TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жељко Јоксимовиќ ги зеде дома сопругата и ќеркичките од болницата (ФОТО)

Убавина и Здравје - 06.10.2017

По големата прослава по повод раѓањето на ќеркичките на која пејачот Жељко Јоксимовиќ се веселеше со пријателите и со роднините (повеќе информации и фотографии можете да погледнете ТУКА ) , дојде време мама Јована и бебињата Срна и Ана да дојдат ...

Штотуку ги донесе бебињата дома - Жељко прими порака од болница и мораше да го стори ова

Press24 - 06.10.2017

Жељко Јоксимовиќ денеска ги зема своите деца и сопругата од болница. Родителите блескале и било навистина расположени, а друштво им правел и нивниот син Коста. Пејачот објавил фотографија од пораката која ја добил, а во која пишува дека неговите ...

Близначките на Жељко и Јована си дојдоа дома

Репортер - 06.10.2017

ТВ-водителката Јована Јоксимовиќ ја напушти болницата во Белград четири дена по породувањето и си замина дома со близначките Срна и Ана. По неа и по бебињата дојде нејзиниот сопруг, Жељко Јоксимовиќ, а друштво му правеше и 3-годишниот син ...

Излезе од родилиштето во мини фустанче: Еве како изгледа Јована четири дена по породувањето

Сител - 06.10.2017

Водителката Јована Јоксимовиќ во неделата навечер се породи во една приватна клиника во Белград и на свет ги донесе близначките Ана и Срна. Гордиот татко Жељко веднаш таа вест ја објави на својот Твитер, а пред два дена организираше и гламурозна ...

Јована Јоксимовиќ со близначињата излезе од болница: Еве како пресреќната водителка изгледа по породувањето

Сител - 06.10.2017

Водителката Јована Јоксимовиќ која се породи на 2. октомври, денес околу 13.15 излегла од болницата заедно со близначките Ана и Срна. Јована и бебињата од болницaта ги изнеле Жељко и малиот Коста (3).

Постарата сестра, Мина Јоксимовиќ горда: „Срна личи на мене“

Press24 - 06.10.2017

Јована и Жељко станаа родители на близначките Ана и Срна, а 3- годишниот Коста постар брат. -Коста супер реагираше на своите сестрички и едвај чекаше да ги виси, а сега се грижи за нив како да е возрасен- рекол Жељко за Блиц, кој истотака претходно ...

ФОТО: Јована Јоксимовиќ со близначките излезе од болница

Курир - 06.10.2017

Јована и двете нови членки на семејството Јоксимовиќ од болница ги земаа и изнесоа среќниот татко Жељко и малиот Коста ...

Излезе од болница во мини фустанче-еве како изгледа Јована по породувањето!

Република - 06.10.2017

Водителката Јована Јоксимовиќ во недела вечерта во една приватна клиника во Белград на свет ги донесе близначките Ана и Срна. Денеска нејзиниот сопруг, популарниот пејач Жељко дојде по сопругата и близначките во друштво на нивниот син Коста.

Јована Јоксимовиќ со близначките излезе од болница: Еве како изгледа после породувањето! (ФОТО)

Вистина.мк - 06.10.2017

Водителката Јована Јоксимовиќ која се породи на 2. октомври, денес излезе од болница со близначките Ана и Срна. Јована и близначките од болница ги земаа и изнесоа Жељко Јоксимовиќ и малиот Коста (3).

Јована четири дена по породувањето ВИДЕО

+инфо - 06.10.2017

Гордиот татко Жељко веднаш таа вест ја објави на својот Твитер, а пред два дена организираше и гламурозна прослава по повод раѓањето на близначките. Водителката Јована Јоксимовиќ во неделата навечер се породи во една приватна клиника во Белград и на ...

Јована Јоксимовиќ со близначињата излезе од болница: Еве како пресреќната водителка изгледа по породувањето

Скопје24 - 06.10.2017

Водителката Јована Јоксимовиќ во неделата навечер се породи во една приватна клиника во Белград и на свет ги донесе близначките Ана и Срна. ордиот татко Жељко веднаш таа вест ја објави на својот Твитер, а пред два дена организираше и гламурозна ...

Мина Јоксимовиќ горда на сестрите: „Срна личи на мене“

Република - 06.10.2017

Јована и Жељко станаа родители на близначките Ана и Срна, а 3- годишниот Коста постар брат. -Коста супер реагираше на своите сестрички и едвај чекаше да ги виси, а сега се грижи за нив како да е возрасен- рекол Жељко за Блиц, кој исто така претходно ...

Јована Јоксимовиќ со близначките излезе од болница

Република - 06.10.2017

Водителката Јована Јоксимовиќ која се породи на 2. октомври, денес излезе од болница со близначките Ана и Срна.Јована и близначките од болница ги земаа и изнесоа Жељко Јоксимовиќ и малиот Коста ...

Мајката на Жељко Јоксимовиќ со урнебесна изјава за близначките

Хитпортал - 05.10.2017

Жељко Јоксимовиќ пред три дена повторно стана татко, овој пат на близначките Срна и Ана. Пејачот од бракот со Јована Јоксимовиќ го има и синот Коста, а од првиот брак ќерката Мина. Жељко направи мекици за неговите две принцези, а забавата на која ...

На Жељко Јоксимовиќ другарите му ја искинаа маицата (ФОТО)

Убавина и Здравје - 05.10.2017

Популарниот пејач Жељко Јокисмовиќ вчеравечер во познат белградски ресторан го прослави раѓањето на своите близначиња, ќеркичките Срна и Ана . Како што налага стариот обичај, на гордиот татко другарите му ја искинаа маицата и заедно со него славеа ...

Цела естрада на мекици кај Жељко

Сител - 05.10.2017

Српскиот пејач и кантавтор Жељко Јоксимовиќ вчеравечер го прослави раѓањето на ќерките близначки Срна и Ана. Неговата сопруга Јована, со која го има и 3-годишниот син Коста, се породи минатата недела.

Јелена за првата ќерка на Жељко: На Мина не можам да и бидам другарка, ниту да и бидам мајка

Сител - 05.10.2017

Откако се породи Јелена Јоксимовиќ пред неколку дена, и на свет донсе две бебиња, Ана и Срна, почнаа да кружат гласини дека не е во добри односи со првата ќерка на пејачот, од претходниот брак.

Забава до раните утрински часови: Вака Жељко Јоксимовиќ го прослави раѓањето на близначките

Попара - 05.10.2017

Српскиот пејач и кантавтор Жељко Јоксимовиќ вчеравечер го прослави раѓањето на ќерките близначки Срна и Ана. Неговата сопруга Јована, со која го има и 3-годишниот син Коста, се породи минатата недела.

По Јелена се огласи и Мина Јоксимовиќ: „Не ме интересираат такви работи“

Press24 - 05.10.2017

После породувањето на Јована Јоксимовиќ, која на свет донесе две ќерќи, започнаа и шпекулации дека таа и првата ќерка на Жељко, од првиот брак не се во добри односи. Пред неколку дена Јелена на својот профил објави статус по овој повод и напиша: ...

Жељко Јоксимовиќ го прослави раѓањето на близначките, но сите гледаа во неговата постара ќерка (фото)

Press24 - 05.10.2017

Популарниот пејач Жељко Јоксимовиќ во еден белградски ресторан го прослави раѓањето на близначките Ана и Срна, а прва на прославата дошла Мина Јоксимовиќ, неговата ќерка од првиот брак. И покрај шпекулациите дека не се во добри односи со маќеата ...

Откриен детаљ за близначките - среде прославата за нивното раѓање, му излета и ова

Press24 - 05.10.2017

Пред два дена Жељко и Јована Јоксимовиќ станаа родители на новородените близначки Ана и Срна. Атмосферата била на завидно ниво, сите биле насмеана и среќни, а секако највозбудлив бил Жељко.

Срна и Ана нека се чуваат од овој маж - Цеца им се „закани“ на близначките на Жељко

Press24 - 05.10.2017

На вчерашната прослава по повод раѓањето на близначките на Жељко Јоксимовиќ и Јована во еден од блеграските клубови се појави и фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ, па секако и привлекла големо внимание.

Сите се фрлиле врз него - еве како изгледал Жељко на прославата за раѓање на близначките

Press24 - 05.10.2017

Жељко Јоксимовиќ заедно со многубројните гости и колеги го прослави раѓањето на близначките Ана и Срна во еден белградски клуб во еуфорична атмосфера. Тој бил целосно прикладно облечен, бидејќи знаел што следува.

Марија Шерифовиќ објасни зошто не се појави на забавата на Жељко Јоксимовиќ

Репортер - 05.10.2017

Жељко Јоксимовиќ синоќа направи журка во еден ресторан каде го прослави раѓањето на ќерките близначки Ана и Срна, кои неговата сопруга Јована Јоксимовиќ ги донесе на свет на 2 октомври. Иако Жељко славјето го сподели речиси со целата естрада, сепак ...

Никој не го тргаше погледот од сопругата на политичарот Чедо Јовановиќ

Репортер - 05.10.2017

На прославата на Жељко Јоксимовиќ по повод раѓањето на близначките, малите Ана и Срна, присуствуваа бројни пријатели, членови на семејството, но и колеги од естрадата и бројни јавни личности.

По славењето за близначките на Жељко: Марија Шерифовиќ жестоко распали по колегите кои одат по прослави!

Вистина.мк - 05.10.2017

Популарната пејачка Марија Шерифовиќ е позната по тоа дека нема влакна на јазикот. На својот Инстаграм профил таа реши да ги прозва сите оние колеги кои сакаат заеднички собири. „Не ги сакам естрадните џет-сет дружења. Досадни се и лажни.

ФОТО: Жељко Јоксимовиќ го прослави раѓањето на близначките, а сите гледаа во моќното деколте на неговата ќерка

Курир - 05.10.2017

Мина пристигнала со своите баба и дедо, а тешко беше да не се забeлежи нејзиното длабоко ...

Жељко Јоксимовиќ го славеше раѓањето на близначките, а сите гледаа во бујното деколте на неговата ќерка!

Вистина.мк - 05.10.2017

Жељко Јоксимовиќ синоќа во еден белградски ресторан го прослави раѓањето на близначките Ана и Срна, а прва на прославата дошла Мина Јоксимовиќ, неговата ќерка од првиот брак. Мина дола со својата баба Весна и дедо Бранислав, а тешко било да не се ...

Јована Јоксимовиќ со близначињата излезе од болница: Еве како пресреќната водителка изгледа по породувањето

Локално - 06.10.2017

Водителката Јована Јоксимовиќ во неделата навечер се породи во една приватна клиника во Белград и на свет ги донесе близначките Ана и Срна. ордиот татко Жељко веднаш таа вест ја објави на својот Твитер, а пред два дена организираше и гламурозна ...

Сите познати на едно место: Еве кој се појави на мекици кај Жељко

Press24 - 05.10.2017

Српскиот пејач и кантавтор Жељко Јоксимовиќ вчеравечер го прослави раѓањето на ќерките близначки Срна и Ана. Неговата сопруга Јована, со која го има и 3-годишниот син Коста, се породи минатата недела.

Мина остро и возврати на Јелена: Ништо не ме интересира!

Република - 05.10.2017

После породувањето на Јована Јоксимовиќ, која на свет донесе две ќерќи, започнаа и шпекулации дека таа и првата ќерка на Жељко, од првиот брак не се во добри односи. Пред неколку дена Јелена на својот профил објави статус по овој повод и напиша: ...

Откриен детаљ за близначките - среде прославата за нивното раѓање, му излета и ова

Сител - 05.10.2017

Пред два дена Жељко и Јована Јоксимовиќ станаа родители на новородените близначки Ана и Срна. Атмосферата била на завидно ниво, сите биле насмеана и среќни, а секако највозбудлив бил Жељко.

Срна и Ана нека се чуваат од овој маж - Цеца им се „закани“ на близначките на Жељко

Сител - 05.10.2017

На вчерашната прослава по повод раѓањето на близначките на Жељко Јоксимовиќ и Јована во еден од блеграските клубови се појави и фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ, па секако и привлекла големо внимание.

Чиста десетка: Никој не го тргна погледот од сопругата на политичарот Чедо Јовановиќ

Press24 - 05.10.2017

На прославата на Жељко Јоксимовиќ по повод раѓањето на близначките, малите Ана и Срна, присуствуваа бројни пријатели, членови на семејството, но и колеги од естрадата и бројни јавни личности.

ЗАБАВА ЗА БЛИЗНАЧКИТЕ-Жељко Јоксимовиќ со скината маица, а ќерка му со деколте до папок! (ФОТО)

Exclusive.mk - 05.10.2017

Популарниот пејач Жељко Јоксимовиќ во еден белградски ресторан го прослави раѓањето на близначките Ана и Срна, а прва на прославата дошла Мина Јоксимовиќ, неговата ќерка од првиот брак. Мина пристигнала со своите баба и дедо, а тешко беше да не се ...

ФОТО: Цела естрада на мекици кај Жељко

Курир - 05.10.2017

На мекиците се појавија бројни пријатели на музичарот кои прославија заедно со него, а сето тоа го проследија и новинарите. Цеца пристигна со голема насмевка на лицето и на новинарите им рече дека на Јокимовиќ му порачала да ги чува ќерките од ...

Никој не очекувал: Откриен детаљ за близначките, среде прославата му излета и ова (Фото)

Република - 05.10.2017

Пред два дена Жељко и Јована Јоксимовиќ станаа родители на новородените близначки Ана и Срна. Атмосферата била на завидно ниво, сите биле насмеана и среќни, а секако највозбудлив бил Жељко.

Срна и Ана нека се чуваат од овој маж - Цеца им се „закани“ на близначките на Жељко

Exclusive.mk - 06.10.2017

На вчерашната прослава по повод раѓањето на близначките на Жељко Јоксимовиќ и Јована во еден од блеграските клубови се појави и фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ, па секако и привлекла големо внимание.

Цела естрада на мекици кај Жељко Јоксимовиќ

Вечер - 05.10.2017

Српскиот пејач и кантавтор Жељко Јоксимовиќ вчеравечер го прослави раѓањето на ќерките близначки Срна и Ана. Неговата сопруга Јована, со која го има и 3-годишниот син Коста, се породи минатата недела.

Цела естрада на мекици кај Жељко

Пулс24 - 05.10.2017

Српскиот пејач и кантавтор Жељко Јоксимовиќ вчеравечер го прослави раѓањето на ќерките близначки Срна и Ана. Неговата сопруга Јована, со која го има и 3-годишниот син Коста, се породи минатата недела.