TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Данска рапсодија во Романија - Скјерн го демолира Динамо Букурешт

Gol.mk - 09.11.2017

Ракометарите на Скјерн во рамките на 7. коло на Лигата на шампионите славеа гостинска победа против Динамо Букурешт со високи 23-36 (8-18). По седум кола Скјерн е лидер на табелата во групата Ц и ќе се бори за пласман во нокау-фазата заедно со ...

Видео на годината: Потешко е да промашиш отколку да погодиш (ВИДЕО)

24 Ракомет - 09.11.2017

На средбата меѓу Скјерн и Кадетен Шафхаузен од 6. коло во Лигата на шампионите се случи несекојдневен момент, односно беше забележано промашување кое оди во историјата. Многу е тешко да се објасни она што се случи на теренот, па најдобро е да се ...

Линдбо донесе битна победа за Елверум против Шафхаузен

Gol.mk - 08.11.2017

Првакот на Норвешка, Елверум забележа значајна победа во рамките на Ц групата на Лигата на шампионите, откако вечерва во Скандинавија ја совлада екипата на Кадети Шафхаузен со 26-22 (12-9).

Денеска почнува седмото коло на Лигата на шампионите

РК Металург - 08.11.2017

Металург својот натпревар ќе го одигра в недела, а наш противник ќе биде тимот на Moнпелје. . Распоред и сатница: 08.11.2017 г., 19.00 ч.: Елверум – Кадетен Шафхаузен (Ц) 09.11.2017 г., 19.00 ч.: Динамо Букурешт – Скјерн (Ц) 11.11.2017 г., 16.00 ч.