TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нејмар ја гледа својата иднина во Премиер лигата

Дерби - 20.03.2017

Бразилскиот напаѓач и член на Барселона, Нејмар призна дека еден ден би сакал да биде дел од англиската Премиер лига. Тој во 2015. година беше поврзуван со трансфер во Манчестер Јунајтед, кога тимот го предводеше Луј Ван Гал.

Нејмар флертува со Премиерлигата: Би сакал еден ден да се испробам во Англија

24Фудбал - 20.03.2017

Ѕвездата на Барселона, Нејмар вели дека посакува во иднина да заигра во Премиерлигата каде има неколку клубови на кои им се восхитува како и двајца одлични тренери како Мурињо и Гвардиола Репрезентативецот на „Кариоките“ ја отвара вратата за ...

Нејмар: Еден ден би сакал да играм во Премиер лигата

Gol.mk - 20.03.2017

Најдобриот асистент на екипата на Барселона, Нејмар покажа интерес за Премиер лигата во едно од последните интервјуа за јавноста. Бразилецот е фасциниран од борбеноста и неизвесноста во Англија и најави дека не ја исклучува можноста еден ден да се ...

Нејмар откри дека сака да игра во Премиер лигата, а ги издвои клубовите кои ги преферира

Спортклуб - 20.03.2017

Ѕвездата на Барселона, Нејмар, даде интервју за англиски „Сан“ во кој проговори за играњето во Премиер лигата, но и општо за англиските клубови и тамошниот начин на игра. „Англиската лига ме фасцинира.

Пике: Мислиме дека тоа што го прави Меси е нормално, ама не е!

Спортски - 20.03.2017

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике тврди дека дури кога Лео Меси ќе се повлече од фудбалот ќе можеме на вистински начин да ја разбереме неговата големина. Меси во победата над Валенсија постигна два гола и стигна до бројката од 25 постигнати гола ...

„Мислиме дека е нормално тоа што Меси го прави, но не е!“

СуперСпорт - 20.03.2017

Стоперот на Барселона, Пике тврди дека Меси ќе се пензионира, тогаш ќе ја видиме неговата големина. Меси во победата против Валенсија постигна 2 голови и сега има 25 голови во Примера. „Го гледаме најдобриот фудбалер во историјата.

Нејмар призна дека е привлечен од Премиер лигата и посочи кои англиски клубови му се допаѓаат

Стандард - 20.03.2017

Една од големите ѕвезди на Барселона – Нејмар, призна дека е привлечен од стилот на игра во Премиер лигата и би сакал некој ден да доживее среќа во Англија. Бразилецот именуваше и четири клуба од Премиер лигата кои му се допаѓаат – Манчестер ...

Затоа е најдобар во светот: Меси синоќа собори уште два рекорди

Спортклуб - 20.03.2017

Барселона заостанува зад Реал Мадрид во битката за шампионската титула во Ла Лига, но Лионел Меси не планира да се откаже од неа. Синоќа, аргентинскиот ас постигна два гола во дербито против Валенсија и со нив собори уште два рекорди.

Меси со нов рекорд во Примера

Стандард - 20.03.2017

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси постави нов рекорд. Аргентинецот стана првиот фудбалер во Примера, кој постигнал барем 40 гола во последните осум сезони. 29-годишниот Меси постигна два гола за успехот на каталонците со 4:2 над Валенсија.

Раскол во Барса или нешто друго: Пике и Шакира не се поканети на свадбата на Меси

Спортклуб - 20.03.2017

На 24 јуни, Лионел Меси и неговата долгогодишна девојка Антонела Рокусо официјално ќе стапат во брак и тоа точно на 30. роденден на најдобриот светски фудбалер. Се очекува на церемонијата во Росарио да присуствуваат околу 700 гости, но меѓу нив ќе ...

Кинезите го молат Иниеста: Дојди кај нас, не мора ниту да играш на гостувањата...

Точка - 20.03.2017

Во намерата да владеат со светскиот фудбал, Кинезите ги минуваат сите граници и со вртоглави суми фудбалот буквално го претворија во бизнис. И додека повеќето европски фудбалери кои што не успеале во Европа, едвај чекаат да добијат понуда од Кина и ...

СОИГРАЧИТЕ ВО ШОК: Еве зошто Меси нема да го покани Пике на својата свадба

Телеграф - 19.03.2017

Има нешто што е посилно дури и од другарството Со години играат заедно во Барселона и освојуваат трофеи, но според најавите, Жерар Пике нема да биде меѓу гостите на венчавката на Лионел Меси.

Нејмар со оваа изјава предизвика „бура“: Сакам да играм во Премиер лигата

Спортски - 20.03.2017

Ѕвездата на Барселона, Нејмар, даде интервју за англиски „Сан“ со кое предизвика вистинска „бура“ на Островот. Имено, Нејмар откри дека е фасциниран од Премиер лигата и наброи во кои клубови би сакал да игра во иднина. „Англиската лига ме фасцинира.

Тоа се вика љубов: Иниеста одби 35 милиони од Кина!

Спортски - 19.03.2017

Легендата на Барселона, Андрес Иниеста, кој сеуште го нема продолжено договорот со каталонскиот клуб, одбил две богати понуди од кинеската Суперлига. Според извори блиски до каталонскиот клуб една понуда изнесувале неверојатни 35 милиони евра по ...

Не се нормални – Што се кинезите му понудија на Иниеста?

СуперСпорт - 19.03.2017

Покрај годишни примања од 35 милиони евра фантастичниот фудбалер нема да мора да игра на гостинските натпревари. За кинезите не постојат граници. Оваа сезона Шангај СИПГ потроши повеќе од 100 милиони евра.

Познато зошто Меси не ги повика Шакира и Пике на свадба!

СуперСпорт - 19.03.2017

После долгогодишна врска со Антонела Рокузо, ова лето Лионел Меси ќе први свадба. Шпанските медиуми во центарот на вниманието го ставаат тоа што Меси нема да ги покани Пике и Шакира на својата свадба.

Кинезите ја нападнаа Барселона: Иниеста одби неверојатна и спектакуларна понуда

Спортклуб - 19.03.2017

За Кинезите одамна не постојат граници. Повикот на кинеските долари беше неодолив за Бразилците Оскар и Хулк оваа сезона Шангај СИПГ потроши повеќе од 100 милиони евра. Но, постојат и играчи кои знаат да кажат – НЕ.

Иниеста одби 35 милиони евра годишно од Кина

Екипа - 19.03.2017

Андрес Иниеста е решен својата кариера да ја заврши во Барселона, поради што одбил и две мегапонуди од Кина, едната за плата од неверојатни 35 милиони евра по сезона. Имињата на клубовите кои покажале интерес за генијалецот на Барселона не се ...

Пике непожелен на свадбата на Лионел Меси!

Вечер - 19.03.2017

Дефанзивецот на каталонскиот фудбалски гигант Барселона, Жерард Пике, е непожелен на свадбата на својот тимски колега Аргентинецот Лионел Меси. Според шпанските медиумите, свршеницата на Меси, Антонела Рокуцо и сопругата на Пике, познатата пејачка ...

Шакира не го пушта Пике на свадбата на Меси

Стандард - 18.03.2017

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике може и да не присуствува на свадбата на соиграчот Лионел Меси поради својата партнерка – пејачката Шакира, пренесоа агенциите. Свадбата на Меси со неговата девојка од детството, Антонела Рокуцо ќе се одржи на 24 ...

Иниеста одби 35 милиони евра од два клуба од Кина

Република - 19.03.2017

Андрес Иниеста е решен својата кариера да ја заврши во Барселона, поради што одбил и две мегапонуди од Кина, едната за плата од неверојатни 35 милиони евра по сезона. Имињата на клубовите кои покажале интерес за генијалецот на Барселона не се ...