TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Ќафасан приведено едно лице

OhridNews - 19.05.2017

На граничниот премин „Ќафасан“, при пасошка контрола, вчера било констатирано дека 51-годишно лице од Албанија евидира на стоп-листата со мерка „Задржи и извести“. Истиот е приведен и предаден на полициски службеници од ПС за БПС Охрид за ...

На Ќафасан приведено лице од Албанија

Спектра ТВ - 19.05.2017

Вчера попладне на граничниот премин „Ќафасан“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Р.К., 51-годишен, од Р.Албанија, евидира на стоп-листата со мерка „задржи и извести“. Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од ...