TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хотел Изгрев демантира дека кај нив имало труење со храна на туристи- нивни гости пиеле смути купено вон хотелот

Телма - 17.07.2017

Од струшкиот хотел Изгрев денеска со соопштение негираат дека труење на храна на три гостинки на хотелот е предизвикано од нивна страна. По извршениот вонреден инспекциски преглед, Агенцијата за храна и ветеринарство „не констатирала несоодветности ...

Хотел „Изгрев Спа“: Труењето е од храна купена на друго место

Канал5 - 17.07.2017

Хотел „Изгрев Спа и аквапарк“ денеска ги отфрли како тенденциозни и невистинити информациите за наводното труење со храна. Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и дополнителните 350 и 120 на две свадби, како и ...

Труење или стомачен вирус испрати гости на струшки хотел в болница

Мета - 17.07.2017

Гостин на хотелот „Изгрев“ на струшкото крајбрежје се пожали на „Мета“ дека попладнето во саботата, откако претходно појадувале во хотелот, тој и неговото семејство почнале да чувствуваат мачнина, а потоа почнале и да повраќаат, поради што побарале ...

Хотел „Изгрев Спа“: Труењето е од храна купена на друго место

еМагазин - 17.07.2017

Хотел „Изгрев Спа и аквапарк“ денеска ги отфрли како тенденциозни и невистинити информациите за наводното труење со храна. Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и дополнителните 350 и 120 на две свадби, како и ...

Три странски туристки се затруле со храна во струшки хотел

Телма - 16.07.2017

Полицијата соопшти дека вчера претпладне во струшкиот медицински центар две туристки од Израел и една од Холандија се пожалиле на труење со храна. Трите биле сместени во струшки хотел, и по појадокот почувствувале симптоми на труење по што се ...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

24 Вести - 16.07.2017

Тројца странски туристи се затруле со храна во хотелот „Изгрев“ во Струга. Како што соопштија од министерството за внатрешни работи, медицински центар Струга пријавил дека на интерното одделение биле донесени една жителка на Холандија, како и две на ...

Труење или стомачен вирус испрати гости на струшки хотел в болница

Локално - 17.07.2017

Гостин на хотелот „Изгрев“ на струшкото крајбрежје се пожали на „Мета“ дека попладнето во саботата, откако претходно појадувале во хотелот, тој и неговото семејство почнале да чувствуваат мачнина, а потоа почнале и да повраќаат, поради што побарале ...

Странски туристи се затруеле од храна во хотел во Струга

ТВ21 - 16.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б.

Хотел „Изгрев Спа“: Труењето е од храна купена на друго место

Либертас - 17.07.2017

Хотел „Изгрев Спа и аквапарк“ денеска ги отфрли како тенденциозни и невистинити информациите за наводното труење со храна. Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и дополнителните 350 и 120 на две свадби, како и ...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Канал5 - 16.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б.

Се огласи македонскиот хотел: „Труењето е од храна купена на друго место“

Press24 - 17.07.2017

Хотел „Изгрев Спа и аквапарк“ денеска ги отфрли како тенденциозни и невистинити информациите за наводното труење со храна. Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и дополнителните 350 и 120 на две свадби, како и ...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Либертас - 16.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б.

Хотел „Изгрев Спа“: Труењето е од храна купена на друго место

А1 On - 17.07.2017

Хотел „Изгрев Спа и аквапарк“ денеска ги отфрли како тенденциозни и невистинити информациите за наводното труење со храна. Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и дополнителните 350 и 120 на две свадби, како и ...

Странски туристи се пожалиле на труење од храна во Струга

Алсат-М - 16.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б.

Хотел „Изгрев Спа“: Труењето е од храна купена на друго место

Локално - 17.07.2017

Хотел „Изгрев Спа и аквапарк“ денеска ги отфрли како тенденциозни и невистинити информациите за наводното труење со храна. Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и дополнителните 350 и 120 на две свадби, како и ...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Телевизија Нова - 16.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б.

Се огласи македонскиот хотел: „Труењето е од храна купена на друго место“

Турлитава - 17.07.2017

Хотел „Изгрев Спа и аквапарк“ денеска ги отфрли како тенденциозни и невистинити информациите за наводното труење со храна. Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и дополнителните 350 и 120 на две свадби, како и ...

Туристки се затруле со храна во хотел Изгрев

Вечер - 16.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во саботата околу 9.35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б.

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Република - 16.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б.

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

еМагазин - 17.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија, М.Т и А.А двете од Израел, кои биле сместени во хотелот ...