TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брачен пар извлечен од автомобил и ограбен од маскирани лица...

Н.Македонија - 06.10.2017

Брачен пар извлечен од автомобил и ограбен од маскирани лица С.Ј.(58) и неговата сопруга Б.М.(43) биле пресретнати и насилно застанати од друго возило во кое биле четири маскирани лица, вооружени со огнено оружје, додека се движеле со возило „Рено ...

Драма на автопатот Куманово-Скопје:Маскирани разбојници им го украле возилото, па им го запалиле

Република - 06.10.2017

Вчера околу 20,00 часот, било пријавено дека на автопатот Куманово–Скопје, во с.Дељадровци, С.Ј.(58) и неговата сопруга Б.М.(43) додека се движеле со патнико возило “Рено Клио“ биле пресретнати и насилно застанати од друго возило во кое биле четири ...

Драма за брачен пар од Скопје: Им впериле пиштол и ги оставиле без автомобил

Скопје инфо - 06.10.2017

Во 20 часот синоќа било пријавено дека на автопатот Куманово–Скопје, во селото Дељадровци, 58-годишниот С.Ј. и неговата сопруга, 43-годишната Б.М. додека се движеле со патнико возило “Рено Клио“ биле пресретнати и насилно застанати од друго возило ...

Брачен пар ограбен на автопат: Им украле 4.000 евра

Таратур - 06.10.2017

С.Ј.(58) и неговата сопруга Б.М.(43) биле пресретнати и насилно застанати од друго возило во кое биле четири маскирани лица, вооружени со огнено оружје, додека се движеле со возило „Рено Клио“ на автопатот од Куманово за Скопје, во село Дељадровци, ...

Маскирани разбојници украле возило, па го запалиле

Newsroom - 06.10.2017

Вчера околу 20,00 часот на автопатот Куманово–Скопје, во с.Дељадровци, С.Ј.(58) и неговата сопруга Б.М.(43) додека се движеле со патнико возило “Рено Клио“ биле пресретнати и насилно застанати од друго возило во кое биле четири непознати, маскирани ...

Филмска кражба: Маскирани лица украле автомобил од двајца сопружници среде автопатот Куманово-Скопје

еМагазин - 07.10.2017

С.Ј.(58) и неговата сопруга Б.М.(43) биле пресретнати и насилно застанати од друго возило во кое биле четири маскирани лица, вооружени со огнено оружје, додека се движеле со возило „Рено Клио“ на автопатот Куманово-Скопје, во село Дељадровци, што ...

Ги извадиле сопружниците од автомобилот и го украле, подоцна најден запален

МКД - 06.10.2017

Вчеравечер околу 20 часот било пријавено дека на автопатот Куманово–Скопје, во с.Дељадровци, С.Ј.(58) и неговата сопруга Б.М.(43) додека се движеле со автомобил рено клио, биле пресретнати и насилно застанати од друго возило во кое биле четири ...

Им го попречиле патот на автопатот Скопје Куманово – маскирани со оружје им го украле возилото

МК News - 06.10.2017

Вчера околу 20,00 часот, било пријавено дека на автопатот Куманово–Скопје, во с.Дељадровци, С.Ј.(58) и неговата сопруга Б.М.(43) додека се движеле со патнико возило “Рено Клио“ биле пресретнати и насилно застанати од друго возило во кое биле четири ...

Вооружени банди напаѓаат граѓани на автопатот Куманово-Скопје

Точка - 06.10.2017

Сопружници останале без својот автомобил и без пари, вчера, откако биле нападнати од маскирани и вооружени разбојници на автопатот Куманово-Скопје, информира полицијата. Според МВР, вчера околу 20 часот во полиција било пријавено дека на автопатот ...

Драма на автопатот Куманово-Скопје:Маскирани разбојници им го украле возилото, па им го запалиле

Exclusive.mk - 06.10.2017

Вчера околу 20,00 часот, било пријавено дека на автопатот Куманово–Скопје, во с.Дељадровци, С.Ј.(58) и неговата сопруга Б.М.(43) додека се движеле со патнико возило “Рено Клио“ биле пресретнати и насилно застанати од друго возило во кое биле четири ...

Вооружени и маскирани лица на автопатот Куманово – Скопје сопреле рено клио и им го одзеле на двајца граѓани

Sky - 06.10.2017

На 05.10.2017 година околу 20,00 часот, било пријавено дека на автопатот Куманово–Скопје, во с.Дељадровци, С.Ј.(58) и неговата сопруга Б.М.(43) додека се движеле со патнико возило “Рено Клио“ биле пресретнати и насилно застанати од друго возило во ...