TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првиот електричен автомобил на Jaguar е подготвен

Авто Плус - 07.12.2017

Jaguar објави дека една година по премиерата на концептната верзија на моделот I- PACE, првиот во историјата на легендарната марка целосно електричен автомобил, е подготвен за воведување во производство Последните тестови во реални услови на пат со ...

BMW најавува повеќе SUV и електрични остварувања

Авто Плус - 07.12.2017

BMW планира да ја прошири електричната гама со додавањето на компактни и луксузни модели, како и SUV изданија, за да одговори на насоката по која се движи автомобилската индустрија - лансирање на се повеќе електрифицирани возила Веќе истакнавме дека ...

Електричен Јагуар пристигнува во Женева идната година

Точка - 07.12.2017

Јагуар потврди дека продукциската верзија на електричниот модел "I-Pace" ќе ја има светската премиера на Саемот за автомобили во Женева во март 2018-та година. Електричниот кросовер со кој што Јагуар сака да му конкурира на "Model X" на Тесла беше ...

BMW најави експанзија на електрични модели

Точка - 07.12.2017

BMW верува дека иднината ѝ припаѓа на електричните автомобили и plug-in хибридите, покажува планот за електрификација на моделите од оваа компанија до 2025 година. На илустрациите кои ги објави германскиот произведувач се прикажани фазите на ...

BMW ќе ја прошири електричната гама со електрични iX SUV модели

CARClub - 07.12.2017

Германскиот производител потенцијално ќе ја прошири својата гама на електрични возила со помали конвенционални, но и големи SUV модели за да биде во чекор со пренасочувањето кон ваквите автомобили.