TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На повидок ривалство меѓу Макрон и Меркел за лидерството во Европа

МКД - 17.07.2017

Медиумите во Швајцарија оценуваат дека Макрон би можел да ја замени германската канцеларка, која не би се противела на тоа, бидејќи се подготвува за парламентарните избори и не сака само Германија да ги „држи уздите на Европа“.

Макрон: Мојата офанзива на шарм може да го омекне климатскиот став на Трамп

МКД - 17.07.2017

Францускиот претседател Емануел Макрон вели дека неговата гламурозна офанзива на шарм кон Доналд Трамп во Париз била внимателно пресметана - и дека можеби ќе го премисли американскиот претседател за климатските промени, пренесе Асошиејтед прес .

Макрон и Нетанјаху им оддадоа почит на Eвреите, кои загинале по париските апсења во 1942 година

ТВ21 - 16.07.2017

Францускиот претседател Емануел Макрон потсети денеска за целата одговорност на Франција за масовните апсења на евреите во Париз и неговата околина во 1942 година. Заедно со премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху тој во Париз им оддаде почит на ...

Нетанјаху во посета на Париз по повод 75-годишнината од масовните напади на Евреи

ТВ21 - 16.07.2017

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ќе престојува денеска во Париз по повод годишнина од масовните напади на Евреи во 1942 година во францускиот главен град и прв пат ќе се сретне со францускиот претседател Емануел Макрон.

Макрон: Преговорите со Путин овозможиле напредок во Сирија

+инфо - 16.07.2017

Соработката на нашите специјални служби на теренот е подигната на сосема поинакво ниво, во споредба со претходниот период, изјави Макрон. Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави денеска дека преговорите со рускиот претседател Владимир Путин ...

Втора рунда чудно поздравување: Трамп и Макрон едвај се разделија (Видео)

Кајгана - 16.07.2017

Претседателските поздравувања може да останат запаметени во историјата, особено ако се после потпишување на големи договори. Поздравувањата на Доналд Трамп и Емануел Макрон се чини ќе останат запаметени по нешто сосема друго.

Макрон изрази надеж дека Трамп нема да ги повлече САД од Париската спогодба за климата

Сител - 16.07.2017

Францускиот претседател Франсоа Макрон изјави во интервју дека се надева оти претседателот на САД, Доналд Трамп нема да ја повлече својата земја од Париската спогодба за климата. - Трамп ми кажа дека ќе се обиде да пронајде решение следниве месеци, ...

Францускиот претседател: Франција е подготвена да учествува во секој дипломатски потег за мировни преговори меѓу Израел ...

Стандард - 16.07.2017

Францускиот претседател Емануел Макрон повика за обновување на мировните преговори меѓу Израел и Палестинците, пренесува Anadolu Agency. Во разговор со новинарите по средбата со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Париз, Емануел Макрон изјави ...

Макрон и Нетанјаху им оддадоа почит на евреите кои загинале по париските апсења во 1942 година

А1 On - 16.07.2017

Францускиот претседател Емануел Макрон потсети денеска за целата одговорност на Франција за масовните апсења на евреите во Париз и неговата околина во 1942 година. Заедно со премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху тој во Париз им оддаде почит на ...

Нетанјаху во посета на Париз по повод 75-годишнината од масовните напади на Евреи

Локално - 16.07.2017

– Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ќе престојува денеска во Париз по повод годишнина од масовните напади на Евреи во 1942 година во францускиот главен град и прв пат ќе се сретне со францускиот претседател Емануел Макрон.

Макрон: Преговорите со Путин овозможиле напредок во Сирија

А1 On - 16.07.2017

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави денеска дека преговорите со рускиот претседател Владимир Путин во Версај на 29 мај помогнале во тоа Русија и Франција да постигнат напредок по прашањето за Сирија.

Макрон изрази надеж дека Трамп нема да ги повлече САД од Париската спогодба за климата

Телевизија Нова - 16.07.2017

Францускиот претседател Франсоа Макрон изјави во интервју дека се надева оти претседателот на САД, Доналд Трамп нема да ја повлече својата земја од Париската спогодба за климата. – Трамп ми кажа дека ќе се обиде да пронајде решение следниве месеци, ...

Макрон и Нетанјаху им оддадоа почит на евреите, кои загинале по париските апсења во 1942 година

Телевизија Нова - 16.07.2017

Францускиот претседател Емануел Макрон потсети денеска за целата одговорност на Франција за масовните апсења на евреите во Париз и неговата околина во 1942 година. Заедно со премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху тој во Париз им оддаде почит на ...

Нетанјаху во посета на Париз по повод 75-годишнината од масовните напади на Евреи

Сител - 16.07.2017

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ќе престојува денеска во Париз по повод годишнина од масовните напади на Евреи во 1942 година во францускиот главен град и прв пат ќе се сретне со францускиот претседател Емануел Макрон.

Макрон: Преговорите со Путин овозможиле напредок во Сирија

Телевизија Нова - 16.07.2017

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави денеска дека преговорите со рускиот претседател Владимир Путин во Версај на 29 мај помогнале во тоа Русија и Франција да постигнат напредок по прашањето за Сирија.

Макрон изрази надеж дека Трамп нема да ги повлече САД од Париската спогодба

Идивиди - 16.07.2017

Париз, 16 јули 2017 (МИА) - Францускиот претседател Франсоа Макрон изјави во интервју дека се надева оти претседателот на САД, Доналд Трамп нема да ја повлече својата земја од Париската спогодба за климата.

Нетанјаху во посета на Париз по повод 75-годишнината од масовните напади на Евреи

А1 On - 16.07.2017

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ќе престојува денеска во Париз по повод годишнина од масовните напади на Евреи во 1942 година во францускиот главен град и прв пат ќе се сретне со францускиот претседател Емануел Макрон.

Макрон изрази надеж дека Трамп нема да ги повлече САД од Париската спогодба за климата

А1 On - 16.07.2017

Францускиот претседател Франсоа Макрон изјави во интервју дека се надева оти претседателот на САД, Доналд Трамп нема да ја повлече својата земја од Париската спогодба за климата. – Трамп ми кажа дека ќе се обиде да пронајде решение следниве месеци, ...

Нетанјаху во посета на Париз по повод 75-годишнината од масовните напади на Евреи

Либертас - 16.07.2017

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ќе престојува денеска во Париз по повод годишнина од масовните напади на Евреи во 1942 година во францускиот главен град и прв пат ќе се сретне со францускиот претседател Емануел Макрон.

Макрон изрази надеж дека Трамп нема да ги повлече САД од Париската спогодба за климата

Либертас - 16.07.2017

Францускиот претседател Франсоа Макрон изјави во интервју дека се надева оти претседателот на САД, Доналд Трамп нема да ја повлече својата земја од Париската спогодба за климата. – Трамп ми кажа дека ќе се обиде да пронајде решение следниве месеци, ...

Макрон изрази надеж дека Трамп нема да ги повлече сад од париската спогодба за климата

24 Вести - 16.07.2017

Францускиот претседател Франсоа Макрон изјави дека се надева оти претседателот на САД, Доналд Трамп нема да ја повлече својата земја од париската спогодба за климата. Францускиот претседател напомена дека за време на нивната средба во Париз ...