TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Спорт“ ја „тресе“ Каталонија: Нејмар размислува за заминување?!

Спортски - 17.07.2017

Каталонскиот „Спорт“ денес пренесува една загрижувачка вест за навивачите на Барселона. Напаѓачот на Барселона, Нејмар , за прв пат сериозно размислува за заминување од „Ноу Камп“. Наводно, Нејмар ова лето прв за прв пат имал доволно време да ...

Ѕвездата реши да остане во Реал

SportMedia - 17.07.2017

Капитенот на велшката репрезентација, Герет Бејл стави крај на шпекулациите дека може да си замине од Реал Мадрид. Офанзивниот играч дури е уверен дека повторно ќе се врати на старите патеки и дека повторно ќе има стандардно место во стартниот тим.

Бејл ја искоментира својата најлоша сезона во Реал: Направив една грешка која скапо ме чинеше

Дерби - 17.07.2017

Герет Бејл ја имаше својата најтешка сезона во Реал Мадрид на индивидуален план поради тоа што речиси цела полусезона беше надвор од терените поради тешка повреда на зглобот, проблем кој велшкиот фудбалер верува дека конечно го надминал и го оставил ...

Дефанзивецот на Реал Мадрид на чекор од Челзи

Спортски - 17.07.2017

Англискиот шампион Челзи е на добар пат да ја засили дефанзивната линија со играч од Реал Мадрид, пренесуваат англиските медиуми. Имено, десниот бек на „кралевите“, Данило веќе постигна договор со „сините“ и од следната сезона ќе настапува на ...

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Макфакс - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Супер купот на УЕФА против Манчестер Јунајтед. „Марка“ медиум кој секогаш е добро информиран за она што се случува во редовите на ...

Реал без Роналдо доаѓа во Скопје

А1 On - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Роналдо го пропушта натпреварот за Суперкупот на УЕФА

Стандард - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо нема да земе учество во натпреварот против Манчестер Јунајтед за Суперкупот на УЕФА. Според податоците на весникот „Marca“, 32-годишниот Португалец, кој по Купот на конфедерациите е на одмор, ќе се врати ...

Дали ја знаете тајната формула на Кристијано Роналдо ?

СуперСпорт - 16.07.2017

Последнит месеци од изминатата сезона беа неверојатни и импресивни за Кристијано Роналдо и затоа португалецот сака да чекори по истиот план и следната сезона. Сигурно дека ќе има мали промени оваа сезона со оглед на тоа што овој пат напаѓачот на ...

Роналдо нема да се појави во Скопје, Суперкупот ќе остане без првата ѕвезда

МКД - 16.07.2017

Денешното издание на Марка вели дека Кристијано Роналдо нема да биде во комбинација за Суперкупот на Европа и дуeлот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед во Скопје Весникот, кој е близок до раководството на „Кралевите“, уште минатиот месец објави ...

Решено е – Роналдо донесе конечна одлука дали ќе игра во Скопје

Спортклуб - 16.07.2017

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, нема да му биде на располагање на Зинедин Зидан за Суперкупот на 8. август кој ќе се одржи во Скопје, но затоа ќе се врати веќе на 13.

ПОТВРДЕНО: Роналдо откри дали доаѓа во Скопје!

Спортски - 16.07.2017

Македонците кои добија карти со нетрпение го очекуваат Суперкупот кој е закажан за 8 август и во кој ќе играат Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо денес потврди дека нема да биде на располагање на ...

Политиката на Зидан: Французинот направи нешто што не се памети во Мадрид 31 година! (Фото)

Дерби - 16.07.2017

Зинедин Зидан оствари вонсериски успех во Реал Мадрид со освоеите две титули во Лигата на шампионите и онаа во Примера за само 20 месеци како прв тренер на клубот од шпанската престолнина, но наспроти ова, Зизу импресионира и со начинот на кој ги ...

Роналдо нема да го види Скопје, ниту ние него на 8.август

Спортклуб - 16.07.2017

Реал Мадрид ќе се обиде без Кристијано Роналдо да го освои првиот трофеј во новата сезона. Шпанскиот весник “Марка” потврди дека со сигурност Кристијано Роналдо нема да настапи против Манчестер Јунајтед на Суперкуп мечот во Скопје.

ПОТВРДЕНО: Роналдо нема да го види Скопје

SportMedia - 16.07.2017

Кристијано Роналдо и дефинитивно нема да игра против Манчестер Јунајтед на Суперкуп мечот во Скопје. Ова беше потврдено и од шпанскиот весник „Марка“. Реал Мадрид ќе мора без својот најдобар играч да се бори за првиот трофеј во новата сезона.

Кристијано Роналдо нема да дојде во Скопје!

Вечер - 16.07.2017

Најголемата ѕвезда на европскиот клупски шампион Реал Мадрид, Португалецот Кристијано Роналдо, нема да игра во Скопје, на дуелот од Супер купот, против Манчестер Јунајтед, на 8 август, на Арената „Филип Втори" Тренерот Зинедин Зидан му даде ...

Марка: Роналдо нема да игра на Суперкупот во Скопје

Шеталиште - 16.07.2017

Суперѕвездата на РеалМадрид Кристијано Роналдо нема да биде дел од својата екипа за Суперкупот на Европа на 8 август, објави весникот „Марка”. Кралскиот клуб ќе се сретне со Манчестер Јунајтед во атрактивен дуел во Скопје,но како што се вели во ...

Падна договор со Зидан: Роналдо донесе конечна одлука за Суперкупот во Скопје

Дерби - 16.07.2017

Шпанската „Марка“ веднаш по завршувањето на сезоната излезе со ексклузива дека Кристијано Роналдо нема да игра на Суперкуп спектаклот во Скопје, а иако пред извесно време почнаа да се менуваат работите со оглед на тоа што Португалецот се поврзуваше ...

Бејл ја искоментира својата најлоша сезона во Реал: Направив една грешка која скапо ме чинеше

Точка - 17.07.2017

Герет Бејл ја имаше својата најтешка сезона во Реал Мадрид на индивидуален план поради тоа што речиси цела полусезона беше надвор од терените поради тешка повреда на зглобот, проблем кој велшкиот фудбалер верува дека конечно го надминал и го оставил ...

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Кајгана - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Супер купот на УЕФА против Манчестер Јунајтед. Marca објави дека тренерот Зинедин Зидан и најдобриот фудбалер се согласиле тој во ...

Кристијано Роналдо нема да биде во тимот Реал за Супер Купот во Скопје

еМагазин - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Роналдо не доаѓа на Суперкупот во Скопје: Првиот меч против Барса на „Камп Ноу“

Екипа - 16.07.2017

Најголемата ѕвезда на европскиот клупски првак Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, речиси сигурно нема да игра во Скопје, на дуелот од Суперкупот на Европа, против Манчестер јунајтед, на 8 август, на „Телеком Арена“.

Понудите на Челси и Реал дојдоа на погрешна адреса

СуперСпорт - 16.07.2017

Некогашниот менаџер на Нејмар даде интересна изјава на шпанските медиуми. Вагнер Рибеиро работеше со Нејмар од неговата 12 година,и прекина кога тој дојде во Барселона во 2013. Пред да се разделат и Нејмар да замине за Барселона,на неговата адреса ...

Марка: Роналдо му кажа „НЕ“ на Скопје, но ќе биде подготвен за шпанскиот Суперкуп против Барса

Gol.mk - 16.07.2017

Шпанска „Марка“ открива дека најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо нема да настапи на европскиот Суперкуп против Манчестер Јунајтед кој оваа година ќе се одржи на „Телеком арена“ во Скопје.

Легендарниот Матеус јасно го посочи недостатокот на Родригез по неговото деби за Баерн

Дерби - 16.07.2017

Хамес Родригез во текот на вчерашниот ден ја имаше можноста да дебитира за Баерн Минхен на мечот со Вердер Бремен кој се одигра во рамки од „Телеком купот“, а иако колумбискиот репрезентативец се прикажа во солидно светло и учествуваше во двата гола ...

Решено е: Роналдо донесе конечна одлука дали ќе игра во Скопје

Република - 16.07.2017

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, нема да му биде на располагање на Зинедин Зидан за Суперкупот на 8. август кој ќе се одржи во Скопје, но затоа ќе се врати веќе на 13.

Кристијано Роналдо нема да дојде во Скопје!

Скопје инфо - 17.07.2017

Кристијано Роналдо и дефинитивно нема да игра против Манчестер Јунајтед на Суперкуп мечот во Скопје. Ова беше потврдено и од шпанскиот весник „Марка“. Реал Мадрид ќе мора без својот најдобар играч да се бори за првиот трофеј во новата сезона.

Хамес Родригез повторно е среќен

СуперСпорт - 15.07.2017

Точно е тој е во Баерн Минхен само неколку дена, но насмевката повторно се врати на лицето на Хамес Родригез. Колумбискиот интернационалец блескаше во својот прв натпревар за германскиот шампион и беше дел од двата гола кој ги постигна неговиот тим ...

Доскорешниот агент на Нејмар: Јас го одведов на потпис во Мадрид, но потоа се случи пресврт

Дерби - 15.07.2017

Вагнер Рибеиро до пред извесно време беше агент на Нејмар и тој беше задолжен за сите преговори за продолжувањата на договорите и со други клубови, а во својата последна изјава која ја даде за домашните медиуми, бразилскиот фудбалски работник ...

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Точка - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Супер купот на УЕФА против Манчестер Јунајтед. „Марка“ медиум кој секогаш е добро информиран за она што се случува во редовите на ...

Роналдо оди на одмор, не доаѓа во Скопје

+инфо - 17.07.2017

Роналдо ќе замине на одмор и на крајот на јули би требало да се приклучи на тренинзите на европскиот и шпански шампион. Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер ...

Разочарување за фановите во Скопје: Роналдо нема да игра на Супер купот

Слободен Печат - 16.07.2017

Шпанска Марка пренесува дека најголемата ѕвезда на европскиот клупски првак Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, речиси сигурно нема да игра во Скопје, на дуелот од Супер купот на Европа, против Манчестер јунајтед, на 8 август, на „Телеком Арена“.

Решено е – Роналдо донесе конечна одлука дали ќе игра во Скопје

Среќа.mk - 16.07.2017

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, нема да му биде на располагање на Зинедин Зидан за Суперкупот на 8. август кој ќе се одржи во Скопје, но затоа ќе се врати веќе на 13.

Шпанска „Марка“: Кристијано Роналдо не доаѓа во Скопје

Република - 17.07.2017

Португалскиот ас Кристијано Роналдо дефинитивно нема да игра против Манчестер Јунајтед на Суперкуп мечот во Скопје. Ова беше потврдено и од шпанскиот весник „Марка“, кој кака што пишува, Реал Мадрид ќе мора без својот најдобар играч да се бори за ...

Доскорешниот агент на Нејмар: Јас го одведов на потпис во Мадрид, но потоа се случи пресврт

Точка - 15.07.2017

Вагнер Рибеиро до пред извесно време беше агент на Нејмар и тој беше задолжен за сите преговори за продолжувањата на договорите со Барса и со други клубови, а во својата последна изјава која ја даде за домашните медиуми, бразилскиот фудбалски ...

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Канал 77 - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Суперкупот на УЕФА против Манчестер Јунајтед. „Марка“, медиум кој секогаш е добро информиран за она што се случува во редовите на ...

Роналдо се одмара не доаѓа во Скопје

Локално - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Реал без Роналдо доаѓа во Скопје...

Н.Македонија - 17.07.2017

Реал без Роналдо доаѓа во Скопје Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер ...

Реал без Роналдо доаѓа во Скопје

Канал5 - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Реал доаѓа во Скопје без Роналдо

24 Вести - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.