатскиот имот e кражба среде бел ден

Макфакс - 17.07.2017

Американските обиди да се постават предуслови за враќање на рускиот дипломатски имот, одземен во Њујорк и Мериленд, е кражба среде бел ден, изјави рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров.

Кремељ апелира за „политичка мудрост“ на Белата куќа

А1 On - 17.07.2017

Русија се надева дека Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ќе покаже политичка мудрост и волја да за решавање на проблемот со запленетиот руски дипломатски имот во САД, изјави денеска потпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Лавров: Одземањето на дипломатскиот имот, кражба среде бел ден

Сител - 17.07.2017

Американските обиди да се постават предуслови за враќање на рускиот дипломатски имот, одземен во Њујорк и Мериленд, е кражба среде бел ден, изјави рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров.

Кремљ апелира за „политичка мудрост“ на Белата куќа

Либертас - 17.07.2017

Русија се надева дека Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ќе покаже политичка мудрост и волја да за решавање на проблемот со запленетиот руски дипломатски имот во САД, изјави денеска потпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Лавров: Кражба на САД среде бел ден

МКД - 17.07.2017

Американските обиди да се постават предуслови за враќање на рускиот дипломатски имот, одземен во Њујорк и Мериленд, е кражба среде бел ден, изјави рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров.

Кремељ апелира за „политичка мудрост“ на Белата куќа

Локално - 17.07.2017

Русија се надева дека Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ќе покаже политичка мудрост и волја да за решавање на проблемот со запленетиот руски дипломатски имот во САД, изјави денеска потпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Москва и Вашингтон не постигнаа договор за рускиот имот во САД

Телма - 18.07.2017

Русија го задржува правото да преземе соодветни мерки врз принципот на реципроцитет, доколку не биде решено прашањето околу одземениот руски дипломатски имот во САД, соопшти денеска руското Министерство за надвореѓни работи.

Москва и Вашингтон не постигнаа договор за рускиот имот во САД

+инфо - 18.07.2017

Лани американската Администрација прогласи за „персона нон грата“ 36 службеници во руските дипломатски мисии во Вашингтон и во Сан Франциско. Русија го задржува правото да преземе соодветни мерки врз принципот на реципроцитет, доколку не биде решено ...

Москва и Вашингтон не постигнаа договор за рускиот имот во САД

Локално - 18.07.2017

Русија го задржува правото да преземе соодветни мерки врз принципот на реципроцитет, доколку не биде решено прашањето околу одземениот руски дипломатски имот во САД, соопшти денеска руското Министерство за надвореѓни работи.

Москва и Вашингтон не постигнаа договор за рускиот имот во САД...

Н.Македонија - 18.07.2017

Москва и Вашингтон не постигнаа договор за рускиот имот во САД Русија го задржува правото да преземе соодветни мерки врз принципот на реципроцитет, доколку не биде решено прашањето околу одземениот руски дипломатски имот во САД, соопшти денеска ...

Москва и Вашингтон не постигнаа договор за рускиот имот во САД

А1 On - 18.07.2017

Русија го задржува правото да преземе соодветни мерки врз принципот на реципроцитет, доколку не биде решено прашањето околу одземениот руски дипломатски имот во САД, соопшти денеска руското Министерство за надвореѓни работи.

Москва и Вашингтон не постигнаа договор за рускиот имот во САД

Телевизија Нова - 18.07.2017

Русија го задржува правото да преземе соодветни мерки врз принципот на реципроцитет, доколку не биде решено прашањето околу одземениот руски дипломатски имот во САД, соопшти денеска руското Министерство за надвореѓни работи.