TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски на судењето за „Шамари“ го снимаа две рачни камери без тон

Мета - 07.12.2017

Денешното рочиште за насилствата пред Општина Центар од јуни 2013, случај во јавноста познат како „Шамари“, во кој обвинети се Никола Груевски, Миле Јанакиески, Даниела Рангелова и уште десетина други лица, се снимаше со две рачни камери, откако ...

Груевски: Какви нарачани шамари, никој не доби шамари од никого?!

+инфо - 07.12.2017

Поранешниот премир рече дека станува збор за политички прогон затоа што се на суд за неколку искршени стакла. Поминавме уште еден ден на судење кое е дел од политички прогон, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ по денешното рочиште за шамарите во ...

Две камери го снимаат судењето на Груевски за „Шамарите во Центар“

Нова ТВ - 07.12.2017

Две камери денеска го снимаат судењето за случајот „Насилство во Центар“, во кој обвинет е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката Даниела Рангелова и уште единаесет лица.

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

Sky - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запали канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

Судењето за „Насилство во Центар“ се снима со камера

Алсат-М - 07.12.2017

Денешното судско рочиште за случајот „Насилство во Цернтар“ во Кривичниот суд се снима со камера. Судијката Татјана Михајлова на почетокот на рочиштето изјави дека судењето се снима со рачна камера, но смао визуелно, а не и тонски.

На Груевски за шлаканиците во Центар му се суди пред камери

Макфакс - 07.12.2017

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во кривичниот суд денеска се снима со две камери. Ова е првпат судење по предмет на СЈО да биде под видеонадзор. Како што објасни судијката Татјана Михајлова, судењето се снима со две рачни ...

Пред камери им се суди на Груевски и Јанакиески за насилствата во Центар

Фокус - 07.12.2017

Две камери во судницата на Кривичниот суд се денеска вклучени да го снимаат рочиштето по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата во Општина Центар. Обвинети во овој предмет се поранешниот премиер, Никола Груевски и екс ...

Две камери во судница ги снимаат Груевски и Јанакиески

МКД - 07.12.2017

За прв пат во предмет за кој СЈО поднесе обвинение, во големата судница се вклучени две камери кои ќе го снимаат судењето за насилството во општина Центар. За овој предмет не беше побарано снимање, а вчера Груевски и Јанакиески побараа да се снима ...

Одложено судењето на Груевски за насилствата во Центар

Нова ТВ - 07.12.2017

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено, а датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. Денеска требаше да сведочи поранешниот градоначалник, Андреј ...

Со две камери се снимаат „Шамарите во Центар“ ГАЛЕРИЈА

+инфо - 07.12.2017

Ваквото барање следува откако се одржаа неколку рочиштата, а беа донесени и две правосилни пресуди за советниците од ВМРО-ДПМНЕ кои ја признаа вината. Тактиката да се бара снимање на судењата продолжи и на денешното рочиште во предметот за шамарите ...

Почна рочиштето за „Насилство во Центар“

Алсат-М - 07.12.2017

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиевски и ...

Продолжи судењето за „Насилство во Центар“

Алсат-М - 27.12.2017

Во Кривичниот суд почна новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето се присутни и поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела ...

Ново рочиште за случајот „Насилство во Центар“

МРТ - 02.02.2018

Меѓу 12-те обвинети во овој предмет се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова. Во Кривичниот суд новото рочиште за предметот на Специјалното ...

СКАНДАЛ: Судот призна дека нема адекватна опрема за водење на рочиште, но за нив не е проблем што судот не го почитува ...

Курир - 07.12.2017

Рочиштето за случајот насилство во Општина Центар се води без и покрај тоа што судот не ги исполнува законските одредби за спроведување рочиште, без адекватна опрема. И покрај тоа што одбраната побарала да се снима рочиштето, судијката Михајлова ...

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Локално - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан ...

Груевски на судењето за „Шамари“ го снимаа две рачни камери без тон

Локално - 07.12.2017

Денешното рочиште за насилствата пред Општина Центар од јуни 2013, случај во јавноста познат како „Шамари“, во кој обвинети се Никола Груевски, Миле Јанакиески, Даниела Рангелова и уште десетина други лица, се снимаше со две рачни камери, откако ...

Груевски ја бара единствената камера, досега зафатена со снимање на „Диво Насеље“

Мета - 06.12.2017

Најголемиот суд во државата, Основниот суд Скопје 1, каде дневно се одржуваат десетици судења, има само една камера и дополнителна опрема за визуелно-тонско снимање на рочиштата, како што пропишува Законот за кривична постапка (ЗКП).

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

Орбис - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запали канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

Вечер - 07.12.2017

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска за првпат се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видено надзор. Како што објасни судијката, Татјана Михајлова, судењето се снима ...

Пред камери им се суди на Груевски и Јанакиески за насилствата во Центар

Шеталиште - 07.12.2017

Две камери во судницата на Кривичниот суд се денеска вклучени да го снимаат рочиштето по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата во Општина Центар. Обвинети во овој предмет се поранешниот премиер, Никола Груевски и екс ...

Ново рочиште за случајот „Насилство во Центар“

Нетпрес - 07.12.2017

Во Кривичниот суд ново продолжение на судењето за случајот „Насилство во Центар“. Покрај лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски, обвинети се и поранешниот министер за транспорт и врски Јанакиески, пратеничката Рангелова и уште 11 други лица.

Судот призна дека нема соодветна опрема за водење на рочиште, но за нив не е проблем што судот не го почитува законот

Пулс24 - 07.12.2017

Рочиштето за случајот насилство во Општина Центар се води без и покрај тоа што судот не ги исполнува законските одредби за спроведување рочиште, без адекватна опрема. И покрај тоа што одбраната побарала да се снима рочиштето, судијката Михајлова ...

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Канал5 - 07.12.2017

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред ...

Груевски ја бара единствената камера, досега зафатена со снимање на „Диво Насеље“

Позитив.мк - 06.12.2017

Најголемиот суд во државата, Основниот суд Скопје 1, каде дневно се одржуваат десетици судења, има само една камера и дополнителна опрема за визуелно-тонско снимање на рочиштата, како што пропишува Законот за кривична постапка (ЗКП), наведува „Мета“.

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

Кајгана - 07.12.2017

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска на судењето за случајот „Насилство во Центар“ изјави дека е на мета на политичките противници и дека ова судење не е праведно. „Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон.

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

Кајгана - 07.12.2017

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска за првпат се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видено надзор. Како што објасни судијката, Татјана Михајлова, судењето се снима ...

Пред камери им се суди на Груевски и Јанакиески за насилствата во Центар

Локално - 07.12.2017

Две камери во судницата на Кривичниот суд се денеска вклучени да го снимаат рочиштето по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата во Општина Центар. Обвинети во овој предмет се поранешниот премиер, Никола Груевски и екс ...

Ново рочиште за случајот „Насилство во Центар“

Точка - 07.12.2017

Во Кривичниот суд ново продолжение на судењето за случајот „Насилство во Центар“. Покрај лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски, обвинети се и поранешниот министер за транспорт и врски Јанакиески, пратеничката Рангелова и уште 11 други лица.

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

А1 On - 27.12.2017

Експремиерот Никола Груевски денеска ќе се појави во Кривичниот суд, како еден од обвинетите во случајот „Насилство пред Општина Центар“ или случајот попознат како „Нарачани шлаканици“. Заедно со него во Кривичниот суд треба да се појават и Миле ...

Груевски ја бара единствената камера, досега зафатена со снимање на „Диво Насеље“

Либертас - 06.12.2017

Најголемиот суд во државата, Основниот суд Скопје 1, каде дневно се одржуваат десетици судења, има само една камера и дополнителна опрема за визуелно-тонско снимање на рочиштата, како што пропишува Законот за кривична постапка (ЗКП).

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

Вечер - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

Точка - 07.12.2017

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска за првпат се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видено надзор. Како што објасни судијката, Татјана Михајлова, судењето се снима ...

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Press24 - 07.12.2017

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред ...

Груевски ја бара единствената камера, досега зафатена со снимање на „Диво Насеље“

Локално - 06.12.2017

Најголемиот суд во државата, Основниот суд Скопје 1, каде дневно се одржуваат десетици судења, има само една камера и дополнителна опрема за визуелно-тонско снимање на рочиштата, како што пропишува Законот за кривична постапка (ЗКП).

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

Точка - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

Почна рочиштето за „Насилство во Центар“

Сител - 07.12.2017

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиевски и ...

(Видео) Груевски: Не сум нарачал шлаканици, ме судат за неколку скршени прозорци

Макфакс - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење за протест каде што се скршени неколку прозорци. Ние имавме ситуации од шарената револуција каде што ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

CivilMedia - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. Во овој предмет обвинети се 14 лица за поттикнување на насилството што се случи при протестите пред општина Центар во јуни 2013 година.

(ВИДЕО) Груевски: Ме судат за неколку скршени прозорци

А1 On - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење за протест каде што се скршени неколку прозорци. Ние имавме ситуации од шарената револуција каде што ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

По двете пресуди ново рочиште за „Шамарите во Центар“

Фактор - 07.12.2017

Во Кривичниот суд денес ќе се одржи ново рочиште за случајот „Насилство во Центар“ познат и по нарачаните шамари од страна на Груевски што се слушна во „бомбите“ кои судот ги прифати како докази.

Почна рочиштето за „Насилство во Центар“

24 Вести - 07.12.2017

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиевски и ...

Одложено рочиштето за „Шамарите во Центар”

Слободен Печат - 07.12.2017

Рочиштето за предметот на СЈО „Шамарите во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред ...

Груевски и Јанакиески во суд: Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

еМагазин - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта за овој случај вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа ...

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“...

Н.Македонија - 19.02.2018

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“ Судското рочиште за седмообвинетиот Димче Крстев во случајот „Насилство во Општина Центар“, кој претходно беше раздвоен од постапката, денеска е одложено за 5 март.

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Телма - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан ...

Во тек е рочиштето за предметот „Насилства во Центар“

Р.С.Европа - 07.12.2017

Во Кривичниот суд во тек е рочиштето за предметот „Насилство во Центар“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој обвинети се 12 лица, меѓу кои лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски ...

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

24 Вести - 07.12.2017

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта, вина за настаните пред општина Центар во јуни ...

Почна рочиштето за „Насилство во Центар“

ТВ21 - 07.12.2017

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиевски и ...

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

еМагазин - 19.02.2018

Судското рочиште за седмообвинетиот Димче Крстев во случајот „Насилство во Општина Центар“, кој претходно беше раздвоен од постапката, денеска е одложено за 5 март. Причина за одложувањето е тоа што се уште не е готово вештачењето што го побара ...

Се снима судењето на Груевски за „шамарите“

А1 On - 07.12.2017

Во Кривичниот суд во Скопје се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Судењето се снима и тонски и визуелно. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски ...