TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Facebook има недостатоци, Марк Закерберг со манифест најави нови насоки

IT.mk - 17.02.2017

Основачот на најголемата друштвена мрежа Марк Закерберг, се „заколна “ дека ќе ги надмине најголемите недостатоци. Решението е во нешто што г. Закербег го нарече друштвена инфраструктура. Тој за „друштвената инфраструктура“ постави пет прашања на ...

Цукенберг го обнови неговиот манифест за менување на светот

А1 On - 17.02.2017

Основачот на Фејсбук, Марк Цукенберг објави јавно писмо со кое што се вклучи во дискусијата за глобализацијата. Тој изрази загриженост од податокот дека дел од населението и некои влади глобализацијата ја гледаат како непожелна.

Фејсбук најавува нови промени со кои ќе го подобри човештвото

Факултети - 17.02.2017

Во својот пост кој го објави на неговата Фејсбук страна вчера, Марк Цукерберг ја изнесе визијата за светот за која мисли дека Фејсбук би можел да помогне во нејзиното создавање. Неговиот коментар вклучува неколку специфичности, а преку широките и ...

Најмоќниот "бубатор" на светот пратил порака која ќе го вознемири Трамп

Точка - 17.02.2017

Директорот на "Фејсбук" Марк Цукерберг, во писмо до корисниците ја претставил и визијата со која неговата компанија служи како платформа против растечкиот изолационизам и како "социјална структура" за целитот свет.

Марк Зукерберг: Напредокот бара човештвото да се обедини

Стандард - 17.02.2017

Шефот на Фејсбук, Марк Зукерберг изјави вчера дека неговата компанија ќе служи во иднина како тврдина против изолационизмот, кој е во подем, пренесе Ројтерс. Во соопштението од 5.700 зборови до корисниците тој ја изложи визијата за Фејсбук, ...

Цукерберг: Фејсбук се обврза да ги зајакне демократските институции

Телефони.мк - 17.02.2017

Основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг објави јавно писмо со кое што се вклучи во дискусијата за глобализацијата. Тој изрази загриженост од податокот дека дел од населението и некои влади глобализацијата ја гледаат како непожелна.